Russisch maffiarijk in Spanje verslagen AZOREN Leger moet rust in steden Italië vergroten BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Bobby's beschermen Bush i Spanje brengt bende gevoelige klap toe met reeks arrestaties. Ontdek voordelig deze prachtige Portugese eilandengroep! PZC Maandag 16 juni 2008 7 n LONDEN - Politieagenten vormen een hecht kor- scheidsreis door Europa ging Bush gisteren langs don voor het regeringscentrum in het centrum bij de koningin Elizabeth en premier Brown. Bush van Londen, waar gisteren de Amerikaanse presi- drong er bij Brown op aan geen datum te noe- dent George Bush op bezoek was. Op zijn af- men voor het definitief terugtrekken van de Brit se troepen in Irak. Groot-Brittannië heeft momen teel nog 4200 soldaten in Irak, vooral in het zui den van het land rond de stad Basra. foto Andy Rain/EPA ROME - Militairen gaan met auto matisch geweer en kogelvrij vest de straat op in Italië. Niet om te helpen de maffia te bestrijden, zo als in 1992, maar om samen met de politie rust en veiligheid te la ten terugkeren in de steden. Het besluit van minister van Defensie Ignazio La Russa, voorman van de ex-fascistische Nationale Alliantie, heeft veel tumult veroorzaakt. De oppositie vindt het zinloos en ge vaarlijk, de politiebonden vrezen uitholling van bevoegdheden. Het initiatief past naadloos in het beleid van premier Silvio Berlusco ni, die de recente verkiezingen won met de belofte illegale immi granten en criminele Roemenen op te pakken. Veiligheid is het gro te politieke thema geworden in Ita lië na een aantal brute moorden en verkrachtingen begaan door buitenlanders. Minister La Russa spreekt van een experiment dat een jaar gaat du ren en zegt dat het 'slechts' gaat om 2500 man voor het hele land. door orize correspondent Henk van den Boom BARCELONA - De villa met neoklas sieke zuilen van waaruit Genna- dios Petrov zijn criminele rijk be stierde wordt op zeker twintig mil joen euro getaxeerd. Een vliegtuig, een miljoenenjacht en een dure au to's complementeren het traditio nele beeld van de maffiabaas. Als het aan de Spaanse onder zoeksrechter Baltasar Garzón ligt, is het gebeurd met het Russische imperium aan de Costa Calvia op Mallorca. Vandaag beslist de rech ter of de topcrimineel zijn tempel, zoals de Spaanse media het optrek je noemen, de komende tijd moet inruilen voor een gevangeniscel. Petrov is vrijdag met twintig ande re leden van zijn bende opgepakt. Tien van hen deden zaken aan de Costa del Sol, onder meer in frau deplaats numero uno Marbella. De politie zegt hiermee een van de machtigste Russische maffiaorgani saties te hebben ontmanteld. Volgens justitie is Petrov de beoog de opvolger van Vladimir Ku- marin, leider van de maffiabende Tambovskaya, die vorig jaar in Rus land is gearresteerd. De clan onder houdt nauwe banden met de Rus sische machthebbers. Kumarin 'Costa's zijn een geliefd oord voor criminelen uit de voormalige Sovjet-Unie' was onder meer topman bij een oliebedrijf in Sint Petersburg toen ex-president Poetin in die stad lo coburgemeester was. Het oliebe drijf kreeg destijds het monopolie over de brandstofvoorziening voor de gemeentelijke voertuigen. De belangrijkste beschuldiging te gen Petrov is het witwassen van geld dat zijn organisatie in andere Europese landen verkreeg met wa penhandel, drugssmokkel, prosti tutie en afpersing. De politie heeft veertien miljoen euro, verspreid over een paar honderd bankreke ningen, geblokkeerd. Verder is be slag gelegd op luxe goederen en 200.000 euro contant geld. Petrov kocht in de jaren negentig in Spanje met geld van de voorma lige KGB een hotel. Dat mislukte. De Rus, die amper Spaans spreekt, bouwde een netwerk op van Spaanse advocaten en notarissen. De bende van Petrov was zeer ge welddadig. Afrekeningen waren aan de orde van de dag. De costa's zijn geliefd bij crimine len uit de voormalige Sovjet-Unie. Door de vlucht van de onroerend- goedsector werd Spanje een para dijs voor het witwassen van crimi neel geld. De regering richtte een paar jaar terug teams op voor het bestrijden van deze criminaliteit. Dat leidde drie jaar geleden tot de arrestatie van 28 ex-Sovjetburgers. De ontmanteling van Tambovska ya vloeit voort uit die operatie. IT***," Tot wel e 100 in póJs verlaagd'. Nu voordeliger dan ooit! Houdt u van pitto reske havenstadjes, een veelzijdige natuur en de Portugese keuken, dan is de eilandengroep Azoren, gelegen in de Atlantische Oceaan, de ideale bestemming voor u! KRAS.NL biedt u volop mogelijkheden op de eilanden Sao Miguel en Terceira. En of u nu kiest voor een fly-drive of een eilandencombinatie, bij KRAS.NL bent u altijd aan het juiste adres! Maakt u liever een wandelvakantie over Sao Miguel of wilt u (ook) het eiland Faial leren kennen? Kijkt u dan eens op onze website www.kras.nl/azoren, waar u ons complete aanbod terugvindt! 8 dgn SAO MIGUEL v.a. 459 Vertrekdata: ma. en vr. van 27/6 t/m 20/10 Tijdens deze eilandvakantie verblijft u in het moderne 3-sterren Hotel Comfort Inn, gelegen in het levendige centrum van Ponta Delgada. Vanuit dit hotel kunt u mooie wandelingen maken door het imposante vulkaanlandschap, de authentieke dorpjes verkennen, een wijntje drinken op één van de gezellige terrasjes of genieten op één van de strandjes. Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide rejsbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35163 8 dgn FLY-DRIVE SAO MIGUEL v.a. 569 Vertrekdata: maandag van 30/6 t/m 20/10 Maak met een huurauto prachtige tochten over Sao Miguel! Ga op eigen gelegenheid genieten van imposante vulkanen, woeste oceaangolven, ruige kliffen, warme bronnen en karakteristieke dorpjes. U gaat ongetwijfeld een geweldige vakantie beleven als u kiest voor dit bijzondere Azoren-eiland! U verblijft 2 nachten in het 3-sterren Hotel Ponta Delgada en 5 nachten in het 4-sterren Hotel Do Mar in Povoacao. Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35168 8 dgn SAO MIGUEL TERCEIRA v.a. 569 Vertrek: vrijdag van 27/6 t/m 26/9 Een schitterende combinatie van de twee hoofdeilanden van de Azoren: Sao Miguel en Terceira. Voor de liefhebbers van cultuur en natuur wordt deze vakantie een ongekende ervaring! U verblijft op Sao Miguel in Hotel Comfort Inn*** in Ponte Delgada en op Terceira in Hotel Residence Atlantida* in Angra do Heroismo, op ca. 300 m van het strand. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ 5 reservering, zie www.kras.nl/35172 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7