Sport Zeeuwse menners spelen de hoofdrol Sensoor Jeroen Damman wint in Middelburg eerste Zeeuwse titel poolbiljart Twee winnaars en veel subtoppers op wedstrijd in Vrouwenpolder. Zilver voor atleet Sjaak Luteijn op NK Zeeuwse elftal onder Rianka Rentmeester 12 sterkste van district derde op NK dammen Finale kent met uitslag van 8-2 eenzijdig verloop. Sensoor Zeeland zoekt nieuwe Sensooren PZC Maandag 16 juni 2008 I 37 Jacco van't door Dewi Cigengack VROUWENPOLDER - Perry Boogaard en Remco Hoondert hebben eer ste plaatsen gehaald bij de samen gestelde menwedstrijd die dit weekeinde op manege De Een dracht in Vrouwenpolder werd ge houden. Ovezandenaar Hoondert won in het enkelspan pony klasse 1. Mitchel Ardon werd in die groep tweede en Ciska Janse vierde. Voor Perry Boogaard begon de wedstrijd goed. Hij eindigde zater dag als eerste in het enkelspan paard klasse 3. Het onderdeel vaar digheid, waarbij de menners langs kegels met daarop balletjes moe ten rijden, reed hij foutloos en bin nen de tijd. „Dressuur en vaardig heid gingen heel goed", verklaarde een tevreden Boogaard. „Hinder nissen zijn lastiger voor mijn paard, een Fries. Ze accelereert wat moeilijker." Boogaard omschrijft zijn paard als temperamentvol, met een gouden karakter. „Ze is bijzonder ijverig, ze laat me nooit in de steek." De zweep hoeft hij nauwelijks te ge bruiken. „Ik spoor haar vooral aan met mijn stem." Voor aanvang van de marathon is de menner uit Zoutelande het par koers te voet gaan verkennen, om te kijken hoe hij de route het beste kon rijden. Met name de vijfde hindernis, die van de waterbak, vergde wat voorwerk. „Maar toen ik daarna een paar deelnemers had zien rijden, begon ik te twijfelen. Uiteindelijk heb ik mijn route ook aangepast en an ders gereden dan ik aanvankelijk van plan was." Boogaard is dit seizoen begonnen in de derde klasse. Zijn kans op deelname aan het NK, in oktober in Vrouwenpolder, is aanzienlijk gestegen na de winst van dit week einde. „Op eigen bodem aan het NK meedoen zou het mooiste zijn wat er is." Leo Paauwe uit Nisse en Corina Le- ijs uit Kapelle werden vierde en zesde in de categorie van Boog aard. Zij reden allebei een kegel om en kregen daarvoor drie straf- punten. Een andere spannende groep voor de Zeeuwse menners was de twee span pony klasse 3. Simone van Hoepen en haar partner Jacco van Veel van de elf Zeeuwse deelne mers aan de samengestelde men wedstrijd op manege De Een dracht in Vrouwenpolder eindi gen hoog in hun categorie. DRUNEN - Atleet Sjaak Luteijn uit Oostburg, lid van LPK, heeft op het Nederlands baankampioen- schap voor masters in het Brabant se Drunen zilver gewonnen op de 5000 meter bij de masters 50. Lute ijn was met een tijd van 16 minu ten en 21,6 seconden acht secon den sneller dan vorig jaar. Aart Stigter uit Den Haag pakte de titel. Het brons was voor Bert van Nu- BERGEN OP ZOOM - Het Zeeuws elf tal onder 12 jaar heeft voor de der de keer op rij het districtstoernooi van de KNVB gewonnen. In de voorronde waren de tegenstanders Dordrecht (1-0-winst), Roosendaal (0-0) en Eindhoven (3-0-winst). In de finale was er een 2-1-zege op Den Bosch via goals van Tim van Eek (JOVZ) en Quinten Pool (Wal cheren). Boy de Jonge (JOVZ) werd uitgeroepen tot beste speler. 't Westende stonden na de eerste dag tweede en vijfde in het tussen- klassement. „Aan de dressuur had ik veel werk", vertelde Van Hoepen over de eerste wedstrijddag. Ze werd uiteindelijk vierde. De dierenartsas sistente was tevreden over haar re sultaten. „Al had de marathon iets flitsender gemogen. Ik heb geen fouten gemaakt, maar mijn tijden waren ook niet spectaculair." Haar Welsh-pony's zijn kalm qua karakter. „Dat pas bij me. Ze zijn daardoor geschikter voor dressuur en vaardigheid. Voor de marathon kan je beter wat hetere pony's heb ben." Zoals de temperamentvolle Hackney's van haar vriend Jacco van 't Westende. Hij presteerde op de marathon zo goed dat hij van de vijfde plaats naar de tweede klom, met maar drieëndertig hon derdste verschil met de nummer één. Van Hoepen, die dit seizoen voor het eerst in klasse drie meedoet, gaat 'zeker' voor het Nederlands kampioenschap. Dat die titelstrijd ook in Vrouwenpolder wordt gere den, is voor haar geen voordeel. „Juist niet, zelfs. Voor mij is dit parkoers juist moeilijk te rijden. El ders presteer ik beter. Waarom weet ik niet. Het zal wel tussen de oren zitten." door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Jeroen Damman uit Middelburg is in poolcafé The Roadhouse in Middelburg de eer ste Zeeuws kampioen pool gewor den. Na een moeizame start groei de hij in het toernooi en bleef hij Chris van Renswoude in de finale ruimschoots de baas. Een perfecte organisatie, een groot aantal deelnemers, een prima am biance, veel strijd en de nodige ver rassingen maakten dat het Zeeuws kampioenschap pool in één keer op de kaart is gezet. De afmelding van de Zeeuws-Vlaamse kansheb bers Ronny Broeken en Ronny Willems was een tegenvaller. Zij hadden elders verplichtingen. In totaal waren er 46 deelnemers. Van de overblijvende (Zeeuws)-Vlamingen onder wie Serge Lievens, George Dorka en Di- mitri van de Wiele mocht het no dige vuurwerk worden verwacht. Dorka en Lievens sneuvelden ech ter al snel. Van de favorieten bleven Johan van Oorschot uit Vlissingen, Jeroen Damman uit Middelburg en Dimitri van de Wiele uit Stek- ene het langst in de strijd. Atong Wu uit Vlissingen moest in de der de ronde afhaken, net als loris Lod der uit Koudekerke. De vierde halve finalist werd Chris van Renswoude na een 6-1-zege op plaatsgenoot Danny Geldof De Middelburger met roots in het snooker bleef tot in de halve finale overeind. Een knappe prestatie van de Middelburger die volgend seizoen de overstap naar het pool biljarten maakt. Zijn tegenstander in de finale werd Jeroen Damman" die in een heroïsch gevecht Van de Wiele met 7-6 versloeg. Van de Wiele werd derde na winst op Van Oorschot. De finale kende weinig spanning. Damman was met 8-2 superieur aan Van Rens woude. De blije winnaar: „Dit had ik nooit gedacht. Ik ben vanmor gen heel vroeg opgestaan. Heb eerst nog vier uur gewerkt, heb me daarna snel omgekleed en ben van start gegaan. Het begin was moeilijk. Mijn eerste partij verloor ik, maar kwam daarna steeds beter in vorm. Ik heb het beste voor het laatst bewaard. Dit is heel mooi." Hoewel Middelburger Jeroen Damman zijn eerste partij ver liest, wordt hij toch de eerste Zeeuwse titelhouder in het pool biljart. UTRECHT - Tijdens het Nederlands kampioenschap sneldammen in U- trecht heeft Rianka Rentmeester voor een mooie prestatie gezorgd. De speelster uit Nieuwdorp eindig de bij de vrouwen op de derde plaats. Kampioen werd Christien Fung uit Den Haag. De overige Zeeuwse deelnemers, onder wie Zeeuws sneldamkampioen Mar- tijn Rentmeester en Bennie Pro voost, vielen buiten de prijzen. Als vrijwillige medewerker stelt u zichzelf beschikbaar om er te zijn voor mensen die hun verhaal kwijt willen via telefoon of chat. Heeft u interesse om te groeien als persoon en bent u een aantal uren per week beschikbaar, reageer dan om het gesprek met ons aan te gaan. Waf bieden wij? Een uitdagende tijdsbesteding waar u wijzer van wordt Een goede reiskostenvergoeding en een WA- en ongevallenverzekering Boeiende trainingen, informatieavonden en deskundige begeleiding, zowel in groepsverband als individueel Een veilige en sociale werkplek met leuke collega's Wat vragen wij? Beschikbaarheid voor tenminste 4 telefoondiensten per maand, waarvan 1 verplichte nachtdienst, trainingen en de maandelijkse groepsbijeenkomst De intentie om de inzet tenminste 2 jaar vol te houden Om kunnen gaan met zware thema's In staat zijn om zowel individueel als in groepsverband te functioneren Belangstelling? Bel tijdens kantooruren naar 0118-615553. Wij sturen u dan zo spoedig mogelijk een informatiepakket en een aanmeldformulier. Mailen kan ook: zeeland@sensoor.nl. Datum basistraining: vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober (met overnachting). Meer info is te vinden op: www.sensoor.nl/zeeland. ECHTE AANDACHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63