\im ik k Ét At it k tt Rutger Smith is het spoor even helemaal bijster IL «fc 0Ï'L*. *1'-. Vier medailles voor Luctor op NK zwemmen Boot in Twentse cross derde in dagklassement Mesu weer in top tien Michaels-Beerbaum soeverein in Cannes SCOOR met het EK! Braziliaanse zege in Berlijns zand Topatleet is twee maanden voor Spelen uit vorm. Middelburger wint in Lisse sprint van achtervolgend groepje. Duitse wint het springen, Van Grunsven zegeviert in dressuur. PZC Maandag 16 juni 2008 [35 BERLIJN - De Braziliaanse beachvolleyballers Ricardo San tos en Emanuel Rego hebben het eerste Grand Slam- toernooi van het seizoen in Berlijn gewonnen. Zij waren 'k- zaterdag in de kwartfinales nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Bram Ronnes en Emiel Boersma. foto Peer Grimm/EPA Zoek je personeel? Klanten? Bezoekers? Plaats dan nu een rubrieksadvertentie op de kleintjesmarkt pagina's. Tijdens de EK periode zeer voordelig tarief! Bel: 055 - 538 87 83 of055 - 538 8011 vraag naar de voorwaarden. door Robert-Jan Friele LEIDEN - Na een voortvarend begin van het olympische seizoen wor stelt atleet Rutger Smith met zijn vorm. Hij verloor tijdens de strijd om de Gouden Spike zelfs het on derdeel kogelstoten. Als het metaal van de kogel en de discus lekker in zijn handen ligt en hij soepel door de ring draait, is Smith (1.97 meter en 130 kilo) een kwajongen. Met de borst vooruit en een lach in zijn ogen deinst de 26-jarige atleet verbaal nergens voor terug. Smith gaat voor olym pisch goud. Smith gaat geschiede nis schrijven door op twee onder delen (kogel én discus) het hoogste na te streven. Maar als het niet loopt zoals hij zich wenst, verandert de kwajon gen in een brombeer die zijn woor den per stuk lijkt te moeten afreke nen. Zaterdag ging hij daarom vrij wel zwijgend door het leven. Smiths benen doen de laatste we ken niet wat het hoofd wil. Waar hij het outdoorseizoen op 3 mei prima begon door bij zijn eerste wedstrijd (Ter Specke Bokaal) vormbehoud te tonen voor de Olympische Spelen, steken zijn prestaties momenteel schril af bij wat de concurrentie laat zien. Smith staat met zijn 20,77 meter op de kogel (16 maart, Split) vijftiende op de wereldranglijst. De 66,85 me ter op de discus (11 mei, Hoorn) is de negende wereldjaarprestatie. Het zijn niet de cijfers die horen bij iemand die in Peking een medaille wil winnen. Zaterdag werd de mindere reeks voortgezet. Eerst verloor Smith het kogelstoten van de Amerikaan Gar rett Johnson (20,15 om 20,14 me ter). Daarna won hij weliswaar het discuswerpen, maar wederom met een teleurstellende worp van 64,28. Trainer Gert Damkat deed in slow-motion voor wat er mo menteel aan schort: doordat Smith na de eerste draai in de ring zijn rechterbeen te veel uit het centrum neerzet, blokkeert hij de beweging met de heup die daarop moet vol gen. „De draai-as is ernstig ver stoord." Smith zelf sprak na zijn laatste dis cusworp de hoop uit dat de jury in Leiden de Gouden Spike - voor de Discuswerper en kogelstoter Rutger Smith presteert onder maats in Leiden. De Nederlandse estafetteploeg wint de Gouden Spike. door Jan Dagevos DRACHTEN - De zwemvereniging Luctor et Emergo was succesvol tij dens het Nederlands kampioen schap voor junioren in Drachten. De ploeg pakte vier medailles. Simon Edenburg behaalde twee gouden plakken. Hij was de sterk ste op de 100 meter schoolslag (1.09,34) en 200 meter schoolslag (2.32,44). Zilver was er voor Bob Daalmeijer op de 50 meter vrije slag. Hij realiseerde een tijd van 26,25 seconden. Romy Hoogendijk was goed voor brons op de 200 meter schoolslag. De tij was 3.00,24. Tijdens het NK werden er twaalf Zeeuwse records verbroken. De estafetteploeg van Luctor was goed voor twee nieuwe records op de 4x100 meter vrije slag (4.01,59) en 4x100 meter wisselslag (4.26,51). De estafetteploeg be stond uit Simon Edenburg, Bob Daalmeijer, René van Wallenburg en Paul van den Driest. beste prestatie van de dag - niet aan hem zou toekennen. Dat had hij met zijn matige prestaties gê nant gevonden. Zijn wens werd verhoord: de jury sloeg de 39,09 se conden van de Nederlandse 4x100 meter estafetteploeg (Guus Hoog moed, Timothy Beck, Patrick van Luyck, Caimen Douglas) hoger aan. Het gaf de Nederlandse atleet met de grootste kans op olympisch ere metaal de mogelijkheid sportpark De Leidse Hout in stilte te verlaten. Wisse op drie onderdelen y De hoogste notering van de Vlissingse Yvonne Wisse was een vierde plaats bij het hoogspringen. De atlete van De Spartaan uit Lisse haalde een hoogte van 1 meter 73. Op de 200 meter werd Wisse vijfde. Haar tijd was 24,10. Bij het kogelstoten haalde ze een afstand van 12 meter 45. Daar mee werd ze twaalfde. Esther Vermue, afkomstig uit Lewedorp, had op de 800 me ter de negende tijd. De atlete van Rotterdam Atletiek, die in haar serie tweede werd, klokte 2.12.41. SINT ISIDORUSHOEVE - Motorcros ser Mark Boot uit Burgh-Haamste- de heeft tijdens een nationale mo torcrosswedstrijd in het Twentse Sint Isidorushoeve de derde plaats behaald in de klasse MX 2. De KTM-coureur had in de eerste manche een goede start. Hij stoof als tweede het bos in. Vervolgens werd hij ingehaald door Maik Voorwinden. In de vijfde ronde probeerde Boot Voorwinden de tweede plaats te ontfutselen, maar hij kwam daarbij ten val. Hij kreeg zijn motor pas weer aan de praat toen het complete veld voorbij was gekomen. Helemaal aan de staart van het veld kon hij aan een inhaalrace beginnen. Met succes, want hij werd nog vijftiende. In de tweede manche pakte de zes tienjarige scholier brutaalweg tops tart. Drie ronden wist hij de eerste plaats te houden, maar toen kwam Pascal Brons opzetten en die haal de hem ook in. Boot pikte goed aan en verloor zijn tegenstander geen moment uit het oog. In de negende van de dertien ronden ging Brons in de fout en nam Boot de leiding weer over. Hij haalde vervolgens als eerste de finish. Boot pakte daardoor de derde plaats in het dagklassement. LISSE - Middelburger Erwin Mesu heeft zich in korte tijd knap aange past op het hoogste nationale skeelerniveau. Tijdens de derde wedstrijd van de Inline Holland Cup in Lisse eindigde hij opnieuw in de top tien. In de slotfase reed de Walchenaar met twee gezellen weg uit het pelo ton. Zij gingen op jacht naar ne gen vluchters. Van dat trio won hij de spurt en dus werd hij tiende. De wedstrijd werd gewonnen door nationaal kampioen Gary Hekman. Andries Minderhoud (Waarde) en Niels Steenbakker (Biggekerke) ein digden in het peloton als respectie velijk 22e en 25e. CANNES - Meredith Michaels-Beer baum heeft zaterdag de Grote Prijs van Cannes gewonnen, onderdeel van de Global Champions Tour, het lucratieve initiatief van voor malig international Jan Tops. De Duitse amazone, volgende week te bewonderen in het CHIO van Rot terdam, was met haar toppaard Shutterfly na twee onberispelijke manches verreweg de beste in de barrage. De Duitse kampioene bleef op nieuw foutloos was drie seconden sneller dan de Australische Edwina Alexander met Isovlas Itot du Chateau, de Franse ruin waar van Tops mede-eigenaar is. De Brit Robert Whitaker werd met La- croix derde. Michaels-Beerbaum verdiende met haar zege 100.000 euro. Dressuuramazone Anky van Grunsven won in Cannes de kür op muziek. De Brabantse reed in Frankrijk op haar tweede paard van stal, de dekhengst IPS Painted Black. De jury waardeerde haar proef met een score van 77,85 pro cent. Van Grunsven, volgende week tij dens het CHIO van Rotterdam te bewonderen met haar olympische troeteldier Salinero, bleef de Zwit serse routinier Silvia Iklé met de ruin Salieri (73,50) ruim voor. Edward Gal eindigde met In- terfloor Next One als derde: 71,05. Anne van Uytert (IPS Lucky Ti mes) werd zevende. Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl -■ 1 - - - - - - --

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61