Bi niemand Literatuurcriticus Kees Fens (78) overleden Graver Heidense valkuil gevlucht KRAS BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm f Bidden in het stadion 4-sterren hotel met gratis parkeergelegenheid! mm* i§m in §n PZC Maandag 16 juni 2008 5 ARNHEM - Jongeren in gebed tijdens de 34ste EO-Jongerendag, zaterdag in het Arnhemse Gelre- dome. Tijdens dit evenement komen jongeren bij een om met elkaar te zingen, te bidden en naar toespraken te luisteren. Ook treden er christelij ke artiesten op. Het thema van dit jaar was On derste Boven.De Jongerendag trok circa 27.000 bezoekers. NOCNSF-voorzitster Erica Terpstra riep hen op geld bijeen te brengen voor een voet balveld voor jongeren die in het christelijke op vangcentrum voor verslaafden De Hoop in Dord recht verblijven. foto Vincent Jannink/ANP AMSTERDAM - Literatuurcriticus Kees Fens (78) is zaterdagavond in Amsterdam overleden. Dat meldt de Volkskrant, waaraan hij bijna veertig jaar verbonden was. Fens stierf aan een longziekte. Fens werkte tussen 1959 en 1982 als leraar Nederlands. In 1982 werd hij als niet-academicus hoogleraar moderne letterkunde aan de Ka tholieke Universiteit in Nijmegen. Na zijn emeritaat in 1994 werd hij bijzonder hoogleraar literaire kri tiek aan dezelfde universiteit. Hij legde die functie neer in 2001. Vanaf 1955 schreef Fens literaire kritieken. Eerst voor het katholie ke weekblad De Linie en daarna van i960 tot 1968 voor het even eens katholieke dagblad De Tijd. Van 1968 tot en met 2007 schreef Fens voor de Volkskrant. Tot 1978 betrof het alleen literatuurkritie ken, waarbij de poëzie zijn voor keur had. Daarna ging hij ook over andere onderwerpen schrijven, zo als de middeleeuwen. Voor week blad de Tijd schreef Fens columns over culturele onderwerpen onder het pseudoniem A.L. Boom. Fens werd in 1990 onderscheiden met de P.C. Hooftprijs voor zijn ge hele oeuvre. Op 13 mei 2007 werd hij tijdens het boekenbal be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Man ontsnapt na op heterdaad te zijn betrapt. HELDEN - Wandelaars hebben vrij dag in de Heidense bossen een man betrapt bij het graven van een valkuil midden op een bos paadje in de Kesselse Bergen. De man ging er vervolgens vandoor, bevestigde de politie gisteren naar aanleiding van een bericht in De Telegraaf De man zou ook bezig zijn ge weest een touw te spannen over het pad, zodat passanten in de kuil zouden vallen. De wandelaars schakelden onmid dellijk de politie in, maar die heeft de verdachte niet meer gevonden. De politie zegt wel een signalement van de verdachte te hebben, maar wil er verder niets over kwijt. De wandelaars hebben geen foto van de man gemaakt. De afgelopen maanden vond de politie tot driemaal toe een valkuil in een bospad, met daarin een be tonnen blok met stalen pinnen. Vorig weekeinde raakte nog ie mand gewond, toen hij tijdens het uitzetten van een atletiekparcours in zo'n kuil trapte. Bij de politie kwamen vorige week acht tips binnen over de valkuilen, naar aanleiding van een uitzen ding van Opsporing Verzocht waar in aandacht werd geschonken aan de kwestie. Wandelaars hebben in de Helden- se Bossen een man betrapt die een valkuil aan het graven was. De politie heeft de vluchtende man niet kunnen pakken. £upervo°rde^' I •mm Zin om er even lekker luxe en supervoordelig tussenuit te gaan? Dat kan natuurlijk met KRAS! Want een 2-daags verblijf in het luxe 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels boekt u al vanaf slechts 55! Dit is bovendien inclusief ontbijt! Gaat u liever met de trein? Ook dat is geen probleem bij KRAS! Een comfortabele treinreis vanaf elk station in Nederland naar Brussel Centraal met 2 nachten verblijf in het Courtyard by Marriott Brussels inclusief ontbijt boekt u al vanaf slechts 119! U gaat toch ook mee genieten in bruisend Brussel? Dat wordt boeken, inpakken en op naar deze veelzijdige stad! BRUSSEL Brussel is één van de gezelligste steden van België. Deze stad heeft vele interessante bezienswaardigheden. Wat dacht u van de Grote Markt met zijn gouden gevels en gildehuizen? Ook de Kunstberg, niet ver van de Grote Markt, is een bezoek meer dan waard. Hier bevinden zich talloze musea, waaronder het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten. Ook staat Brussel bekend vanwege Manneken Pis, het Atomium, typische Belgische cafés en de gezellige winkelstraten, waar u naar hartenlust kunt shoppen. Dat wordt gegarandeerd genieten! waarom zou je verder zoeken COURTYARD BY MARRIOTT BRUSSELS*1** Dit luxe 4-sterren hotel ligt met de auto en het openbaar vervoer op ongeveer 25 minuten rijden van hartje stad. Het hotel beschikt o.a. over een lift, restaurant, bar, gratis parkeergelegenheid (in de omgeving van het hotel), fitness en sauna (gratis). INCLUSIEF: verblijf in het luxe 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels met ontbijtbuf fet. Bij de treinreis is tevens een 2e klas retour ticket vanaf elk station in Nederland naar Brussel Centraal v.v. inbegrepen. Aankomstdata: vr., za. en zo. van 27/61/m 31/10 Auto Trein 2 dgn 3 dgn 4 dgn 3 dgn 4 dgn Juni v.a. €55 €79 €109 €125 €155 Juli v.a. €65 €95 €125 €135 €165 Aug. v.a. €65 €95 €119 €135 €165 Sept. v.a. €55 €79 €115 €125 €155 Okt. v.a. €55 €79 €109 €119 €149 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/26050 (auto) en www.kras.nl/23366 (trein) SC.II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5