tussen Tourfavorieten SvenK™mcr ook op Tiets ijzersterk zevenheuvelenloop FORT IS Schaatsfenomeen sprint naar zege in Ronde van de Kerspelen. www.fortiszevenheuvelenloop.nl PZC Maandag 16 juni 2008 33 DROCEHAM - Als Sven Kramer het schaatsen ooit beu is, kan hij altijd nog kiezen voor de fiets. Zaterdag bewees hij zijn multitalent door de Ronde van de Kerspelen te win nen. De wereldkampioen schaat sen was in Drogeham veruit de sterkste in de sprint van een kop groep van vier renners. Kramer, rijdend in het shirt van wielervereniging Olympia, was blij met zijn eerste klassieke zege op de weg. „Dit is machtig natuurlijk. Ik heb geprobeerd de koers hard te maken. Waar anderen zich spaar den voor de finale vloog ik er ge woon in. In de laatste kilometer zou ik dan wel zien hoe het ervoor stond." Het stond er uiteindelijk goed voor, want na 163 kilometer koers klopte Kramer zijn naaste belager Aloys van Duuren met vijf fiets- lengtes. Volgens Kramer was dat een effect van de vele krachttrai ningen die hij momenteel doet in de voorbereiding op het nieuwe schaatsseizoen. Overigens won bij de vrouwen een andere schaatstopper: Daniël- le Bekkering, Ga voor meer informatie en inschrijven naar onze website (is mogelijk gemaakt door InterNLnet) Niet alleen de Fortis Zevenheuvelenloop is jarig, ook ChampionChip heeft iets te vieren. Dit wereldberoemde loopchipje is 15 jaar geleden uitgevonden door de Stichting Zevenheuvelenloop en voor het eerst toegepast op de Groesbeekseweg in Nijmegen... Om beide verjaardagen te vieren kun je, uitsluitend als deelnemer aan deze editie, een speciale jubileumchip kopen voor slechts €15,- (normaal €28,-). Deze chip kun je daarna bij andere ChampionChip-wedstrijden gebruiken. Hardlopers opgelet: de inschrijving voor de Fortis Zevenheuvelenloop is geopend. De organisatie grijpt de 25e editie aan om een ambitieus doel te bereiken. Naast 's lands mooiste en 's werelds snelste 15 kilometerwil de Fortis Zevenheuvelen loop ook 's lands duurzaamste loopevenement zijn. Vanaf de zilveren jubiieumeditie zal het evenement zo duurzaam mogelijk worden georganiseerd. De aandacht ligt hierbij op vervoer, producten, afval en energie. De organisatie nodigt iedereen uit hierover mee te denken. Voor adviezen en tips: duurzame@zevenheuvelenloop.nl. Robert Cesink (geheel rechts) geeft het tempo aan, Alejandro Valverde (in het geel) zit goed voorin. foto Laurent Cipriani/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59