Sport ;terft in schoonheid Tour Belg Kenny Dehaes het haasje na val Bukken tijdens de huldiging Burgemeester heeft nare mededeling Dopingjager heeft handenvol werk PZC Maandag 16 juni 2008 31 hij Robert Wagner (tweede van rechts) net voor blijft, foto Camile Schelstraete Delta Tour Zeeland Chris Sutton, de eindwinnaar, eindigde in dezelfde tijd als Robbert Wagner, maar kreeg de beker op basis van zijn tijd in de proloog. William Frischkorn, die tiende werd in de eindstand, had na drie dagen koersen tien secon den achterstand op de win naar. Tom Steels werd zestigste op slechts 29 seconden. De Duitser Robert Wagner, de winnaar van de eerste etappe Middelburg-Goes (168 kilome ter), reed met een gemiddelde snelheid van 44.451 kilometer per uur. De Sloveen Borut Bo- zic, die de etappe Terneu- zen-Terneuzen (180 kilometer) won, haalde 43.929 per uur. Jens Mouris reed de proloog in Hulst tegen 52.670 per uur. Twee van de twintig ploegen re den een dramatische Delta Tour. Het team van PSK Whirl pool had aan de finish in Ter- neuzen maar één renner over. Team Volksbank eindigde met twee renners. Van de ploeg van Cycling Jo Piels verdwenen op de slotdag zes renners uit koers, omdat ze een te grote achterstand op het peloton hadden. Hans Dekkers, die door een knieblessure dit jaar nog maar dertien koersdagen had, ver dween halverwege de slotetap pe uit koers. Hij had hard ge werkt voor de ploeg, maar bleek nog niet in de conditie om de wedstrijd uit te rijden. een katachtige jump Jeremy Hunt en Jimmy Engoulvent. En in Ter- neuzen dook de 23-jarige Sloveen Borut Bozic als eerste over de fi nish voor Chris Sutton en Robert Wagner. De Zeeuwse profronde was zater dag vooral een waaierkoers, omdat er zijwind stond op de Storm vloedkering, de Zeelandbrug en de Kattendijksedijk. De slotetappe over veel kasseistroken kenmerkte zich door een vlucht van vijftien man, een helse jacht van het pelo ton en tenslotte door een heldhaf tige poging van de Zeeuw Johnny Hoogerland. Tien kilometer voor de eindstreep, toen het tempo al rond de vijftig per uur lag, schoot de revelatie van het voorjaar op het eind van de beruchte kasseien van de Plattendijk in Axel weg. Hij nam een voorsprong van tien, vijf tien seconden, kreeg het gezel schap van Servais Knaven en kop over kop snelden de twee vluch ters richting Terneuzen. Het jagende peloton, met de ploe gen Credit Agricole en Slipstream als gangmakers, reed in de finale zo hard, dat de vlucht wel moest sterven in schoonheid. Toen de twee werden opgeslokt, waagde Jens Mouris zich nog aan een wan- De Delta Tour Zeeland eindigt in Goes en Terneuzen in een massasprint. De Australiër Chris Sutton is eindwinnaar van het secondenspel. hoopspoging, maar werden in de vijf laatste kilometer alle krachten samengebald voor een zinderende massasprint. De Sloveen Borut Bozic had de snelste benen en klopte de twee grootste kanshebbers voor het klas sement. Chris Sutton werd niet al leen de eindwinnaar, hij won ook het klassement van de jongeren en was de beste in de tussensprints. Johnny Hoogerland eindigde na de mislukte vlucht in een groepje op zeven seconden van de win naar en werd 49e in de eindstand. De andere Zeeuw, Hans Dekkers, was op de slotdag één van de vele uitvallers. Van de 148 renners die vrijdag aan de proloog begonnen, haalden er maar 88 het einde. Ronde van België bijvoorbeeld, die hij dankzij een bidon koffie vermengd met cognac en kirsch verrassend snel aflegde. Op Noord-Beveland zien de vips de renners nogmaals aan zich voor bij trekken waarna Goes weer wordt aangedaan. Vlakbij de finish lijn staan allerlei lekkere drankjes te wachten. De vips zien de ren ners nog één keer voorbijkomen voordat de Duitser Wagner als eer ste over de finishlijn sprint. Na de huldiging gaat het terug naar de Zeelandhallen voor een warm buf fet. Als iedereen voldaan is, drup pelt de menigte de Zeelandhallen uit. Voorzien van een gratis uit- rijkaart natuurlijk. Het schoolreisje is voorbij. Iedereen hoopt er vol gend jaar weer bij te mogen zijn. :v V „Ik heb Zeeuws Vlaanderen nog nooit zo mooi voorbij zien razen als vandaag op de motor." De Terneuzense burgemeester Jan Lonink, die voor het eerst in zijn leven op een motor zat en de tweede etappe van de Delta Tour Zeeland had gevolgd. „Twee prachtige dagen wielersport met een geweldig publiek. De ze wedstrijd gaat een mooie toekomst tegemoet." David Luteijn, voorzitter van de Delta Tour in een terug blik op drie dagen koers door Zeeland. „Dat wordt een dikke boete, in heel veel dure Zwitserse francs." Wielerspeaker Cees Maas over de Franse sprinter Jimmy Engoulvent, die niet op de huldiging verscheen van de Del ta Tour. „We gaan op zoek naar een nog professionelere organisatie, die voor een sterker rennersveld moet zorgen." Biljarter Jean Paul de Bruijn namens hoofdsponsor Delta. „Het is wel selectief, met die waaiers en kasseien, maar als de ren ners niet willen, dan krijg je twee keer een massasprint." Koersdirecteur Adrie van der Poel over het secondenspel in de Delta Tour. „Er is vandaag maar twintig kilometer serieus gekoerst. Als dat morgen in Zeeuws-Vlaanderen weer zo is, denk ik niet dat ik veel kans maak op succes." Johnny Hoogerland zaterdag na afloop van de eerste etap pe, die sneller dan het snelste tijdschema werd afgelegd. De Belgische wielrenner Kenny Dehaes, die lonkt naar een plaats in een Pro- Tour ploeg, is voor weken uit koers na een val in de Delta Tour. Hij kwam ten val in de laatste kilometer van de zaterdag etappe en brak een midden- handsbeentje. Daardoor mist hij ook het Belgisch kam pioenschap, dat dit jaar in Knokke wordt gehouden. Dehaes staat na indrukwek kende sprintzeges in het voor jaar en in de Ronde van Bel gië in de belangstelling van enkele topploegen. De Delta Tour Zeeland was mede dankzij de in zet van vele vrijwilligers weer een succes. Dat wil niet zeg gen dat iedereen zijn werk goed deed. Zo maakten de mannen die zaterdag het bor des voor de huldiging inricht ten een inschattingsfout. Al leen voor een winnaar korter dan 1.50 meter was voldoen de ruimte op het ereschavot. Het dak was te laag of het schavot was te hoog. Na enke le kolderieke buigscènes werd de huldiging verplaatst naar net voor het schavot. Daar kon iedereen net staan zon der het hoofd te stoter RUG Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen had na af loop van de Delta Tour Zee land een vervelende medede ling voor de organisatie van een ander groot wielerevene- ment in zijn stad. De Eneco Tour, die op 23 en 24 augus tus door Terneuzen rijdt, moet het doen zonder politie begeleiding. De etappes naar en van Terneuzen zijn te laat in de route van de Eneco Tour opgenomen. „De politie kan in de zomer op zo'n kor te termijn geen extra man schappen op de been breng en", zei Lonink. De Brabander Jan van Ge stel, die in Delta Tour Zeeland koers meereed in een schattig blauw autootje, had in de Delta Tour voor en na de wedstrijd zijn handen vol. Hij was dopingcontroleur na mens de UCI. Niet alleen moesten de meest opvallende renners na de etappe een plas inleveren, ook werd een zes tal ploegen op zaterdagmor gen vroeg uit bed gehaald voor onaangekondigde bloed- controles. De dopingcontroleur mocht de uitslagen nog niet bekend maken. 161 Vips staan op Neeltje Jans te wachten op renners. foto Dirk-Jan Gjeltema Wielrenner Bobbie Traksel, in de Delta Tour gestart met rugnummer 161, krijgen ze zo maar niet klein. Hij was ooit de jongste renner die tot de rangen van de profs door drong, is in de jaren daarna gehard door vele valpartijen, maar was eindelijk weer op weg om zijn talent in succes om te zet ten. Met vijf overwinningen was hij één van de beste Neder landse renners in het voorjaar. Hij kwam naar de Delta Tour Zeeland om mee te doen voor de eindzege, maar de droom eindigde zaterdag op een rotonde in Goes. Daar botste hij op een politieagent die met zijn motor een ongelukkige manoeu vre maakte. Het rugnummer 161 meldde zich gisteren toch nog voor de start in Terneuzen, maar na een warming-up, met een pols in het verband, besloot hij niet te vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57