Strandcross Zouteiande kan tot een prachtige wedstrijd uitgroeien Nijpjes wint in Hulst Mark Boot heer en meester op circuit bij Wemeldinge. Kim Houmes valt twee keer in de prijzen in DOS-tennistoernooi Van de Plasse komt halve tel tekort voor zege springwedstrijd. Bas de Barbanson grijpt zege in mannenenkel categorie vijf. La Vaca Interieur Langevieie 77 Middelburg 0118 624325 www.lavaca.nl WPZC Maandag 16 juni 2008 29 Casper Ovaa eindigde als tweede in de strandcross van Zouteiande, ruim achter Rinus van de Ven. foto Lex de Meester ZOUTELANDE/WEMELDINCE - De kans dat Zeeland een mooi motor sportspektakel rijker is, lijkt groot na de geslaagde cross van zaterdag op het strand van Zouteiande. In de try-out van MC de Pekelinge kwamen 45 coureurs aan de start en het publiek stond rijen dik op de boulevard. Iedereen was en thousiast. Ook de door de wol ge verfde Vlissinger Rinus van de Ven was enthousiast. „De wed strijd was goed georganiseerd en we reden op een leuke baan. Er zit toekomst in strandraces, dus ook in deze. Er willen steeds meer cou reurs aan meedoen, ook goede." Van de Ven won de bij toeval on- stane race - het was oorspronkelijk de bedoeling een deel van een triatlon op het strand te houden - met een halve baanlengte voor sprong. Normaal gesproken rijdt Van de Ven op een MX2-motor, maar zaterdag zat hij op een MXt-type. Dit als voorbereiding op een wedstrijd in Duitsland, ko mend wekeinde. Souburger Cas per Ovaa werd tweede, zijn plaats genoot Martin Stroo derde. In Wemeldinge werd onder prima weers- en terreinomstandigheden de vierde clubwedstrijd van de MC de Sproeier afgewerkt. Vierenzestig rijders hadden zich aangemeld en voorzitter Fase was daar best tevreden mee. Mark Boot uit Burgh Haamstede was in de samengevoegde klasse MX 1 en MX 2 te sterk voor iedereen. In de eerste manche schoof hij in de eer ste bocht onderuit. Daarbij sloeg de motor af en het duurde lang voordat hij hem weer aan de praat kreeg. Boot wist uit eindelijk de manche nog winnend af te sluiten door kopman Twan van Liere in de laatste ronde af te troeven. In de tweede manche nam Boot opnieuw de leiding. Hij kwam niet in problemen en dat heeft iedereen geweten, want al leen Van Liere wist in dezelfde ron de te finishen. Derde werd in bei de manches Kevin Spruijt. De 14-jarige Yamaha-rijder moest nog wennen aan zijn nieuwe 250 cc viertakt. Thijs Lampio uit Vlissingen kwam in de eerste manche als vierde over de streep. In de tweede man che werd hij 5e. Deze klasseringen waren voldoende om de winst in de klasse MX 1 te pakken. De clubklasse was een Zuid-Hol landse aangelegenheid. Machiel van Zanten was in beide manches de sterkste. Cadeau kreeg hij de overwinning niet. Daarvoor reed zijn streekgenoot Hans Voogd te sterk. Beste Zeeuw werd met een vijfde plaats Ricky Joosse uit Nieuw- en Sint Joosland. De veteranen hadden de meeste deelnemers. Desondanks kon Erik van der Wekken met overmacht winnen. De Honda-coureur uit Zierikzee was in beide manches te sterk. Om de volgende plaatsen was er veel meer strijd. In de eer ste manches wist enduro-rijder Kees den Dekker zijn machine naar de tweede plaats te sturen, voor Mykel van de Goor en Stefan Bruijnooge. In de tweede manche werkte Van de Goor zich op van de achtste plaats naar de tweede. Den Dekker begon buiten de top tien. Hij finishte als vijfde. In de 65 cc reed Nancy van de Ven een ijzersterke wedstrijd. In beide manches werd zij tweede. In de eerste manche moest zij Lars de Nood voor laten gaan. In de twee de manche leek zij niet alleen op weg naar de mancheoverwinning maar ook naar de dagwinst. Een ontketende Pim van Strien wist haar echter in de slotfase te achter halen en greep tevens de dag winst, voor De Nood en Van der Ven. In de 85 cc was de overwinning voor Robin de Jonge. Sterkste bij de mini's was Stan Brons. De strandcross van Zouteiande beleefde zaterdag zijn debuut. De door de MC de Pekelinge ge organiseerde wedstrijd kan uit groeien tot iets groots. HULST - In het concours van Hulst was dressuuramazone Chantal Nijpjes in de eerste proef van de klasse Zi oppermachtig. De Mid- delburrgse stuurde Hexagons Va riety naar 225 punten. In de tweede proef bleef Sibylle Burm Nijpjes verrassend voor. De amazone uit Zaamslag reed Sharon naar 212 punten. Chantal Nijpjes won met U've got It beide proeven in de Z2-klasse. Nicole Schieman uit Axel eiste met Vivan- te in Mi de overwinning op. Carolein van de Plasse uit Yerseke heeft in het concours in Hulst net naast de hoofdprijs in de klasse Z gegrepen. Met de merrie Delta Mossels Utahbeach ging ze in de barrage foutloos rond. Zeeuws-Vla ming Ilyo de Loos was met de brui ne merrie Quinette echter een hal ve tel sneller. Anniek van der Lin de kon met de merrie Quintina Z op een uitstekend debuut in de klasse M terugkijken. De zeventienjarige amazone uit 's-Heer Arendkerke was in de bar rage zeven concurrenten te snel af. Onder hen Cindy Perdaen uit Sas van Gent met What's in a Name. Zij kwam als laatste starter een hal ve tel tekort. door Sven Bakker VLISSINGEN - Bij het Theelen Del- laert Open DOS-tennistoernooi heeft Kim Houmes een titel en een tweede plaats in de wacht ge sleept. Houmes had bij de vrouwen in de finale van de vijfde categorie drie sets nodig om zich van de als eer ste geplaatste Madeleine van Kem pen te ontdoen. De als tweede in geschaalde Houmes verloor welis waar de eerste set met 2-6, maar kwam daarna sterk terug met 6-0 en 7-5. In het gemengddubbelspel 5 werd Kim Houmes samen met Martijn van 't Westende tweede. Hoewel Van 't Westende en Houmes giste ren op de laatste dag met 6-4 en 6-2 wonnen van Monique Flipse en William de Ruiter, eindigden Olette Luitwieler en Jeroen Al- bregtse als eerste in de poule. Luit wieler en Albregtse wonnen giste ren op baan 1 met 6-3 en 7-6 van Sylvia en Eric Siegers. In de vijfde categorie bij de man nen ging de titel naar Bas de Bar banson. Nadat hij eerder in het toernooi al van Alex Lourens en Ronald Poppe won, klopte hij ook in drie sets de als eerste geplaatste Sven Bakker: 3-6 7-5 7-5. Henri Guingo ging met twee toer nooizeges aan de haal. In het enkel spel 6 was de ongeplaatste Guingo met 6-2 en 6-3 de meerdere van fa voriet Ramses Jakobsen. In de vijf de categorie van het dubbelspel versloeg Guingo samen met Alex Lourens het koppel Marcel Baljeu/Eric Lijbers. Het werd 6-2 en 6-4. Een bloedstollende wedstrijd was die in de zevende categorie bij de mannen. Nick Vermeirssen en Peter van Kempen moesten hun fi nale noodgedwongen op één van de twee Canada Tenn-banen (groen gravel) afwerken, omdat de vijf gravelbanen bezet waren. Het regende immers driesetters bij het toernooi en er zat voor de toer- nooileiding niets anders op dan Vermeirssen en Van Kempen naar baan 7 te zetten. De wedstrijd kreeg een mooie climax, nadat de eerste set met 6-2 naar Vermeirs sen ging en de tweede met 6-3 naar de als eerste geplaatste Van Kempen. Vermeirssen bleek over de langste adem te beschikken en pakte het derde bedrijf met 7-5. Van blijdschap liet hij zich achter over op de baan vallen. Dat zijn t-shirt onder het 'groene gravel' zat, deerde hem niet. Hij had ge wonnen en maakte in de daarop volgende minuten kusgebaren. Hij was, kort gezegd, blij met zijn titel. Wl Kim Houmes wint het vrouwen- enkel categorie 5 van het DOS tennistoernooi. In het gemengd- dubbel pakt ze met Martijn van 't Westende de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55