Oranje is nog een brug te ver voor Hiddink Keizerlijk badderen in Bad Gastein Bij zege op Zweden treft Rusland in kwartfinale Nederland. OS >1 8 dagen All Inclusive Salzburgerland #1 pharcsreizen.nl ^/I0 r 26 Maandag 16 juni 2008 PZC door Barry van der Hooft SALZBURG - Het vooruitzicht moet hem een beetje kriebels in de on derbuik geven. Guus Hiddink heeft met Rusland de eerste over winning op het EK binnen (ï-o te gen Griekenland) en weet nu dat hij bij een zege op Zweden, woens dag, een bijzondere avond tege- moetgaat. In de kwartfinale is zijn vaderland dan in Basel de tegen stander. „Oranje is nu nog een brug te ver", houdt hij zich op de vlakte. In Salzburg heeft Hiddink ervoor gezorgd dat de Europees kam pioen de koffers kan gaan pakken. De Grieken druipen na twee ne derlagen ontgoocheld af, terwijl het humeur van Hiddink steeds be ter wordt. Dat blijkt, wanneer hij de prijs van Roman Pavlijoetsjen- ko in ontvangst moet nemen. De spits is gekozen tot man van de wedstrijd, maar zit vast bij de do pingcontrole. „Ik ben blij met deze trofee", zegt Hiddink alsof hij de speler zelf is. „Alleen was ik de af gelopen weken net als Roman ook graag vier kilo kwijtgeraakt." De coach geniet. Niet alleen van wege de noodzakelijke overwin ning, maar vooral door het optre den van zijn spelers. „Ik heb creati viteit gezien en veel beweging", stelt Hiddink tevreden vast. „Mijn spelers ruiken vaak nog niet waar in een wedstrijd het gevaar ligt. Maar vanavond hebben ze goed ge reageerd. Tegen Spanje speelden we ondanks de 4-1-nederlaag bij vlagen ook goed voetbal. Na af loop van die wedstrijd bleek dat we gemiddeld gezien van alle ploe gen de meeste meters hadden afge legd. Ik had alleen liever gezien dat ze wat minder hadden gelopen en wat meer in de juiste richting. Vanavond ging dat al beter. Ik ben trots op ze." De twee wijzigingen die hij voor het duel heeft doorgevoerd pak ken goed uit. Het Russische team staat beter tegen de Grieken en laat zien wat het in zijn mars heeft. Vooral Roman Pavlijoetsjen- ko valt op. Hij kan uitgroeien tot een spits van formaat, alleen moet dan wel zijn scorend vermogen omhoog. Pavlijoetsjenko krijgt te gen Griekenland vier kansen maar slaagt er niet in te scoren. „Hij maakte niet het verschil maar speelde wel goed", reageert Hid dink. „Soms zal Roman wel eens moe van me worden omdat ik er bij hem iedere dag kort op zit. Als ik bij zo'n speler, met zo veel kwa liteiten, zie dat er nog meer in zit, ga ik het gevecht met hem aan. En dan kan ik alleen maar tevreden zijn als ik zie dat hij het oppakt." De gemiste kansen van Pavlijoetsj enko blijven voor Rusland in Salz burg zonder gevolgen. Daar zijn de Grieken te zwak voor. Otto Re- hhagel heeft weliswaar voor een aanvallender concept gekozen maar het spel doet nog steeds pijn aan de ogen. Gecombineerd wordt er nauwelijks en de Grieken blij ven volharden in lange ballen rich ting de grote, statische spitsen. De tactiek van coach Otto Rehhagel - zelf zo weinig mogelijk weggeven en dan hopen op een toevalstref fer - wordt tenietgedaan door An- tonis Nikopolidis. De Griekse grijsaard met hand schoenen loopt na 33 minuten ach ter een verre voorzet aan en be vindt zich even in niemansland. Sergei Semak troeft hem af, waar na Konstantin Zirjanov de bal in het door Nikopolidis verlaten doel kan tikken (0-1). Het doelpunt zorgt voor vertrouwen bij de Rus sen, die in de fase erna steeds be ter gaan voetballen. Griekenland dringt na rust aan, maar de gelijk maker komt er niet. pn Guus Hiddink prijst zijn spelers na de wedstrijd tegen de Grie ken. Door de 1-O-zege mogen de Russen hopen op een confronta tie met Oranje in de kwartfinale. lx solarium pervolbetalende lx magneetveld-therapie per volbetalende 20 korting op alle beauty- en kuur-behandelingen per volbetalende 28/06 t/m 11/07 en 16/08 t/m 29/08 Lezersprijs €295,- 04/10 t/m 31/10 en 29/11 t/m 19/12 30/08 t/m 03/10 en 01/11 t/m 28/11 Uw verblijf U verblijft in hotel Weismayr, in Bad Gastein, midden in Nationaal Park Hohe Tauern. In dit hotel uit 1832 heerst nog de sfeer van de 19e eeuw, maar met het comfort van nü! U verblijft in een tweepersoonskamer met o.a. bad of douche, toilet, satelliet, föhn en kluis Lezersprijs €275,- 12/07 t/m 15/08 Lezersprijs €325,- prijzen in euro's p.p. per arrangement. Niet inbegrepen: reserveringskos- ten en kosten calamiteitenfonds. Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) Kinderen t/m 14: gratis! Kinderen 15 jaar en ouder: 25 korting EMTRA Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Zin in een ritje met de tijdmachine? In Bad Gastein stapt u honderd jaar terug in de tijd. In dit nostalgische kuuroord heerst nog de sfeer van de Belle Epoque. U kunt er badderen in de baden waar keizerin Sissi kwam ontspannen. Maar u kunt er ook prachtig wandelen over bergpaden die de sjah van Perzië in vervoering brachten! Een heerlijk arrangement in de gezonde berglucht van Nationaal Park Hohe Tauern! Er zijn bijzonder veel extra's inbegrepen! Inbegrepen 7x overnachting inclusief ontbijtbuffet (met bio-hoek) 7x middagsnack of lunchpakket dagelijks koffee, thee en versnapering, van 15:00-16:00 uur 7x driegangenkeuzemenu met saladebuffet dagelijks drankjes van 10.00 -20.00 uur, inclusief bier, wijn, limonade, koffie en thee dagelijks gebruik van het wellnesscentrum (16.00 -18.00 uur, incl. o.a. sauna, thermaalbad, kneippbecken) lxwellness-tegoedbonvanClO,- pervolbetalende Informatie Reserveringen ikboeksnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (autovakanties). U kunt tevens telefonisch boeken via Pharos Reizen 0900 -365 65 65 0,20 cpm) of via uw ANWB-winkel met behulp van zoek boekcode 29601. AUTOVAKANTIES VAN AfiWB^ Angelos Charisteas troost zijn ploeggenoot Fanis Gekas na de uitschakeling op het EK. foto Roland Schlager/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52