Turkije na spectaculaire wedstrijd in kwartfinale 24 Maandag 16 juni 2008 PZC Nihat Kahveci bekroont zijn wederopstanding tegen de Tsjechen. Bike Totaal Leo Joosse richt zich vanaf 16 juli a.s. totaal op de verkoop en het onderhoud van (elektrische)fietsen en alles wat daarbij hoort. <£eo ^ccóde FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR door Frans van den Nieuwenhof CENÈVE - Twee jaar geleden leek zijn loopbaan ten einde, sinds gis teravond is Nihat Kahveci de nieu we held van het Turkse voetbal. Met twee handige doelpunten be kroonde de 28-jarige spits in Genève de meest wonderbaarlijke wederopstanding die een EK in ve le jaren te zien gaf Nihat durfde ook na een o-2-ach- terstand tegen Tsjechië te blijven geloven in het onmogelijke en had slechts vijf minuten, de laatste vijf van het duel, nodig om Turkije van t-2 op 3-2 te brengen. Hij had daarbij overigens wel de hulp van Petr Cech nodig. De Tsjechische keeper blunderde door een bal door de handen te laten glippen, waardoor het 2-2 werd. Dat Nihat de ster van het veld kon worden, was even onwaarschijn lijk als fascinerend. Niet alleen om dat Turkije na twee kille Tsjechi sche goals volslagen kansloos leek, maar vooral omdat weinigen een terugkeer van Nihat op topniveau hadden voorzien. De spits leek twee jaar geleden op Turkije beleeft in het duel tegen Tsjechië een onwaarschijnlijke wederopstanding. In de laatste vijf minuten scoort de ploeg twee keer en wint met 3-2. een dood spoor te zijn beland, na dat hij de kruisbanden van zijn rechterknie had gescheurd. Dit sei zoen bracht echter de ommekeer. Hij openbaarde zich als één van de drijvende krachten achter het suc ces van de Spaanse subtopper Vil- larreal, dat mede dankzij diens 18 competitietreffers de tweede plaats in de competitie bereikte. In de nationale ploeg rekende Ni hat af met de erfenis van de leven de legende Hakan Sükiir door in de beslissende kwalificatieduels met Noorwegen (2-1) en Bosnië-Herzegovina (1-0) de win nende treffer te maken. In Genève verbeterde hij die stunt: zijn doel punten zorgden vlak voor tijd tot een nooit verwachte stunt én een plaats in de kwartfinale tegen Kroatië. Waar Nihat de uitblinker was, geldt coach Fatih Terim als de architect van het Turkse succes. Na het fantastische WK van 2002, waar Turkije de halve finale haal de, zakte de nationale ploeg ver weg. Terim bouwde een nieuw team op, dat grotendeels bestaat uit spelers uit de eigen competitie. Gisteren stonden vier spelers van Galatasaray, drie van Fenerbahce en een van Ankaraspor in de basis. Hun weerbaarheid leek te gering in het duel met Tsjechië, dat voor rust op voorsprong kwam door Jan Koller. Met een klassieke knik van het hoofd zorgde hij voor 1-0. Het was zijn 55e interlandgoal. De 35-jarige spits, ruim honderd kilo zwaar en 202 centimeter lang, kan als international pronken met een curriculum vitae, waar zelfs Ruud van NistelrooijThierry Henry en Miroslav Klose jaloers op zijn. Na rust verdubbelde Jaroslav Plasil het verschil. Turkije vocht zich ech ter terug door een treffer van het jonge talent Arda. Coach Terim wisselde drie spelers en zag zijn tactiek beloond. De man die Galatasaray in 2000 naar de Uefacup leidde, later mislukte bij AC Milan en Hakan uit de na tionale selectie durfde te verwijde ren, haalde gisteravond in Genève uiteindelijk het beste uit een nieu we generatie temperamentvolle Turkse voetballers. Nihad Kahveci schiet Turkije met een geplaatst schot naar de kwartfinale van het EK. foto Dominic Favre/ANP Graag helpen wij u 'in het juiste fietszadel'. Ons serviceniveau blijft onveranderd hoog en we zullen onderhoud en eventuele reparaties snel en vakkundig uitvoeren. Bike Totaal Leo Joosse slaat een nieuwe weg in. Al langere tijd is ereen wens ons assortiment fietsen en elektrische fietsen verder uit te breiden. Het doet pijn om wat ooit als hobby in de brommers is begonnen nu los te laten. In de komende tijd zullen we al onze aandacht, vakmanschap en service aanwenden om ons nog verder te specialiseren in fietsen en elektrische fietsen. Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke Tel: 0118 - 58 13 06 Kijk ook op: www.leojoossetweewielers.nl De collega die de service en onderhoud gaat verzorgen Is op zoek naar een geschikte lokatie. Meer weten? Mail dan naarinfo@leojoosse.nl Of bel 0623061559

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50