Sport Strandcross Zoutelande kan tot een prachtige wedstrijd uitgroeien Goese turndub Forza Gymnastica grootverdiener op NK airtumbling Zege Remijn/Van der Wal Mark Boot heer en meester op circuit bij Wemeldinge. Bevelanders winnen in Landgraaf twintig nationale titels. Van de Plasse grijpt net naast de zege Tennissers voldoen aan verwachtingen in toernooi Kloetinge. Zilver Huurman op NK springen PZC Maandag 16 juni 2008 I 29 Casper Ovaa eindigde als tweede in de strandcross van Zoutelande, ruim achter Rinus van de Ven. foto Lex de Meester ZOUTELANDE/WEMELDINCE - De kans dat Zeeland een mooi motor sportspektakel rijker is, lijkt groot na de geslaagde cross van zaterdag op het strand van Zoutelande. In de try-out van MC de Pekelinge kwamen 45 coureurs aan de start en het publiek stond rijen dik op de boulevard. Iedereen was en thousiast. Ook de door de wol ge verfde Vlissinger Rinus van de Ven was enthousiast. „De wed strijd was goed georganiseerd en we reden op een leuke baan. Er zit toekomst in strandraces, dus ook in deze. Er willen steeds meer cou reurs aan meedoen, ook goede." Van de Ven won de bij toeval on- stane race - het was oorspronkelijk de bedoeling een deel van een triatlon op het strand te houden - met een halve baanlengte voor sprong. Normaal gesproken rijdt Van de Ven op een MX2-motor, maar zaterdag zat hij op een MXi-type. Dit als voorbereiding op een wedstrijd in Duitsland, ko mend wekeinde. Souburger Cas per Ovaa werd tweede, zijn plaats- genoot Martin Stroo derde. V' In Wemeldinge werd onder prima IT weers- en terreinomstandigheden de vierde clubwedstrijd van de MC de Sproeier afgewerkt. Vierenzestig rijders hadden zich aangemeld en voorzitter Fase was daar best tevreden mee. Mark Boot uit Burgh Haamstede was in de samengevoegde klasse MX 1 en MX 2 te sterk voor iedereen. In de eerste manche schoof hij in de eer ste bocht onderuit. Daarbij sloeg de motor af en het duurde lang voordat hij hem weer aan de praat kreeg. Boot wist uit eindelijk de manche nog winnend af te sluiten door kopman Twan van Liere in de laatste ronde af te troeven. In de tweede manche i nam Boot opnieuw de leiding. Hij ft kwam niet in problemen en dat K heeft iedereen geweten, want al- |L leën Van Liére Wist in dezelfde ron GOES - De Goese turnvereniging Forza Gymnastica haalde zaterdag in het Limburgse Landgraaf de hoogste scores tijdens het NK air tumbling. De ploeg ging met liefst twintig nationale titels naar huis. Forza verscheen aan de start met vier teams. Het seniorenmixed- team onder leiding van Astrid Gee- ratz liet het Middelburgse MTV achter zich. Maresha Dijkhuizen, Davy Fonteine, Tomas Parinussa, Stephan Dijkhuizen, Marije Jan sen, Anne van Avermaete en Lau rie Gee wonnen met 30,05 punten in het b-niveau. Het juniorendamesteam onder lei ding van Christel Onderdijk liet in het hoogste a-niveau de overige clubs achter zich. Moniek de Brui ne, Romy loosen, Paulien Verburg, Janine van Dijk, Kaylee Jansen, Li sa Waterman en Manon Swart haalden met een gewaagd pro gramma 23.05 punten. Trainster Christien Hoogendoorn verscheen aan de start met het da- mesjeugdteam. Lena Waterman, Quinty Cok, Evy van Weelden, Anne Jansen, Veerle Spelier, Kim Schouwenaar en Manon van Sab- ben sprongen een mooi program ma. Met een score van 11.20 pun ten behaalden zij in de b-categorie het goud. Ook de allerjongste gymnasten van Forza Gymnastica (acht tot tien jaar) haalden onder leiding van Martina Straayer brons. De ploeg bestond uit Isis de Bie, Ina van Kleunen, Noa Kentin, Anniek van der Heyde, Fleur van der Peyl en Lieve Spelier. Na de teamwedstrijden was er ook individueel succes. In de categorie damesjunioren was het podium ge heel gevuld met Forza-tumblers. Het Goese Forza Gymnastica is uitstekend op dreef tijdens het NK airtumbling in Landgraaf. De Bevelandse ploeg gaat met twin tig nationale titels naar huis. Romy Joosen, Moniek de Bruine en Laurie Geenen behaalden res pectievelijk goud, zilver en brons. Ook in de damesjeugd was een groot deel van het erepodium voor Forza. Paulien Verburg en Ja nine van Dijk wonnen goud en zil ver. Bij de dames senioren greep Mares ha Dijkhuizen de zege. Ze werd ge volgd door twee Middelburgse tumblers Bianca Willemse en Maartje van Overveld. Bij de he rensenioren pakten Stephan Dijk huizen en Tomas Parinussa respec tievelijk goud en brons. De tweede plaats was voor Roderick Tas van het Oostburgse Turn '87. Het NK airtumbling werd afgeslo ten met het zogenaamde record- springen van salto's voorover en temposalto's. Hierbij is het de be doeling zoveel mogelijk salto's te maken. Stephan Dijkhuizen wist in beide categorieën het goud te bemachtigen. Bij de dames vielen Maresha Dijk huizen, Paulien Verburg en Romy Joosen opnieuw in de prijzen. de te finishen. Derde werd in bei de manches Kevin Spruijt. De 14-jarige Yamaha-rijder moest nog wennen aan zijn nieuwe 250 cc viertakt. Thijs Lampio uit Vlissingen kwam in de eerste manche als vierde over de streep. In de tweede man che werd hij 5e. Deze klasseringen waren voldoende om de winst in de klasse MX 1 te pakken. De clubklasse was een Zuid-Hol landse aangelegenheid. Machiel van Zanten was in beide manches de sterkste. Cadeau kreeg hij de overwinning niet. Daarvoor reed zijn streekgenoot Hans Voogd te sterk. Beste Zeeuw werd met een vijfde plaats Ricky Joosse uit Nieuw- en Sint Joosland. De veteranen hadden de meeste deelnemers. Desondanks kon Erik van der Wekken met overmacht winnen. De Honda-coureur uit Zierikzee was in beide manches te sterk. Om de volgende plaatsen was er veel meer strijd. In de eer ste manches wist enduro-rijder Kees den Dekker zijn machine naar de tweede plaats te sturen, voor Mykel van de Goor en Stefan Bruijnooge. In de tweede manche werkte Van de Goor zich op van de achtste plaats naar de tweede. Den Dekker begon buiten de top tien. Hij finishte als vijfde. In de 65 cc reed Nancy van de Ven een ijzersterke wedstrijd. In beide manches werd zij tweede. In de eerste manche moest zij Lars de Nood voor laten gaan. In de twee de manche leek zij niet alleen op weg naar de mancheoverwinning maar ook naar de dagwinst. Een ontketende Pim van Strien wist haar echter in de slotfase te achter halen en greep tevens de dag winst, voor De Nood en Van der Ven. In de 85 cc was de overwinning voor Robin de Jonge. Sterkste bij de mini's was Stan Brons. De strandcross van Zoutelande beleefde zaterdag zijn debuut. De door de MC de Pekelinge ge organiseerde wedstrijd kan uit groeien tot iets groots. HULST - Carolein van de Plasse uit Yerseke heeft in het concours in Hulst net naast de hoofdprijs in de klasse Z gegrepen. Met de merrie Delta Mossels Utahbeach ging ze in de barrage foutloos rond. Zeeuws-Vlaming llyo de Loos was met de bruine merrie Quinet- te echter een halve tel sneller. Anniek van der Linde uit 's-Heer Arendsker- ke (17) was met de merrie Quintina Z in de barrage van de klas se M zeven concurren ten te snel af. Onder hen Cindy Perdaen uit Sas van Gent met What's in a Name. foto Camile Schelstraete door Sven Bakker KLOETINGE - Bij het tennistoernooi Trendz De Bongerd Open hebben Jim Remijn en Stanley van der Wal aan de verwachtingen vol daan en de titel in de wacht ge sleept in het mannendubbelspel 5. De als eerste geplaatsten Remijn en Van der Wal hadden in de hal ve finales de als tweede ingeschaal- den Sjaco Nieuwenhuyze en Chris Versteeg verslagen. In de eindstrijd kwam daar de zege op Bart en Dennis Dorssers bij: 7-5 6-1. Het gemengddubbelspel 5 werd een prooi voor het vaste tenniskop- pel Erica Smits en Sjaco Nieuwen huyze. Met tweemaal 6-4 versloe gen zij het duo Jim Remijn/Chantal Versteeg. De zege in het mannendubbelspel 4, de sterkste categorie in Kloetin ge, ging naar Sander van Buren en Stef Hermus. Met 7-5 en 6-2 won nen zij van Erwin de Keyzer en Marlon Wisse. In de 6-categorie van het vrouwendubbelspel was er succes voor Diana van den Dries en Dianne Koeman. Na een nederlaag in de poule bleven ze verder ongeslagen. In de eindstrijd versloegen ze Esther en Linsey Griep: 7-5 6-1. Zaterdag verzorgden vier speel sters uit de nationale topveertig een clinic. Het waren de Zeeuwen Suzanne van Hartingsveldt en An- gelique van der Meet en Bas Struijk en Paul Baans. GOES - Op het NK dubbelmini- trampspringen in Hoogezand ein digde Marleen Huurman van For za Gymnastica uit Goes bij de meisjesjeugd op de tweede plaats. Ze bleef op de variant van mini- tramp en trampolinespringen na genoeg foutloos. Bij de junioren was Marloes Ver burg de beste Zeeuwse. Ze werd vierde. Bij de mannensenioren schopten Perry van Ingen en Jesse Dijkhui zen het tot de finale. De net van een bijzondere blessu re teruggekeerde springer van For za legde zeven verschillende dub bele salto's op de mat, maar dat was net niet genoeg voor een plaats op het podium. Hij werd vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43