heeft geproefd, is direct om Kinderen kiezen hun burgemeester gpEm Brand bij school 'Nestvogel hoort niet in Mikke' Zes kandidaten in Goes voor opvolging huidige kinderburgemeester. B PZC Maandag 16 juni 2008 13 Zeekraal proeven op de open dag bij de Heerlijkheid van Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras door David Duijnmayer GOES - 'Met Linda aan de top, staan de kinderen voorop', valt op een spandoek te lezen. Linda (li), een van de kandidaten voor het kinderburgemeesterschap, is zater dag op de Grote Markt in Goes vol op campagne aan het voeren. Vriendinnen Nicky, Roosmarijn en Emely zingen liedjes voor het winkelend publiek, oma bakt pan nenkoeken, en zelf staat Linda graag de pers te woord. „Als ik kinderburgemeester word, moeten er meer speelplekken ko men, en er moet meer te doen zijn in de dorpen, zoals Wolphaartsdijk. Er is nu heel veel in Goes, maar in Wolphaartsdijk moeten er ook meer activiteiten en meer sport te doen zijn:" Al zeven jaar heeft GoeS een kin derburgemeester, steeds voor een termijn van een jaar. Die helpt de echte burgemeester bij openingen, en zet zich uiteraard in voor de be langen van de jonge inwoners. Op 23 augustus, als het Goes Kinder- stad is, geeft de huidige kinderbur gemeester Dwayn Akuoko Ma- clean het stokje door. Zaterdag 'Er moeten meer activiteiten komen in de dorpen, zoals Wolphaartsdijk' kon er voor het stadhuis gestemd worden. De uitslag wordt woens dag bekendgemaakt. Alle groep acht leerlingen uit de ge meente konden zich kandidaat stel len. Uit twintig aanmeldingen koos een jury, onder leiding van grotemensenburgemeester Dick van der Zaag, zes kandidaten: Rica Pietersen, Arya Behrouzian, Ting Wae Man, BaS'Vêrburg, Lovenie Michelle en Linda Jasperse. Één van die zes mag zich straks een jaar lang kinderburgemeester noe men, de nummers twee en drie worden kinderwethouder. Ook Ting Wae heeft haar klasgeno ten gemobiliseerd voor de campag ne. Haar speerpunten: fheer speel plekken en zorgen dat hangjonge ren minder vernielen. Arya heeft duidelijk grotere politieke ambities en kijkt nu al over de Goese ge meentegrenzen: als hij gekozen wordt, wil hij er voor zorgen dat er niet meer zoveel bomen wor den gekapt. Klasgenoten van Ting Wae voeren campagne in Goes. foto Willem Mieras GOES - Een korte felle brand heeft gisteravond een speeltoestel bij ba sisschool De Tweemaster aan de Kuyperlaan in Goes verwoest. Het kunststof bouwsel brandde als een lier. De metershoge vlammen en een gitzwarte rookwolk waren er de oorzaak van dat de brand veel bekijks trok. Toen de brandweer ar riveerde met twee bluseenheden en een ladderwagen, was het speel toestel al zowat uitgebrand. Aange nomen wordt dat de brand is aan gestoken. „Want", zoals een brand weerman verklaarde, „het gebeurt hoogst zelden dat speeltoestellen spontaan vlam vatten." DREISCHOR - Ze kunnen de weg van Schouwen naar Middelburg wel dromen. De vrijwilligers van de stichting Dierenvrienden uit Dreischor rijden deze maanden bijna dagelijks naar vogelopvang De Mikke. Zuur: vaak blijkt zo'n ritje eigenlijk overbodig. Zomaar een gemiddelde dag, afge lopen week. De lading: twee nieuwsgierige jonge kauwen, een aandoenlijk piepende jonge do- daars en een paniekerig fladderen de jonge mus. Drie keer jonge vo gels dus, concludeert Coby Lou- werse van De Mikke bij aankomst. Het verbaast haar niets. „Het zit er hier vol mee." Dat is het gevolg van overijverige burgers, die de vo geltjes veel te snel zielig vinden. „Als ze uit hun nest komen, zijn die beestjes niet meteen vliegens vlug. De ouders zijn eigenlijk altijd wel in de buurt. Ze voeden hun jongen op de grond en leren ze langzaam vliegen." Mensen trek ken bij het zien van zo'n hulpe loos fladderend beestje vaak ver keerde conclusies, zegt Louwerse. „Ze brengen ze meteen naar ons toe. Dat is niet de bedoeling want ze zijn veel beter af bij hun ouders. Wij zijn er voor gewonde vogels. Als jonge, gezonde vogel tjes gepakt worden, is dat de na tuur. Ze overleven niet allemaal." Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41