Zeeland PZC Goese weg blijft twistpunt Brandweerjeugd Goes naar finale 11 Vrouw geraakt met luchtbuks Start sloop in Goes-West BEVELANDEN-THOLEN 15 15 Lotussen aan de Schelde ZMF verbaasd over houding provincie na onderzoek Grontmij. Slagboom Modelvliegers werken hun stunts af vanaf de grond Maandag 16 juni 2008 Schippersinternaten krijgen 19 miljoen euro extra Tip? redgoes@pzc.nl HOEDEKENSKERKE - Autoliefhebbers konden zich gistermiddag vergapen aan een stoet Lotussen die door het Zeeuwse land schap trok. De Lotus Brabo Tour van de Belgische Lotus Club ging dit jaar van Antwerpen naar Yerseke. Van Yerseke ging het naar Hoedekenskerke, waar de zestig Lotusrijders stopten voor een gezamenlijke lunch. Via Terneuzen en het land van Saeftinghe reden de sportwagens tenslotte weer terug naar Antwerpen. „Een Lotus is zo mooi, omdat het echt Spartaanse wagens zijn", vindt Paul van Gansen van de Lotus Club. „Er zit enkel in wat je echt nodig hebt om auto te kunnen rijden: een motor, remmen, stuur en ophanging. Dat is het eigenlijk wel zo'n beetje." foto Willem Mieras - door Frank Balkenende GOES - De Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) verbaast zich erover dat de provincie geen vervolgonder zoek laat doen naar de milieueffec ten van een nieuwe weg die tus sen de Goese Manneeweg en de Kattendijksedijk moet komen. Milieu- en natuurorganisaties lie ten al eerder weten het plan van de gemeente Goes en het water schap Zeeuwse Eilanden een slecht idee te vinden. De geplande weg duikt halverwege de Katten dijksedijk de polder in. Via de te VROUWENPOLDER - Twee jongens van 16 en 17 uit Middelburg en Veere hebben bekend dat ze zater dagnacht op de Fort den Haakweg in Vrouwenpolder met een lucht buks hebben geschoten. Daarbij hebben zij een 20-jarige vrouw uit Veere in haar arm geraakt. De jon gens schoten voor de lol op ver keersborden en in de lucht. Waar schijnlijk is toen de vrouw getrof fen. Een getuige zag de jongens. verbreden Schellemoerswegeling (nu een fietspaadje) en de Brede- weg voert het tracé naar de Man neeweg. De autoroute doorkruist dan akkers waar weidevogels broe den en fourageren. Die worden straks verjaagd, meent de ZMF. De milieufederatie heeft mede na mens Staatsbosbeheer gereageerd op de ontwerpbeschikking die de provincie in het kader van de Na tuurbeschermingswet wil afgeven. De provincie heeft vervolgens de Grontmij de verwachte gevolgen voor de vogels in het gebied laten onderzoeken. „De uitkomst van die studie is dat er effecten te verwachten zijn. Vo gels zullen worden verstoord. Dan verwacht je dat er na deze voor- toets een vervolgonderzoek komt, maar de provincie vindt de voor- toets voldoende. Ze verwacht geen zwaarwegende effecten voor de vo gelstand, terwijl de Grontmij juist aanneemt dat er wel verstoring zal optreden. De kronkel in die rede nering begrijpen we niet", zegt Gijs Zonneveld van de ZMF, die met de provincie de zaak wil be spreken. De gemeente wil het autoverkeer en fietsers op de Kattendijksedijk scheiden. Er loopt al een fietspad Een nieuwe weg tussen Kattendij- ke en Goes zal weidevogels ver storen, blijkt uit een eerste on derzoek. De ZMF vraagt de pro vincie om een vervolgonderzoek. tot halverwege de dijk. Plan is nu de fietsers op de dijk te laten en het autoverkeer halverwege de dijk de polder in te leiden. Daar voor moet een nieuwe weg wor den aangelegd. Het is een tweede keus-plan. De gemeente wilde eerst het fietspad aan de noordzij de van de dijk doortrekken tot aan het Goese Meer, maar dat stuitte op weerstand van de Goese Golf Volgens Goes zal het met de versto ring van vogels meevallen, maar weidevogelbeschermers wijzen er op dat er bedreigde soorten als de kluut broeden. Ze doen dat alleen in stille gebieden. Natuur- en mi lieuorganisaties adviseren het auto verkeer op de dijk te laten en de fietsers ervan af te halen. GOES - De sloopactiviteiten voor de herstructurering van Goes-West beginnen woensdag. Rondom de start van de werk zaamheden vinden vanaf 16.00 uur feestelijke activiteiten plaats aan de ).P. Coenstraat. Om 18.00 geeft een bewoonster het officiële startsein voor de her structurering van de wijk, die de komende twintig jaar een meta morfose moet ondergaan. door Martijn de Koning KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - De junio ren van jeugdbrandweerploeg Goes-Borsele hebben zich zaterdag in Krimpen aan den IJssel ge plaatst voor de finale van de lande lijke jeugdbrandweerwedstrijden. In drie categorieën werd er gestre den om finaleplaatsen: junioren, aspiranten lagedruk en aspiranten hogedruk. De junioren van Goes-Borsele pakten de eerste plaats. Bij de aspiranten lage druk eindigde Goes-Borsele als achtste, niet genoeg voor een finaleplaats. Westerschouwen heeft zich met drie teams geplaatst voor de finale van de landelijke wedstrijden. Ze deden dat door in Krimpen aan den IJssel in iedere categorie bij de eerste vijf te eindigen. Westerschouwen pakte in de cate gorie aspiranten hoge druk de der de plaats. De aspiranten lage druk werden vijfde en de junioren wer den tweede, achter de jeugd van Goes-Borsele. Ook de junioren van Veere en Sint-Philipsland haal den in deze categorie de finale. De jeugdbrandweer van Bruinisse doet komende zaterdag in Culem- borg met twee teams een gooi naar finaleplaatsen. Ook de jeugd van Vlissingen en Middelburg doet daar mee. De finalewedstrijden zijn op 27 september en 4 oktober in Haaf- ten-Neerijnen. Per categorie doen dan tien teams mee. S1IWSÊ Tip? redactie@pzc.nl Een Middelburgs voetbalteam gaat elk jaar ter afsluiting van het seizoen een weekendje weg. Het zijn allemaal volwassen ke rels, maar tijdens zo'n uitje komt het kind in hen naar boven. Thuis hebben ze waarschijnlijk niks te vertellen dus mogen ze een keer per jaar uit hun dak gaan. Zo ook die 39-jarige Middelbur ger. Na een avondje stappen zou hij wel eens even laten zien dat hij nog makkelijk over een slag boom kan springen. Zijn aan loop was veelbelovend, maar waar de rest al bang voor was geschiedde. Hij heeft de rest van het weekend in zijn bedje doorge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39