Edwin de la Ruelle winnaar van de eerste Kermisloon BenZeker nl Uitstekend begin voor Beach Soccer Tempo Team in de eredivisie De goedkoopste autoverzekering WUfcf:. van Nederland? Terneuzense ploeg pakt twee zeges op de eerste speeldag. Gering aantal deelnemers aan wedstrijd in Zuiddorpe. Goud voor De Wolff op NK airtumbling Sneeuwwitje en haar dwergen winnen weer Jonge Zeeuwse renners op podium bij NK Korfballers TOP gaan naar de eerste klasse Eline Nijskens op het podium in Vriezenveen Dress vi to impres 28 Maandag 16 juni 2008 PZC Z GOES - Het Beach Soccer Tempo Team, dat dit seizoen debuteert op het hoogste landelijke niveau, is de competitie sterk begonnen. Met overwinningen op Beachelona (7-5) uit Leusden en Diesel Service West uit Pijnacker (9-5) nam het team een voorschot op lijfsbe houd. Want de eerste vier van bei de poules spelen ook volgend sei zoen in de eredivisie. Minder succesvol was het team gis teren in de nationale beker. Daarin werd twee keer verloren van BC Posthouwer United (1-2) en Beach Boys Bergen (1-3). Aan de voortij dige uitschakeling hechtte coach coach Veli Eryürük weinig waarde. „Het gaat ons om in de eredivisie te blijven. Met twee zeges hebben we een belangrijke stap in de goe de richting gezet." Beach Soccer Tempo Team, dat vo rig seizoen nog uitkwam onder de naam Vedior, had het de eerste wedstrijd niet gemakkelijk. Tot het begin van de derde periode van twaalf minuten keek het zelfs voortdurend tegen een doelpunt achterstand aan. Pas in de laatste periode wist het team uit Terneu- zen afstand te nemen. De treffers in dat eerste duel kwamen op naam van Daryl Rawidjan (3X), Ferdi Kabal (2x), Mario de Fouw en Umut Yigit Het tweede duel verging het de Zeeuws-Vlamingen een stuk ge makkelijker. Met 9-5 werd dat be trekkelijk eenvoudig gewonnen. Daryl Rawidjan scoorde ander maal drie keer, Mevlud Eryürük eveneens. De overige doelpunten kwamen op naam van Ryan de Regt, Veli Eryürük en Umut Yigit. Het eredivisiedebuut van Beach Soccer Tempo Team verloopt suc cesvol. De eerste twee wedstrij den leveren zeges op. In de be ker is de ploeg uitgeschakeld. door Wim de Vos ZUIDDORPE - Alle begin is moeilijk. Zo ook voor de organisatoren van de Kermisloop in Zuiddorpe die gisteren voor de eerste keer werd gehouden. De belangstelling van de zijde van de lopers en loopsters viel enorm tegen. Slechts vijfentwintig atleten en atletes namen de moeite om naar Zuiddorpe te komen, maar de organisator (volleybalvereni ging De Sterre) bleef optimistisch en wil in de toekomst zeker door gaan met deze loop. Edwin de la Ruelle schreef de Kermisloop op zijn naam door in de slotronde op ponent Marco Ottjes te kloppen. Benny Samijn van de organisatie had wel een idee waarom er giste- middag zo weinig deelnemers aan de vertreklijn stonden. „Het was vanmorgen niet al te best weer. Ik denk dat daardoor veel lopers er vanafhebben gezien om naar Zuiddorpe te komen. Het was een probeersel, maar voor vol gend jaar zullen we uitkijken naar eventueel een andere fomule. Op zaterdag hebben we de touwtrek wedstrijden gehad. Misschien dat we de Kermisloop naar zaterdag kunnen verplaatsen en dan die twee wedstrijden in elkaar kun nen laten lopen. We gaan het in ie der geval bekijken maar na één keer geven we het zeker niet op", aldus Samijn na de wedstrijd, die sportief gezien wél een hoge kwali teit had. Edwin de la Ruelle en Marco Ott jes zorgden daarvoor. Meteen na de start zonderden zij zich van de Marco Ottjes kan lang in de buurt blijven van Edwin de la Ruelle in de eerste Kermisloop in Zuiddorpe. In de slotronde moet hij zijn opponent laten gaan. rest af en voerden daarna een fraai gevecht op in de polders rond Zuiddorpe. Meer dan de helft van de race liepen de twee Zeeuws-Vla mingen samen op. „Ik had in de tweede ronde (er moesten drie omlopen gelopen worden) al in de gaten dat Marco niet optimaal was. Ik hoopte er in feite op dat het op een spurt uit zou draaien. Dat is voor iedereen veel mooier", vertelde De la Ruelle later. Het kwam dus niet tot een spurt. Daarvoor was het verschil tussen De la Ruelle en Ottjes toch te groot. Halverwege de slotronde viel Ottjes weg en kon De la Ruel le vrij gemakkelijk naar de over winning lopen. Op de middenaf stand ging de overwinning naar respectievelijk Tim de Feijter (Sint-Jansteen) en Brenda Ottjes (Ossenisse), dochter van Marco Ot tjes. In de familie De Feijter viel er een familiefeestje te vieren, omdat Job de Feijter de korte afstand op zijn naam schreef. GOES - Op het Nederlands kam pioenschap airtumbling in Land graaf heeft Guitho de Wolff van het Oostburgse Turn'87 goud ge wonnen bij de mannen-jeugd. Ro derick Tas pakte zilver bij de man nen-senioren. Het mix-jeugdteam niveau C en het mix-team junior niveau A won nen ook goud. Forza Gymnastica uit Goes ging met liefst twintig na tionale titels naar huis. SAS VAN GENT - Net als vorig jaar is het gelegenheidsteam Sneeuwwit je en de zeven dwergen (Niek de Ridder, Alex Eversdijk, Niek Kamp man, Kevin Hondsmerk Charles Potin, Joeri van Wallenburg en Monique de Haard) winnaar ge worden van de halve nachtmara thon zwemmen in Sas van Gent. Zij legden in zes uur 29,2 kilome ter af. De nummer twee, De Hon- te, haalde 26,5 kilometer. GOES - Liefst drie renners van wie lervereniging Theo Middelkamp eindigden op het podium tijdens het NK jeugd in Oldenzaal. Denise Gunst uit Yerseke won zil ver in categorie 4 (meisjes 11 jaar). Ze kwam een half wiel tekort op de winnares. Ivan Moelker en Claudia Jongerius wonnen brons, in categorie 6 en categorie 3. Moel ker zat in een kopgroep, Jongerius werd derde in de massasprint. GOES - Na een 11-7-overwinning in het beslissingsduel tegen Pernix uit Leiden promoveren de korfbal lers van TOP uit Arnemuiden naar de eerste klasse. Daardoor komen ze volgend seizoen uit tegen vier andere Zeeuwse clubs: Tjoba, Swift, Fortis en All Ready. Scores TOP: Peter van Belzen en Jordi Meulmeester 3, Jeanine Marijs, Ad Beze- mer, Petra de Ridder, Leon van Belzen en Jantine Meulmeester 1. GOES - Eline Nijskens van ZC Koe wacht heeft zaterdag tijdens de Twenterand Kanaalrace in Vriezen veen de derde plaats gehaald op de 2000 meter schoolslag. De winst ging naar Karin van Dijk (Heeren veen). Een dag later in Haarlem haalde Nijskens het podium net niet. Zij eindigde op de vijfde plaats. Winnares was Larissa Brak uit Bodegraven, in Vriezenveen tweede vóór Eline Nijskens. BenZeker.nï vergelijkt en helpt u op weg! Op woensdag 2 juli verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van businesskleding en etiquette. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Marco Ottjes (313) en Edwin de la Ruelle (324) lopen aan kop in de Kermisloop. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38