Zeeuws kwintet in eerste klasse Schouwen-Duiveland op doelsaldo afgetroefd Debuut in eredivisie met twee keer winst Beach Soccer Tempo Team op eerste speeldag al zo goed als veilig. PZC Maandag 16 juni 2008 29 De korfballers van TOP Arnemuiden en trainer Edwin Coppoolse (midden) vieren hun promotie naar de eerste klasse. foto Lex de Meester door Karei Pleunis GOES - Het Beach Soccer Tempo Team, dat dit seizoen debuteert op het hoogste landelijke niveau, is de competitie sterk begonnen. Met overwinningen op Beachelona (7-5) uit Leusden en Diesel Service West uit Pijnacker (9-5) nam het team een voorschot op lijfsbe houd. Want de eerste vier van bei de poules spelen ook volgend sei zoen in de eredivisie. Minder succesvol was het team gisteren in de nationale beker. Daarin werd twee keer verloren van BC Posthouwer United (1-2) en Beach Boys Bergen (1-3). Aan de voortijdige uitschakeling hecht te coach coach Veli Eryürük weinig waarde. „Het gaat ons om in de eredivisie te blijven. Met twee zeges hebben we een belangrijke stap in de goe de richting gezet." Beach Soccer Tempo Team, dat vo rig seizoen nog uitkwam onder de naam Vedior, had het de eerste wedstrijd niet gemakkelijk. Tot het begin van de derde periode van twaalf minuten keek het zelfs voortdurend tegen een doelpunt achterstand aan. Pas in de laatste periode wist het team uit Terneu- zen afstand te nemen. De treffers in dat eerste duel kwamen op naam van Daryl Rawidjan (3X), Ferdi Kabal (2x), Mario de Fouw en Umut Yigit. Het tweede duel verging het de Zeeuws-Vlamingen een stuk ge makkelijker. Met 9-5 werd dat be trekkelijk eenvoudig gewonnen. Daryl Rawidjan scoorde an dermaal drie keer, Mevlud Eryü rük eveneens. De overige doelpun ten kwamen op naam van Ryan de Regt, Veli Eryürük en Umut Yi git- door Ko de Ridder OUWERKERK - Het eerste regiotalen- tentoernooi voor voetballers on der 23 jaar verdient een vervolg. Het evenement, gehouden op de velden van Ouwerkerk, was goed georganiseerd en viel in de smaak bij spelers en trainers. De publieke belangstelling was echter gering. Aan het nieuwe toernooi deden de selecties van Goeree-Overflak- kee, Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren en Schouwen-Duiveland mee. Zij speelden in een halve competi tie, waarbij de wedstrijden 2x25 mi nuten duurden. Uiteindelijk rolde Walcheren, dat gelijk eindigde met Schouwen-Duiveland, op basis van het doelsaldo als winnaar uit de bus. Tijdens de duels werd er volop ge scoord. De openingswedstrijd le verde al een 4-3-zege op voor Schouwen-Duiveland tegen Goe- ree-Overflakkee. Het tweede duel werd door de formatie van trainer Edwin Kriens met 1-0 verloren van Zeeuws-Vlaanderen. En ver volgens werd met 5-4 gewonnen van Walcheren, overigens na een 3-1-achterstand. Kriens: „Het toernooi heeft een fantastische opzet. Alle selecties waren gewoon met vijftien a zes tien spelers gekomen. Dat bete kent dat die jongens nog best wil len spelen na een lang seizoen. Per selectie mochten we ook twee dis pensatiespelers meenemen. Ik zeg: vasthouden dit concept. Compli menten aan SV Ouwerkerk." Walcheren, dat onder leiding van Karl Vergouwen speelde, zette Zeeuws-Vlaanderen opzij met 3-0 en versloeg Goeree-Overflakkee met 3-1. Uiteindelijk had Walcheren een doelsaldo van plus 4 (10-6) en Schouwen-Duiveland had plus 1 (9-8). Eindstand: 1. Walcheren 2-6 (10-6); 2. Schouwen-Duiveland 2-6 (9-8); 3. Goe ree-Overflakkee 2-3 (7-8); 4. Zeeuws-Vlaanderen 2-3 (2-6). Een spelmoment uit het duel tussen Schouwen-Duiveland (witte shirts) en Walcheren. foto Dirk-Jan Gjeltema Ai llöUUlf «vfontls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29