'f PZC WMO-gebruiker op eiland tevreden Windhoos richt flinke ravage aan op voetbalvelden in Rilland 11 Schouwse jeugdbrandweer scoort goed Staatssecretaris op basisschool SCHOUWEN-DUIVELAND 15 15 Dikke meerderheid noemt hulp 'precies wat ik nodig had'. Slagboom Achthonderd 'rustige' bezoekers op Schuurfeest Modelvliegers werken hun stunts af vanaf de grond Maandag 16 juni 2008 Schippersinternaten krijgen 19 miljoen euro extra Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Gebruikers van WMO-voorzieningen op het ei land zijn tevreden over de uitvoe ring daarvan door de gemeente Schouwen-Duiveland. Ze geven de ondersteuning gemiddeld een 7,5 als rapportcijfer. Dat blijkt uit een enquête die onderzoeksinstituut Scoop voor de gemeente uitvoer de. De Wet Maatschappelijke Onder steuning is een samenvoeging van oudere wetten en werd begin vo rig jaar van kracht. De gemeente speelt er een belangrijke rol in, want alle voorzieningen (zoals ver voer, aanschaf rolstoel, hulp in de huishouding en aanpassen van wo ning) moeten daar worden aange vraagd. Vijfhonderd van die aanvragers kregen een uitgebreide vragenlijst voorgelegd. Dik de helft van hen stuurde die ingevuld weer terug. Bijna tachtig procent is ouder dan 75 jaar. De invullers geven de on dersteuning gemiddeld een 7,5. Tachtig procent geeft aan dat de ondersteuning 'precies is wat ik no dig had' en volgens 84 procent loopt het huishouden beter dank zij de ondersteuning. „Daar zijn we best tevreden over", zegt Frans Babijn van de gemeente. Er zijn ook aandachtspunten. Zo geeft minder dan de helft van de mensen aan dat er iemand thuis langs is geweest om te bepalen wel ke hulp er aangeboden wordt. Bij Mensen die via de gemeente WMO-hulp krijgen, zijn tevreden over de manier waarop die wordt geregeld en uitgevoerd. Dat blijkt uit een enquête. de anderen ging dat telefonisch of schriftelijk. „Het aantal huisbezoe ken gaan we opvoeren", geeft Ba bijn aan. „Je ontdekt zoveel meer over iemand als je die persoonlijk ontmoet." Van mensen wiens aanvraag wordt afgewezen, zegt één op de drie dat niet duidelijk is waarom. Vierentachtig procent snapt de af wijzing niet. „We hebben altijd goede redenen", verklaart Babijn. „Zo gaan we vaak af op medisch advies. Maar blijkbaar lukt het ons niet altijd om dat goed uit te leg gen." Dat het eiland een WMO-advies- raad kent, is maar bij een handje vol mensen bekend. Bijna vier op de vijf gebruikers zegt nog nooit van die club gehoord te hebben. „We werken blijkbaar te veel ach ter de schermen", constateert Ba bijn, zelf secretaris van die raad. „We moeten onszelf beter profile ren." Scoop voerde het onderzoek uit voor alle dertien Zeeuwse gemeen ten. Het trekt nog geen conclusies, maar presenteert de 'droge' cijfers. Het bureau gaat nu aan de slag met alle uitkomsten en presten- teert komend najaar een analyse van de Zeeuwse situatie. RILLAND - Een windhoos heeft za terdagochtend flinke schade en pa niek veroorzaakt in Rilland. Op het voetbalveld van Rillandia, waar 'de witte slurf de grond raak te, waaiden goals en dugouts weg, ging een partytent de lucht in en raakte de kantine beschadigd. Het sportcomplex van Rillandia was op dat moment de uitvalsba sis voor de jaarlijkse Schelde-wan- deltochten over vijf tot vijftig kilo meter. De meeste wandelaars wa ren al vertrokken, maar in de par tytent was nog wel een aantal vrouwen zich aan het opwarmen voor een nordic walking-loop. Bij hen zat de schrik er zo in, dat ze besloten niet meer aan de tocht te beginnen. „Het heeft misschien twee minuten geduurd. Wande laars en mensen in het dorp heb ben er niks van gemerkt", zegt Ni cole Santing van Steenbergen, or ganisator van de tocht. „Het regen de een beetje, maar verder was het helemaal geen slecht weer." Volgens Meteo Zeeland zijn wind hozen vrijwel niet te voorspellen, maar treden ze wel alleen op bij bepaalde weersomstandigheden. Meestal is dat tijdens onweers buien, en als er grote temperatuur verschillen zijn tussen de lucht aan het aardoppervlak en hoger ge legen luchtlagen. ZIERIKZEE - Staatssecretaris Sharon Dijksma van onderwijs bezoekt donderdag de Theo Thijssenschool in Zierikzee. Ze is aanwezig tijdens de ondertekening van samenwer king tussen kinderopvang De Beve- landen en Obase, de overkoepelen de stichting van openbare basis scholen op het eiland. De Bevelanden verzorgt voor Oba se de buitenschoolse opvang (bso). De staatssecretaris neemt ook een kijkje op de bso van de school. door Martijn de Koning KRIMPEN AAN DE IJSSEL - De jeugd- brandweerploeg Westerschouwen heeft zich met drie teams geplaatst voor de finale van de landelijke jeugdbrandweerwedstrijden. Ze deden dat door in de halve finale in Krimpen aan de IJssel alle drie bij de eerste vijf te eindigen. De junioren werden tweede, ach ter de jeugd van Goes-Borsele. Ook de junioren van Veere en Sint-Philipsland haalden in deze categorie de finale. Bij de aspiranten lage druk eindig den de Schouwenaren als vijfde. Sint-Philipsland werd met een achtste plaats uitgeschakeld. Wes terschouwen pakte in de categorie aspiranten hoge druk de derde plaats. Goes-Borsele werd achtste; niet genoeg voor een finaleplaats. De jeugdbrandweer van Bruinisse doet komende zaterdag in Culem- borg met twee teams een gooi naar finaleplaatsen. Ook de jeugd van Vlissingen en Middelburg doet daar mee. De finalewedstrijden zijn op 27 september en 4 oktober in Haaf- ten-Neerijnen. Per categorie doen dan tien teams mee. NIEUWERKERK - Je zou denken dat het niet kan, maar op het schuurfeest van de PJZ in Nieuwer- kerk was het zaterdagavond nóg drukker dan an dere jaren. „We hadden 800 man", kijkt voorzit ter Ben van Achterberg met een schorre stem te rug. „En er waren totaal geen ongeregeldheden." De bezoekers werden getrakteerd op muziek van Side Walk Stone, Surrender en dj Jazz-m én op een striptease. „We waren een beetje bang dat ze toen met bier zouden gaan gooien, maar ieder een keek alleen vol belangstelling toe", aldus een tevreden Ben. foto Dirk-Jan Gjeltema lllfwss Tip? redactie@pzc.nl Een Middelburgs voetbalteam gaat elk jaar ter afsluiting van het seizoen een weekendje weg. Het zijn allemaal volwassen ke rels, maar tijdens zo'n uitje komt het kind in hen naar boven. Thuis hebben ze waarschijnlijk niks te vertellen dus mogen ze een keer per jaar uit hun dak gaan. Zo ook die 39-jarige Middelbur ger. Na een avondje stappen zou hij wel eens even laten zien dat hij nog makkelijk over een slag boom kan springen. Zijn aan loop was veelbelovend, maar waar de rest al bang voor was geschiedde. Hij heeft de rest van het weekend in zijn bedje doorge bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23