Baas lokt vakantiehulp met cadeaus m Minister Bos maakt akkoord met Poppelaars vandaag bekend. Provincie zet LNV voor het blok met ganzen Werkgevers staan te springen om vakantiekrachten. Word ook abonnee! Na tachtig jaar nog steeds verliefd Maandag 16 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 140 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Provincie koopt tunnel door Ben Jansen DEN HAAG - De aankoop van de Westerscheldetunnel door de pro vincie Zeeland is zo goed als rond. Daarmee is de financiering van de tunnel onder het kanaal Gent-Ter- neuzen bij Sluiskil veiliggesteld. Minister Wouter Bos van Financi ën stelt de Tweede Kamer vandaag op de hoogte van het akkoord dat hij daarover met gedeputeerde Toi- ne Poppelaars heeft bereikt. Op dit moment heeft het Rijk 95,4 pro cent van de aandelen in de NV Westerscheldetunnel. De overige 4,6 procent is in handen van de provincie. Over de verkoop van de tunnel wordt al sinds 2005 gesproken. Toen maakte Bos' voorganger Ger- rit Zalm bekend dat hij het belang van het Rijk in de Westerschelde tunnel wilde verkopen, omdat het mede-eigendom van een tunnel maatschappij niet als een kerntaak voor het Rijk valt te beschouwen. Zalm wilde de tunnel overdoen aan een commerciële exploitant. Uit de meeropbrengst van de aan- delenverkoop zou dan de tunnel Sluiskil kunnen worden gefinan cierd. De provincie verklaarde zich fel tegen de uitverkoop van de Westerscheldetunnel en ook in de Tweede Kamer kreeg Zalm er geen handen voor op elkaar. Daarop be sloot hij zijn verkoopplan te laten De provincie Zeeland koopt zo goed als zeker de Westerschelde tunnel van het Rijk; dat maakt de aanleg van een tunnel bij Sluiskil mogelijk. Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van Natalie Martijn. Stuur uw foto naar www.pzc.nl varen, met de mededeling dat Zee land zelf maar geld voor de tunnel Sluiskil bijeen moest zien te krij gen. Bos vaart een andere koers dan Zalm. Hij doet deelnemingen van het Rijk alleen van de hand als het moet. Rond de afgelopen jaarwisseling heeft de provincie een bod op het aandelenpakket van het Rijk in de Westerscheldetunnel uitgebracht. Eind januari liet Bos in een ge sprek met de PZC weten dat hij de ze aanbieding serieus zou bekij ken. Wedstrijden in poule D Zweden-Spanje 1 -2 (rust 1 -1 Griekenland-Rusland 0-1 (rust 0-1) Wedstrijden in poule A Zwitserland-Portugal 2-0 (rust 0-0) Turkije-Tsjechië 3-2 (rust 0-1 poule A j Portugal 3-6(5-3) Turkije 3 - 6 (5 - 5) Tsjechië 3 - 3 (4 - 6) Zwitserland 3-3(3-3) poule D Spanje 2-6(6-2) Zweden 2-3(3-2) Rusland 2-3(2-4) Griekenland 2 - 0 (0 - 3) Op het programma vandaag Polen-Kroatië (20.45 uur) Oostenrijk-Duitsland (20.45 uur) MIDDELBURG - De 1,3 miljoen euro die de provincie Zeeland de ko mende zes jaar krijgt voor het be heer van ganzen op landbouw grond is onvoldoende. Voor dat geld kan slechts 4700 hec tare in plaats van de afgesproken 6637 worden bediend. Gedeputeerde Staten van Zeeland vragen minister Gerda Verburg van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit om een substantieel ho ger budget. Komt de minister niet met extra geld over de brug, dan moet de doelstelling worden aange past. pag 2/3: gans laat zich niet in een hokje duwen EN Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 37; Televisie: 38 en 39. DEN HAAG - Het tekort aan vakan tiekrachten is zo groot, dat werkge vers en uitzendbureaus smijten met cadeaus als mp3-spelers en dvd's om jongeren te paaien. Werkgevers komen moeilijk aan vakantiehulpen doordat jongeren kieskeuriger worden. Daarnaast heeft meer dan de helft van de jeugd buiten schooltijd een bij baantje gedurende het hele jaar. Daardoor is het financieel niet zo nodig om in de vakantie extra werk te zoeken. Bovendien zijn hun ouders rijker dan ooit. Zij ge ven meer zakgeld en gaan langer op vakantie met de kinderen. De jongerenvakbonden van CNV en FNV waarschuwen tegen de extra's die werkgevers beloven. Het leidt af van rechten als de maximaal toegestane werkuren en het minimumloon. De bonden ge ven de voorkeur aan een lichte loonstijging. „In het bedrijfsleven stijgt het salaris ook bij een perso neelstekort. Een cadeau is voor de werkgever een goedkope manier van loonbetaling", zegt voorzitter Derks van CNV-Jongeren. „De werkgever bespaart zo allerlei pre mies." Volgens de bonden weten vakantiekrachten weinig van hun rechten. Veel werkgevers betalen hen niet de wettelijke acht procent vakantiegeld uit, blijkt uit onder zoek van de bonden. Bij een redelijk loon is er geen tekort aan vakantiewerkers reageer op www.pzc.nl De leren hebben groot gelijk oneens 21% aantal reacties: 440 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 8 711688 555530 AMSTERDAM - Op 23 juni zijn Pieter Ably en Hen- Vermoedelijk gaat het om de eerste eiken brui- vertelt dochter Henriette Ably (76). Haar vader, riette Jeanne Ably-Tritsch uit Amstelveen 80 jaar loft in Nederland. Het Centraal Bureau voor de de uit Leeuwarden afkomstige fietsbandenhande- getrouwd. Ze zijn allebei 102 en verliefd zijn ze Statistiek registreerde tot nu alleen paren die laar Ably, ontmoette in Parijs de 22-jarige Tritsch, altijd gebleven. Het Frans-Nederlandse echtpaar maximaal 70 jaar getrouwd waren. „Mijn ouders medewerkster van een haute couture modehuis, woont in een verzorgingstehuis in Amstelveen, hebben altijd een heel gelukkig huwelijk gehad," foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1