Zeeland Borsele teert in op reserves Essent laat steekje vallen in Ouverture Alles moet WsJQ1 rtw makelaar Noord-Beveland wil samen tegen GGD optrekken co Grote projecten in dorpen moeten ergens van betaald worden. Zo M2Makelaars.nl Belastingaangifte? Van Daalen Advies Beloofde verlaging energietarief nog niet bij ieder doorgevoerd. Fenijn Antiek Curiosa CC UJ O 1 efea WW Hags1*:*' m Nu koopjeshoek met Brax, Basler, Jobis, Luisa Cerano e.v.a. LU O jggt-fr s ju— Perfecte graancirkel PZC Zaterdag 14 juni 2008 33 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het éne master- plan in Borsele is nog niet klaar of het volgende staat alweer op sta pel. De gemeente Borsele wil veel en doet ook veel. Vele miljoenen zijn al in Heinkenszand, 's-Graven- polder en 's-Heerenhoek geïnves teerd, Ovezande volgt nog. En dat moet ergens van betaald worden. Uit de jaarrekening 2007 blijkt dat Borsele inteert op de reserves. En de gemeentebelastingen worden de komende jaren extra verhoogd. De lastendruk in Borsele blijft des ondanks relatief laag. Borsele staat bekend als een rijke gemeente, niet in het minst dank zij de industrie- en havenactivitei ten in Vlissingen-Oost. De bedrij ven in het Sloegebied - dat gedeel telijk in Borsele ligt en gedeeltelijk in Vlissingen - brengen aardig wat onroerendezaakbelasting in de ge meentelijke kas. Het Borsels colle ge van B en W vindt het toch niet altijd even leuk dat Borsele bekend staat als 'rijk'. Dat schept (te) hoge verwachtingen. Het beeld van 'de rijke gemeente Borsele' verdient bijstelling. Wet houder Mart de Bruijne (WD, fi nanciën) presenteerde deze week de jaarrekening 2007 en de kader nota 2009-2022. En wat wil het ge val? De jaarrekening 2007 vertoont in tegenstelling tot voorgaande ja ren geen groot overschot, maar eer der een tekort. Niet al te groot, en kele tonnen, maar toch. Het zegt wel iets. In de gemeente Borsele is de financiële rek eruit. Dat blijkt eens te meer uit het overzicht van de reserves in de ka dernota 2009-2012. Onder meer op advies van de accountant is ruim 5,6 miljoen euro aan de alge mene reserves onttrokken voor extra afschrijvingen, waardoor de algemene reserves eind 2007 zijn gedaald tot bijna 5,9 miljoen euro. De gemeente Borsele zit nog lang IJl Borsele steekt veel geld in scho- len en andere projecten in de dorpen. Dat moet ergens van be taald worden, onder meer uit een extra belastingverhoging. niet aan de bedelstaf, maar teert wel flink in. Om alle ambities te kunnen waar maken, ziet Borsele zich ook ge dwongen de belastingen tot en met 2012 jaarlijks met 1,5 procent extra te verhogen; bovenop de stij ging van het algemene prijspeil. Hier staat tegenover dat Borsele in 2009 een hogere korting geeft op de afvalstoffenheffing, dankzij een grote reserve op die post. Het nieu we rioolrecht in Borsele gaat aan de andere kant omhoog. Hoe dit ook allemaal voor de individuele inwoner van Borsele mag uitpak ken, hij blijft vrij goedkoop uit. In Zeeland zijn alleen Terneuzen en Noord-Beveland goedkoper. Wet houder De Bruijne: „Dat is best iets om trots op te zijn." Z^J Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 HlH'flllM f7Ï2 kruiningen - Als een perfecte graancirkel oogt de nieu we rotonde in het knooppunt Zanddijk/Oude Rijks weg-afslag rijksweg A58 bij Kruiningen. Het karwei, dat geen automobilist uit de buurt kan zijn ontgaan, is op een oor na gevild. Zaterdag 5 juli is de officiële opening. Jan Huisman, burgemeester van Rei- merswaal, is maar wat blij met het kunstwerk. De oude kruising was volgens hem veel te gevaarlijk. „Om de twee dagen was er wel een aanrijding. Dat was niet lan ger vol te houden." Huisman hoort van bewoners dat ze de rotonde wel erg groot vinden. „Ik heb al het grapje vernomen dat je brood mee moet nemen om er helemaal omheen te rij den. Prima, als hij maar veilig is." foto Peter Buteijn Financieel Fiscaal advies TELEFOON (01 13) 23 23 40 wissenkerke - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft het he lemaal gehad met de begrotings praktijken van de gemeenschappe lijke regelingen. Die zetten jaar na jaar de lokale besturen voor het blok. De gemeente gaat niet ak koord met de begroting van de GGD omdat die te hoog is. Ook sluit de raad zich aan bij een pro test van Schouwen-Duiveland te gen dezelfde overschrijding. De raad Noord-Beveland hoopt op een gezamenlijk optreden van de Zeeuwse gemeenten. door Frank Balkenende goes - Energieleverancier Essent heeft in de Goese wijk Ouverture de voorschotten nog niet voor alle afnemers aangepast. Essent had vorig jaar beloofd dat voor Ouverture een lager energieta rief zou worden ingevoerd. Uit on derzoek was namelijk gebleken dat het verbruik van het warmtebron- nensysteem in Ouverture sinds 2002 onjuist was gemeten. Daar door hadden wijkbewoners jaren lang te veel betaald. Bewoners trokken drie jaar terug aan de bel. In 2005 stegen de gasprijzen sterk. Het energietarief voor het warmtebronnensysteem was gekoppeld aan de gasprijs. Energienota's vielen daardoor plots veel hoger uit. Essent zegde na overleg met bewo ners en gemeente toe het tarief per 1 januari dit jaar aan te passen en huishoudens te compenseren voor de te hoge energienota's in de voorgaande jaren. Het laatste is keurig gebeurd, zegt André Lindenbergh, die deel uit maakt van een overleggroep van bewoners, gemeente en Essent. De voorschotten zijn echter niet voor iedereen aangepast. Volgens Lindenbergh ligt dat aan de 'trage administratieve verwerking bij Es sent'. Wel is het tarief voor koude- levering - het bronnensysteem kan ook huizen koelen - terugge bracht naar 6 euro per maand. „En dat is best aantrekkelijk", aldus Lin denbergh. antiek - curiosa - brocante kunst - theater vw - tijdschriften/dagbladen - strand Sint Bavodijk 31 4504 AB Nieuwvliet 0117-372377 ferini@zeelandnet.nl openingstijden: elke dag 9-18 uur, woensdag gesloten Jt* <0^ Blazers €75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- PullsA/esten 50,- Pakken €100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Voor iedereen die geïnteresseerd is in een deeltijdopleiding, biedt Avans Hogeschool kosteloos een workshop Timemanagement aan. Op deze avond kun je zelf ontdekken of studeren in deeltijd bij jou past. We zien je graag op maandag 23 juni in Breda of op dinsdag 24 juni in 's-Hertogenbosch. Voor meer informatie en inschrijven: www.avans.nl Breda 's-Hertogenbosch Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95