ifetss Jy.. Onderzoek vervuiling in Yerseke Opnieuw cruciale dag voor Beau 29 Stijgende lijn autoverkoop ook in Goes BEVELANDEN-THOLEN 41 30 Projectgroep wil duidelijkheid situatie Molenpolderweg. Fusie Samen sterk Alles draait bij Antoine Mes om het land Zaterdag 14 juni 2008 A m Fruitteelt zit in zijn maag met afvalwater uit sorteerinstallaties Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel YERSEKE - Een projectgroep be staande uit de provincie, gemeen te Reimerswaal en de GGD begint na de zomervakantie met een on derzoek naar bodemverontreini ging in de Molenpolderweg in Yer seke. Aanleiding zijn de resultaten van een begin dit jaar verschenen rap port van bureau Milec, dat in op dracht van de gemeente een histo risch bodemonderzoek heeft ge daan. Volgens de projectgroep is er vooralsnog geen reden tot paniek. Het historisch onderzoek is uitge voerd naar aanleiding van een bo demsanering die al enkele jaren ge leden in het gebied is uitgevoerd en waarbij 'vreemde stoffen' wer den aangetroffen. De conclusies in het rapport van Milec, dat achter een bureau is gemaakt, riepen vol gens wethouder Jaap Sinke vragen op. Zo wordt bewoners afgeraden om groenten uit eigen tuin te eten zolang de resultaten van het ver volgonderzoek niet bekend zijn. „Daarop hebben we begin dit jaar deskundigen ingeschakeld", zegt Sinke. Eén van hen is medisch mi lieukundige Henk Jans van het Bu reau Gezondheid Milieu en Veilig heid van de GGD Zeeland. Hij noemt het rapport 'ongenuan ceerd'. „Het is nog niet duidelijk om welke stoffen het gaat. Door op deze manier conclusies te trek ken, zaai je onrust. Natuurlijk moe ten bewoners geïnformeerd wor- W* In het gebied Molenpolderweg in Yerseke is sprake van bodemver ontreiniging. Een projectgroep wil onderzoeken of en zo ja, wel ke maatregelen nodig zijn. den, maar dit is niet de goede ma nier." Wél wil Jans dat de veront reiniging, die waarschijnlijk in het verleden is veroorzaakt door on der meer het teren van oesterzif- ten, wordt onderzocht, om duide lijk te krijgen wat die voor de ge zondheid betekent en welke maat regelen er genomen moeten wor den. „We willen weten in welke mate er sprake is van kankerver wekkende stoffen. Maar het gaat in elk geval om immobiele veront reiniging die niet aan de opper vlakte zit, dus kinderen kunnen ge woon buiten blijven spelen." Dat Milec in de ogen van de pro jectgroep iets te snel conclusies heeft getrokken, verklaart het bu reau volgens Jans dat men liever overdrijft dan te voorzichtig is. Dat is inderdaad de achterliggende ge dachte, zegt Gemma Verschueren van Milec. „Het zou kunnen zijn dat er niets ernstigs aan de hand is, maar je moet er wel op een ver standige manier mee omgaan." Bewoners van de Molenpolder weg worden 2 juli geïnformeerd over de situatie en wat er gaat ge beuren. De onderzoeksresultaten zullen volgens de projectgroep nog wel tot volgend jaar op zich la ten wachten. door Gijs Kamphuis GOES - De meeste autodealers in Goes hebben, net als hun landelij ke collega's, nog geen last van de hoge brandstofprijzen. Hun verko pen stijgen misschien minder hard maar van een daling is zeker geen sprake, zo laten ze weten. Op landelijk niveau steeg het aan tal autoverkopen met zo'n negen procent. Europees gezien daalde de verkoop met bijna tien procent, zo blijkt uit een onderzoek van de Europese organisatie van Autofa- brikanten(ECEA). Vooral de grotere auto's in de hoge re prijsklassen verkopen nog steeds goed, zo luidt het oordeel. Dealers van middenklassers en kleinere auto's zien vooral de ver koop van de modellen met een die- selmoter toenemen. De meeste wagens zijn tegenwoor dig voorzien van zogenaamde groe ne milieulabels, die in verschillen de categorieën aangeven hoe mi lieuvriendelijk een auto is. Volgens de autobedrijven wordt bij de aanschaf niet eens zozeer ge keken naar de uitstoot van co2, wel naar het gebruik van de boli de. door Luc Oggel YERSEKE - Voor de negenjarige Beau uit Yerseke wordt het maan dag opnieuw een cruciale dag. Het gerechtshof in Amsterdam behan delt dan wederom de vraag of het meisje terug moet naar haar vader in Australië of niet. Het is de tweede keer dat een ge rechtshof zich over de zaak buigt. Half november bepaalde het hof in Den Haag nog dat Beau in Ne derland mag blijven, maar de Cen trale Autoriteit, de instantie die uit voering geeft aan het Haags Kin derontvoeringsverdrag, liet het daar niet bij zitten en ging in cassa tie bij de Hoge Raad. Tot verbijste ring van moeder Margo Boone ver nietigde die vervolgens de uit spraak van het Haagse hof, omdat niet voldoende zou zijn onder bouwd waarom Beau in Neder land mocht blijven. Het Amster damse hof doet dan ook niet de he le zaak opnieuw, maar kijkt vooral naar de argumenten. Ook Beau zelf wordt opnieuw verhoord. „Het gaat niet om mij of om de va der, het gaat om wat Beau wil. En dat is hier blijven", zegt Margo Boone. „Maar het lijkt alsof nog steeds iedereen voorbij gaat aan haar belangen." Boone nam haar dochter vorig jaar april na scheiding van haar Au stralische man Duane Ballin mee naar Nederland, met toestemming van zowel de rechter als haar ex. Die bedacht zich echter en beticht te Boone ervan Beau te hebben ontvoerd. Na de zitting van maandag, die be sloten is en waarbij ook Ballin aan wezig is, zal nog geen uitspraak volgen. Maar mocht die negatief uitvallen voor Beau, dan moet ze zo snel mogelijk terug naar Austra lië. Opnieuw in cassatie gaan bij de Hoge Raad is dan een mogelijk heid, maar heeft geen schorsende werking. Boones advocaat Jack Schoenmakers wil daar nog niet aan denken. „We hebben nog steeds vertrouwen in een goede af loop." ZSWMZC Tip? redactie@pzc.nl Bij die supermarkt in het Zeeuws-Vlaamse gaan de zaken niet zo goed. Om het hoofd bo ven water te houden, moet er worden gefuseerd. En dat leidt automatisch tot afslanking van het personeelsbestand. De afgelopen dagen werd door de werknemers uitgebreid gefluis terd, geroddeld en druk gespecu leerd over de koppen die zouden moeten rollen. De één wist zeker dat hij niet weg moest, maar die twee anderen wel. De ander voor spelde dat het allemaal wel eens héél anders kon uitpakken. De wat buikige oudgediende had, vond hij zelf, dé oplossing: „Als ik nu eens pakweg 25 kilo af slank; zou dat helpen?" GOES - Leerlingen van de Beatrixschool uit Zierik- voedingsmoeilijkheden voerden op het plein van nen doen", zei leerkracht Rinske de Wijs. „Deze zee en de Goese Deltaschool bundelden gister- de Deltaschool een spectaculaire show op, met leerlingen komen normaal gesproken niet zo mak middag de krachten voor een circusvoorstelling, nummers als koorddansen, leeuwentemmen en kelijk in contact met anderen, ze moeten overal De kinderen van vier tot twintig met leer- en op- ballenlopen. „Het is leuk dat ze dit samen kun- naartoe gebracht worden." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91