enkele patiënten voor u Autovakantie OOSTENRIJK Kabinet: donor bevoordelen KR AS. HL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Hartpatiëntenclub: klap in gezicht voor velen die wachten op orgaan. SALZBURGERLAND HOTEL GOLDENER STERN PZC Zaterdag 14 juni 2008 7 -'i' Wachten is patiëntenergernis nummer één. Een half uur tot een uur wachten in een polikliniek komt geregeld voor. foto Maurice Boyer/GPD/HH en een patiëntenbegeleidingssys teem maakten een eind aan die praktijk. „Nu trekken mensen een nummertje voor de balie", legt hij uit. Eenmaal in de wachtkamer zien ze op een schermpje hoe lang ze nog moeten wachten. Als de wachttijd oploopt tot meer dan een kwartier, waarschuwt de com puter Van der Kruijt. „En dan springt er iemand bij." Bijna 90 procent van de mensen bij wie de wachttijd uitloopt, krijgt daarover verder geen enkele informatie, blijkt uit de meldingen die het NPCF heeft gekregen. Schipaanboord: „In iedere andere organisatie gaan alarmbellen rinke len wanneer bijna de helft van de klanten ontevreden is." De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen ziet wachttijden ook als een probleem. Maar vol gens woordvoerder Roland Kroes blijft het lastig daar wat aan te doen. „Een patiënt wil op tijd ge holpen worden en tegelijkertijd dat de arts voldoende tijd voor hem neemt. Een afspraak wil dan wel eens uitlopen." Volgens hem is het aan het zieken huis een goed evenwicht te vin den tussen beide en er tevens voor te zorgen dat de kosten niet de pan uitrijzen. „Afspraken ruimer inplannen kan daarom niet zo maar. We moeten soms maar ac cepteren dat wachten erbij hoort." Wel moeten ziekenhuizen meer re kening houden met de agenda van de patiënt, zodat hij niet met ande re afspraken in de knel komt. Het Albert Schweitzer Ziekenhuis in Dordrecht verkortte de wachttij den door afspraken beter te plan nen. Patiënten die voor het eerst naar het bekkenbodemcentrum van het ziekenhuis kwamen, moesten eerst binnen drie weken langs ver schillenden specialisten in verschil lende poliklinieken. „Nu worden alle onderzoeken in één dagdeel af gehandeld en komen de specialis ten naar de patiënt toe", zegt coör dinator Fem Verhoeven. „Nie mand klaagt nog dat hij te lang moet wachten." In de kantine van het Haagse ziekenhuis drinkt Aga- ta Jole een kopje koffie. Het wach ten is zij inmiddels gewend. „Kla gen doe ik niet. Ik ben al lang blij dat ik word geholpen." DEN HAAG - Het kabinet vraagt zich af of mensen die weigeren een donorformulier in te vullen dezelfde rechten op donororganen moeten houden als mensen die zo'n formulier wel invullen. Dat zei premier Balkenende gisteren. Volgens hem gaat het om een inge wikkeld juridisch vraagstuk dat uit gezocht moet worden. Dat is een klap in het gezicht voor alle patiënten die op wachtlijsten staan voor donororganen, vindt de Stichting Hartpatiënten Neder land. De stichting vindt dat al dui delijk is dat het juridisch onmoge lijk is de rechten van een donor weigeraar te beperken en dat de premier 'de oude trucendoos weer opendoet'. Het kabinet besloot gisteren wel dat mensen die na hun dood orga nen willen afstaan, daarvoor toe stemming moeten blijven geven. Eerder lekte uit dat minister Klink (Volksgezondheid) niets voelt voor een systeem waarbij iedereen die geen bezwaar maakt automa tisch donor is. Volgens hem is niet zeker of dit meer donoren oplevert. Hij is er op tegen dat mensen kans lopen donor te worden zonder dat ze dat zelf willen. Momenteel regelt het kabinet wel nadrukkelijker de rol van de nabestaanden. Daarvoor wordt aan het registratiesysteem een keuzemogelijkheid toege voegd. Mensen kunnen aangeven dat zij akkoord gaan met donatie, mits de nabestaanden zich daar ook in kunnen vinden. Ook moe ten ziekenhuizen nabestaanden va ker overhalen om organen te done ren. Gezonde berglucht, prachtige vergezich ten en de Oostenrijkse Gemütlichkeit...! Natuurliefhebbers opgelet! KRAS heeft voor u een fantastische aanbieding naar het schitterende Salzburgerland waar u niet omheen kunt! Een 8-daags verblijf boekt u namelijk al vanaf slechts 199, met ontbijt en diner! Zo'n aanbieding kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? U verblijft in het gezellige familiehotel Goldener Stern, nabij het dorpje St.Koloman, gelegen temidden van de prachtige bergen, nabij Salzburg. Vanuit het dorp zijn er volop mogelijkheden om leuke uitstapjes te maken. Boek snel uw vakantie naar Oostenrijk! Wie denkt dat het Salzburgerland alleen geschikt is voor de wintersport heeft het mis. Deze be stemming is namelijk ook de ideale plek voor de zomervakantie! U verblijft in het prachtig gelegen dorpje St. Koloman. In de omgeving vindt u indrukwekkende bergtoppen, kris talheldere meren, pittoreske dorpjes en historische steden. En wat dacht u van een schitterende autotocht over de Grossglockner- Hochalpenstrasse? Of een stevige wandeling in de omgeving? Het charmante Hallstatt, ge legen aan het gelijknamige meer, mag ook niet op uw programma ontbreken. Krimml dankt zijn bekendheid aan de beroemde watervallen, één van de hoogste van Europa. Een bezoek aan Salzburg is ook een echte aanrader! Dit comfortabele familiehotel ligt in de plaats St. Koloman in het prachtige Salzburgerland. Het gezellige hotel beschikt o.a. over een restaurant, een huisbar, een Stube, een stoombad (waar u gratis gebruik van kunt maken) en een sauna (1 x gratis). Uw kamer is o.a. voorzien van bad of douche, toilet, televisie en telefoon. INCLUSIEF: verblijf in het 3-sterren familiehotel Goldener Stern in een 2-persoonskamer met ontbijt en 3-gangendiner. Aankomstdata: za. en zo. van 21/6 t/m 25/10 8 dagen Juni v.a. 209 Juli v.a. 249 Augustus v.a. 235 September-oktober v.a. 199 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/24400 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7