Voetbal Ook met aanvallen redt Italië het niet SCOOR met het EK! 1 Ivica Vastic oudste doelpuntenmaker EURO Roemenen pakken weer een punt met goed verdedigen: 1-1. Echtgenote van Kuhn ontwaakt uit coma Deco mag tussendoor dagje naar Barcelona Löw blijft ook na het EK bondscoach Duitsland Podolski mist mogelijk duel met Oostenrijk Oostenrijker pakt record af van Portgees Nene Gomes. ■46 I Zaterdag 14 juni 2008 PZC Het is altijd weer een leuk lijstje dat de organisatie een paar uur voor de wedstrijden prijsgeeft. Op dat papiertje staan alle hoogwaar digheidsbekleders die op het ere- terras gaan plaatsnemen. Normaal gesproken is het een vrij deftig lijst je. En is het geen lijstje, maar een vette lijst. Gisteravond in het Wankdorf Sta dion viel de bezetting van het plu che eigenlijk een beetje tegen, je verwacht dat de hele wereld, die belangrijk is, of zich zo voelt, een plekje opeist bij de wedstrijd tus sen Nederland en Frankrijk, maar veel mannen en vrouwen van stand hadden blijkbaar toch wat anders te doen op deze avond. Het lijstje van importantie telde in Bern slechts veertien namen en daar zaten dan mannen als Alexan der Tschappat en Ralph Zloczo- wer bij. Voor wie het niet weet: dat zijn respectievelijk de stadspresident van Bern en de president van de Zwitserse voetbalbond. Die andere president, Nicolas Sar- kozy, misten we, maar zijn vrouw Carla Bruni nog meer. Sarkozy had slechts de minister van ge zondheid en een staatssecretaris gestuurd. Magertjes allemaal. Ons kabinet had tenminste de hoogste baas Jan-Peter Balkenende afgevaardigd en ook Jet Bussema- ker mocht aanschuiven. Even voor alle duidelijkheid: zij is onze staats secretaris van sport. Waren er dan helemaal geen men sen van enige naam en faam in Bern? Ja toch wel, twee. Michel Pla- tini, de voorzitter van de Uefa zat er, en onze Johan natuurlijk. Bij al le gasten stond netjes de functie die ze bekleden vermeld, bij Johan sjond het volgende: - Johan Cruijff: titel/functie: Football le gend. Mensen met zon titel/functie kun nen op alle terrassen waar ook ter wereld terecht. Leon ten Voorde Austria-Switzerland door Hans Leber ZURICH - Ook met aanvallend voet bal kunnen de Italianen niet win nen. Het gelijkspel (t-t) gistera vond tegen Roemenië betekent dat de wedstrijd tegen Frankrijk van dinsdag, een herhaling van de WK-fmale twee jaar geleden, voor de Italianen én de Fransen beslis send wordt. De Noorse scheids rechter Ovrebo was gisteren de ge beten hond bij coach Roberto Do- nadoni en de zijnen. Geheel onbe grijpelijk was dat niet. Donadoni had zijn elftal grondig verbouwd na de 3-0-nederlaag te gen Oranje. De helft van de veldspelers die tegen Nederland het vertrouwen kreeg, verdween naar de bank. Van de andere helft stonden alleen spits Luca Toni en keeper Gianluigi Buffbn nog op de zelfde plaats. Maar ook een aanval lend ingesteld Italië heeft moeite écht het spel te maken, bleek giste ren. Een golf voorzetten en andere ho ge ballen richting de Roemeense doelman Bogdan Lobont bracht de defensie uit het voormalige Oostblok niet in problemen. Als Ovrebo en zijn grensrechter voor rust hadden gezien dat Toni op één lijn stond met de Roemenen vlak voor hij de bal binnenkopte, was alles misschien nog anders ge lopen, maar scoren lijkt voor de Squadra Azzuri een probleem. De Roemenen kwamen slechts sporadisch tot uitvallen, typerend voor hun spel dat ze ongetwijfeld ook tegen Nederland zullen spe len: hopen op een ingeving van Fi- orentina-ster Adrian Mutu die ook gisteravond onzichtbaar was. Op twee momenten na. De eerste keer sloop hij in de 56ste minuut sluw uit de rug van Gianluca Zam- brotta, juist één van Donadoni's steunpilaren, die verkeerd op Buf- fon terugkopte. Mutu pikte de bal op en scoorde: 1-0. Italië was op dat moment uitge schakeld en dat is niets voor een voetbalgrootmacht. Onder aanvoe ring van de 33-jarige slimme vos Alessandro del Piero, in zijn 88ste interland ook aanvoerder, trokken de Italianen nog fermer ten aan val. Binnen twee minuten stond het 1-1. Andrea Pirlo's corner werd Wereldkampioen Italië moet vre- zen voor een vroegtijdige uitscha keling op het EK voetbal na een teleurstellend 1-1-gelijkspel te gen Roemenië. door Giorgio Chiellini voorgekopt en door Christian Panucci het doel ingelopen. Vanaf dat moment moesten de Roemenen alle zeilen bijzetten tegen de ontketende Itali anen. Opnieuw was het een discutabele beslissing van Ovrebo die Italië de lucht ontnam. De Noor vond dat Christian Panucci de Roemeen Daniel Niculae naar beneden trok in het strafschopgebied en gaf een penalty. Wordt de lijn Ovrebo ge bruikelijk onder de arbiters (tij dens Oostenrijk-Turkije viel een zelfde soort beslissing) dan moe ten verdedigers op hun tellen gaan passen. Anders regent het penal ty's in het hedendaagse voetbal. Het werd Mutu's tweede moment van de avond. Voor Buffon bleek de strafschop van Mutu dé gelegen heid iets goed te maken: met zijn hand én zijn voet wist de lange doelman de bal te stoppen. Voor Nederland was van belang dat Dorin Goian, de verdediger die in Roemenië tegen Oranje scoor de, er dinsdag wegens een schor sing niet bij zal zijn. Donadoni zei achteraf dat zijn ploeg de zege ver diende. „De beslissingen van 0vre- bo kunnen ons duur komen te staan. Maar scheidsrechters kun nen net als voetballers en trainers een slechte dag hebben." BERN - Eindelijk goed nieuws voor de Zwitserse bondscoach Köbi Kuhn, die met zijn voetbalploeg al uitgeschakeld is. De echtgenote van de keuzeheer is na negen da gen ontwaakt uit haar coma. De 64-jarige bondscoach liet dat zelf weten. Zijn vrouw kreeg op 2 juni een zware epilepsie-aanval en werd sindsdien in coma gehou den. „Dit is een grote stap voorwaarts, het gaat een stuk beter met haar. We hebben vertrouwen in de toe komst", zei Kuhn. NEUCHATEL - De Portugese interna tional Deco is met permissie een dag naar Barcelona geweest. Portu gal is al zeker van de eindzege in groep A, waardoor Deco toestem ming kreeg om in Spanje 'persoon lijke zaken' te gaan regelen. De geruchten in de Spaanse pers zijn hardnekkig dat de middenvel der van FC Barcelona zijn huidige bondscoach Luiz Felipe Scolari volgt naar Chelsea. De woordvoer der van de bond wilde echter niet bevestigen dat Deco's afwezigheid daarmee te maken had. TENERO - Wat er op het Europees kampioenschap verder nog ge beurt: de Duitse bondscoach Joachim Löw behoudt zijn baan. Dat verzekerde voorzitter Theo Zwanziger van de Duitse voetbal bond gisteren. „Hoe het maandag tegen Oostenrijk ook afloopt, we hebben met Joachim succes gehad en kunnen dat opnieuw krijgen." Zwanziger schaarde zich de dag na de nederlaag tegen Kroatië (2-1) duidelijk achter de coach: „Zijn aanpak is de juiste, er is voor ons geen alternatief" TENERO - Lukas Podolski kampt met een enkelblessure. De Duitse aanvaller, die in de eerste twee EK-duels drie keer scoorde, mist mogelijk de laatste groepswed strijd, maandag tegen Oostenrijk. „We moeten afwachten, maar mo gelijk zal ik iemand anders moe ten opstellen", zei bondscoach Joachim Löw gisteren. Hij mist in elk geval Bastian Sch- weinsteiger. De Uefa heeft hem voor één duel geschorst. De mid denvelder kreeg donderdag rood in de wedstrijd tegen Kroatië. I Zoek je personeel? Klanten? Bezoekers? Plaats dan nu een rubrieksadvertentie op de kleintjesmarkt pagina's. Tijdens de EK periode zeer voordelig tarief! Bel: 055 - 538 87 83 of 055 - 538 8011 vraag naar de voorwaarden. door Marc van Veen WENEN - Voetballer Ivica Vastic is met zijn late gelijkmaker voor Oos tenrijk in de EK-wedstrijd tegen Polen de oudste doelpuntenmaker ooit op een eindronde van het Europees kampioenschap gewor den. De aanvaller wordt op 29 septem ber 39 jaar. Met zijn 38 jaar en 257 dagen loste de in Kroatië geboren Vastic donderdagavond de Portu gees Nene Gomes af, die in 1984 zijn land de winst (1-0) bezorgde tegen Roemenië en op dat mo ment 34 jaar en 213 dagen oud was. Op de ranglijst van oudste schut ters op een EK-eindronde staat Laurent Blanc derde. De Frans man was 34 jaar en 205 dagen oud toen hij doel trof op het EK in 2000 tegen Denemarken. Dat toer nooi werd in Nederland en België gehouden. Ivica Vastic ~T De Roemenen duiken over elkaar heen na de openingstreffer van Adrian Mutu. foto Alessandra Tarantino/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78