K Voetbal PZC,. BenZeker EURO Hypotheek berekenen, vergelijken of afsluiten? De vraag is gerechtvaardigd of Camoranesi op het EK thuishoort SPORT ZoRfÊR^uiz; Premier Polen: Ik wilde hem wel vermoorden Sand voor Scandinavisch slaapcomfort Voetbalbond Uefa: Webb zat goed met penalty m n#.. as PZC Zaterdag 14 juni 2008 45 EURO Austria-Switzerland Tijdens de drie grote sportevenementen deze zomer schotelt de PZC zijn lezers op zaterdag een sportquiz voor. Vandaag de tweede van vier EK-quizzen. Na het EK volgen vier quizzen over de Tour de France en na een weekje rust wordt de sportzomer afgesloten met drie olympische quizzen. Elke week verdient de winnaar 25 euro. Wie na elf quizzen de meeste vragen goed heeft beantwoord, wint de eindprijs van 250 euro. Oranje-vraag 1Voor welke club kwam Erwin Koeman uit toen hij in 1988 Europees kampioen werd met Nederland? A. FC Groningen B. Anderlecht C.KVMechelen D. PSV Zeeuwse vraag 2. Tegen welke land speelde Jan Poortvliet zijn enige EK-wedstrijd? A. Tsjechoslowakije B. West-Duitsland C. Italië D. Griekenland Fotovraag 3. Uit welke wedstrijd op het EK van 2004 komt deze wedstrijdsituatie? A. Nederland-Duitsland B. Nederland-Tsjechië C. Nederland-Letland D. Nederland-Zweden Finalevraag 4. Welke speler heeft nooit twee keer gescoord in een EK-finale? A. Gerd Muller B. Klaus Allots C. Horst Hrubesch D. Oliver Bierhoff Mail uw antwoorden naar sportquiz@pzc.nl of SMS uw antwoord als volgt naar telefoonnummer 2002: PZCQUIZ spatie antwoorden spatie uw postcode spatie uw huisnummer Bijvoorbeeld: PZCQUIZ ABCD 4462DZ 28 U betaalt 0,90 per verzonden SMS, de helft hiervan komt ten goede aan vogelop vang De Mikke. Spelregels: - nadat u uw sms-bericht heeft verzonden, krijgt u direct per sms een ontvangstbevestiging - uw sms dient uiterlijk 3 dagen na publicatie van de quiz, bij ons binnen te zijn - de winnaars ontvangen persoonlijk bericht - over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd - deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar De juiste antwoorden van vorige week waren: OPLOSSING 1A (Patrick Kluivert) 2D (Kees Kist) VORIGE 3A (Laurent Blanc) 4C (Duitsland) WEEK Van de inzenders met de goede antwoorden is na loting Jan de Koeijer uit Oostburg winnaar geworden van de 25 euro. WARSCHAU - Hij liet de gebruike lijke gedragsregels voor de gele genheid even varen. De Poolse premier Donald Tusk gaf gisteren toe dat hij de scheidsrechter die donderdagavond op het EK in het nadeel van Polen een strafschop gaf, had willen vermoorden. De Britse scheidsrechter Webb gaf Oostenrijk in blessuretijd een penalty, waardoor het duel in 1-1 eindigde. „Vandaag moet ik weer als minister-president spreken, maar gisteravond was dat heel an ders. Ik wilde iemand vermoorden en jullie weten heel goed wie ik be doel, net zoals iedere andere Pool." Volgens Tusk was de arbitrale be slissing 'volledig onjuist'. Vormgeving: Rolant Quist. Samenstelling: Rudy Boogert Austria-Switzerland wenen - De Uefa heeft gisteren op nieuw een arbiter gesteund na een omstreden beslissing. Nadat de scheidsrechter bij Nederland-Italië al een compliment had gekregen voor zijn besluit de goal van Ruud van Nistelrooij goed te keuren, werd nu Howard Webb gesteund. Hij was de arbiter die Oostenrijk in blessuretijd een strafschop gaf. „Wij denken niet dat er iets vreemds aan is als een speler die een tegenstander met beide han den aan het shirt trekt, een straf schop tegen krijgt", zei woordvoer der William Gaillard. Creëer je eigen stijl Sand boxsprings zi)i\ te leveren in diverse imikleunge stoffen en streepdesuns. U kunt de stoifen combineren met elk type heofdfcord (bed). Bovendien zijn de poten in verscheidene vormen eif kiemen tevefk«jge«. Goes wwwlsaridjnl Vraag naar de voorwaarden bi] ons in de winkel. Actiegeidf van 7 juni tot en met 29 juni 2008. IN CIJFE s> groep c Italië-Roemenië 1-1 (0-0). 55. Mutu 0-1, 56. Panucci 1-1. Scheidsrechter: ÈQvrebö (Noo). Gele kaart: Pirlo, De Rossi (Ita), Mutu, Chivu, Goian (Roe). Aantal toe schouwers: 30.000. Bijzonderheid: 81. Mutu mist strafschop. Italië: Buffon; Zambrotta, Panucci, Chielli- ni en Grosso; Pirlo en De Rossi; Camora- nesi (85. Ambrosini), Perrotta (58. Cassa- no) en Del Piero (77. Quagliarella); Toni. Roemenië: Lobont; Contra, Tamas, Goian en Rat; Petre (59. Nicolita), Radoi (25. Di- ca), Codrea en Chivu; Daniel Niculae en Mutu (88. Cocis). Nederland-Frankrijk 4-1 (1-0). 10. Kuijt 1-0, 59. Van Persie 2-0, 71. Henry 2-1, 72. Robben 3-190. Sneijder 4-1Scheids rechter: Fandel (Dui). Gele kaart: Ooijer (Nederland), Makelele (Frankrijk). Aantal toeschouwers: 30.777. Nederland: Van der Sar; Boulahrouz, Ooijer, Mathijsen en Van Bronckhorst; De Jong en Engelaar (46. Robben); Kuijt (55. Van Persie), Van der Vaart (78. Bouma) en Sneijder; Van Nistelrooij. Frankrijk: Coupet; Sagnol, Thuram, Gal las en Evra; Toulalan en Makelele; Govou (75. Anelka), Ribéry en Malouda (60. Go- mis); Henry. TOPSCORERS 1. Villa (Spanje), Podolski (Duitsland) 3. 3. Sneijder 2. 4. Van Nistelrooij, Van Bronckhorst, Kuijt, Van Persie, Robben (Nederland), Ibrahi- movic, Hansson (Zweden), Fabregas (Spanje), Sverkos, Sionko (Tsjechië), Qua- resma, Deco, Ronaldo, Pepe, Meireles (Portugal),. Modric, Srna, Olie (Kroatië), Yakin (Zwitserland), Semih, Arda (Tur kije), Guerreiro (Polen), Vastic (Oosten rijk), Mutu (Roemenië), Panucci (Italië), Henry (Frankrijk) 1. t> KAARTEN Een keer rood: Schweinsteiger (Duits land). Een keer geel: Groep A: Magnin, Vonlan- then, Derdiyok, Barnetta (Zwitserland), Kazim, Gökhan, Sabri, Tuncay, Aurelio, Ha- kan Balta (Turkije), Polak (Tsjechië), Bo- singwa (Portugal). Groep B: Pogatetz, Sau- mel, Korkmaz (Oostenrijk), Robert Kovac, Srna, Simunic, Leko, Modric (Kroatië?, Smolarek, Lewandowski, Krzynowek, Bak, Wasilewski (Polen), Schweinsteiger, Ballack, Lehmann (Duitsland). Groep C: De Jong, Ooijer (Nederland), Contra, Dan iel Niculae, Mutu, Chivu (Roemenië), Sa gnol, Makalele, Toulalan (Frankrijk), Toni, Zambrotta, Gattuso, Pirlo, De Rossi (Ita lië). Groep D: Charisteas, Seitaridis, Toro- sidis (Griekenland). Twee keer geel: Prödl (Oostenrijk), Goian (Roemenië). Geschorst voor eerstvolgende wed strijd: Prödl (Oostenrijk), Schweinsteiger (Duitsland), Goian (Roemenië). Christian Panucci Mauro Camoranesi gisteravond weer gezien bij de Italianen? Zijn lippen bleven ook tegen Roemenië stijf op elkaar toen het volks lied van Italië werd gespeeld. Hij is op pa pier weliswaar Italiaan, maar in zijn hart nog steeds Argentijn. Daar is hij immers geboren. Het is een vreemde gewaarwor ding. De vraag is gerechtvaardigd of Ca moranesi dan wel op het EK thuishoort. En hij is niet de enige. De Poolse connec tie bij Duitsland bijvoorbeeld: Lukas Po dolski en Miroslav Klose. Podolski weiger de te juichen toen hij scoorde tegen zijn vaderland; twee keer zelfs. Hetzelfde gold voor de Zwitser Hakan Yakin: scoorde te gen Turkije, maar lachen was blijkbaar verboden en de handen mochten niet de lucht in. Wettelijk en emotioneel zal er allemaal wel geen speld tussen te krijgen zijn, maar het komt vreemd over als je niet blij wilt zijn met een doelpunt op een EK. De spelersbussen staan volgekalkt met musketierskreten als 'samen winnen' en 'één doel, één gevoel'. Dat samenge- voel komt er echter niet altijd één op één naar voren. Als Wesley Sneijder straks in de finale scoort tegen Spanje, zou hij dan ook niet juichen omdat Real Madrid zijn brood heer is? Rafael van der Vaart heeft dan twee taboes: tegen de Duitsers moet hij stil juichen want daar voetbalt hij en te gen Spanje moet hij met een stalen ge zicht scoren want daar komt zijn familie vandaan. Oké, het is een beetje gechar geerd. De vraag is alleen: je speelt in het shirt van een land, waarom zou je niet mogen juichen? Het wekt de indruk dat je niet blij bent, dat je eigenlijk liever niet had willen scoren. Dat is toch raar? Dan had je überhaupt niet moeten meedoen. 'Één doel, één gevoel', toch? Guus Hiddink heeft dat vast begrepen. Hij zal uit zijn plaat gaan als Rusland van Oranje wint. Zuid-Korea-stijl. Zeker we ten. Rudy Boogert BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77