Er zijn nog Geen plaats voor lichte gevallen meer in AWBZ Klagen op zeepkist over accijns WIJ NIET!!! Komt u met uw bedrijf ook onze stad verrijken? Bussemaker kort op boodschappendienst en huiswerkbegeleiding. Bevolkingsregister Amsterdam vervuild Hersenen Van Andel (115) waren goed Recordopbrengst voor kankerbestrijding Vlag gaat uit op veteranendag Sommige gemeenten geloven in het plaatsen van winkels aan de rand van hun stad (hier ontstaan dan ook de toekomstige A-locaties)* en het autovrij luw maken van de stadcentra (het ontzielen van de stadskernen)* met transferia voor vervoer naar deze toe (gebakken vervoerslucht)*. In Viissingen is een prachtige parkeerkelder gebouwd midden in de kern van onze stad. Met nog genoeg ruimte voor nieuwe winkels zowel kleine als grote oppervlakten zijn hierbij beschikbaar. Meer informatie: www.defonteyne.nl i 6 Zaterdag 14 juni 2008 PZC DEN HAAG - Patiënten met lichtere gezondheidsklachten komen niet langer in aanmerking voor de AW BZ (Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten). Vooral op onder steunende begeleiding, zoals bood schappendiensten voor ouderen en huiswerkbegeleiding voor jon geren met een lichte verstandelijke handicap, wordt gekort. Staatsse cretaris Bussemaker (Volksgezond heid) wil zo de groei van het aan tal gebruikers van de AWBZ tegen gaan en de volksverzekering betaal baar houden. Dat maakte het kabi net gisteren bekend. Alleen mensen die zonder hulp zichzelf niet kunnen redden, ko men vanaf volgend jaar in aanmer king voor AWBZ-geld. Die hou den hun begeleiding. Ook tijdelij ke zorg na een ziekenhuisopname, wordt uit de AWBZ gehaald. Die kosten worden straks door zorgver zekeraars vergoed. Het kabinet wil de wet voor chro nische zieken en gehandicapten af slanken. Volgens Bussemaker wordt nu hulp uit de regeling be taald waarvoor de AWBZ nooit be doeld en bedacht is. „Het is een lappendeken geworden." Zo kun nen zieken nu bijvoorbeeld een vergoeding krijgen voor bood- schappenhulp van 45 euro per uur. Dit vindt Bussemaker een voorbeeld van onbedoelde uitga ven. „Supermarkten kunnen bood schappen tegenwoordig ook ge woon aan huis bezorgen." Jaarlijks kost de AWBZ 23 miljard. Alleen chronisch zieken en gehandicapten die zonder hulp zichzelf niet kunnen redden komen nog in aanmerking voor via de AWBZ bekostigde hulp. Maandelijks betalen Nederlanders met een modaal inkomen er ge middeld 320 euro aan. De regeling is in 1968 in het leven geroepen om de onverzekerbare zorg voor onder meer dementerende oude ren en ernstig gehandicapten te kunnen betalen. Het kabinet hoopt met de nieuwe maatregelen de groei van het ge bruik van de AWBZ met 800 mil joen euro tot 2010 terug te drin gen. Deze bezuiniging staat los van de ruim 2,5 miljard euro die het kabinet al uittrok om de AW BZ te kunnen betalen. Dit is nodig vanwege de vergrijzing en de toe name van jongeren met gedrags stoornissen als ADHD en autisme. Gebruikers van de ABWZ krijgen een persoonsgebonden budget (pgb) waarmee ze zorg kunnen in kopen. Bussemaker benadrukte gis teren niet van de pgb's af te wil len, omdat ze de keuzevrijheid voor de patiënt wil behouden. die woensdag officieel wordt geo pend door WD-fractieleider Rut- te en Bovag-directeur Burgman, moet duidelijk worden dat 'rij dend Nederland aan zijn taks zit'. Wachten, wachten en nog eens wachten. Het is patiëntenergernis nummer één en het lot van velen met een afspraak bij een polikliniek. „Van welk ander bedrijf accepteer je het als een afspraak zo enorm uit de hand loopt?" door Annemieke Kooper en Floor Ligtvoet Ongeduldig wipt een pa tiënte in de wachtka- merstoel van een Haag se polikliniek op en neer. Ze zucht, kijkt om zich heen en strompelt naar de balie met ver pleegsters. Haar gezicht spreekt boekdelen. Na zeker 45 minuten Wachttijden polikliniek Van de patiënten bij de polikliniek vindt 42 procent dat ze niet op tijd worden geholpen. Hoe lang moeten de klagende patiënten wachten? CPD Bron: NPCI AMSTERDAM - Het aantal Amster dammers dat niet op het adres woont dat is opgegeven bij de ge meente, is nog steeds hoog. In to taal staan circa 100.000 inwoners verkeerd ingeschreven. Ondanks strenge controles nam dat aantal in twee jaar slechts af met 2.600 personen. Het gaat bijvoorbeeld om thuiswonende studenten die zich in Amsterdam inschrijven om een hogere beurs te ontvangen. Verder zijn er veel mensen die ver geten door te geven dat ze zijn ver huisd. AMSTERDAM - De hersenen van Hendrikje van Andel-Schipper, die in 2005 op 115-jarige leeftijd stierf, waren in verrassend goede conditie. Dat blijkt uit sectie door professor Holstege van de universi teit Groningen. „Iedereen denkt dat als je hersenen meer dan hon derd jaar oud zijn, je wel veel pro blemen zal hebben", zei Holstege. De hersenen van Van Andel zijn volgens hem de eerste onderzoch te extreem oude hersenen die am per verouderingsproblemen ver toonden. in de wachtkamer is ze het zat. „Hoe lang duurt het nog?", snauwt ze. „Ik zit hier al ik weet niet hoe lang te wachten." Een herkenbaar tafereel, zegt pa tiënte Sila Mahtabsing. Vooral bij de oogarts lopen de consulten uit. „Daar laten ze je rustig een half uur wachten. Vervelend. Met na me als je bang bent dat je iets ern stigs onder de leden hebt. Dan is iedere minuut er één te veel." Het is bij patiënten ergernis num mer één: in het ziekenhuis wach ten totdat je eindelijk aan de beurt bent. En dat terwijl de afspraak in veel gevallen al weken, zo niet maanden eerder is gemaakt. Uit een meidactie van de Neder landse Patiënten Consumenten Fe deratie (NPCF) blijkt dat 42 pro cent van de melders die een af spraak hebben op een polikliniek niet op tijd wórdt geholpen. Een derde van hen moet zelfs een uur of langer wachten. Belachelijk en bepaald niet klant vriendelijk, aldus Atie Schipaan- boord, adjunct-directeur van de NPCF. „Van welk ander bedrijf ac cepteer je het dat een afspraak zo enorm uit de hand loopt? In super markten hangen bordjes: Drie in de rij, kassa erbij." Daar staat de klant tenminste centraal, meent ze. „Ziekenhuizen roepen dat dit ook bij hen zo is, maar hoe cen traal staat die klant als je hem een uur laat wachten zonder aan te ge ven wat er aan de hand is?" Het kan anders. Het bloedpriklabo- ratorium van het Laurentius Zie kenhuis in Roermond kreeg voor heen veel klachten over de wacht tijd, vertelt hoofdanalist Henk van der Kruijt. Patiënten kunnen daar ieder moment binnenlopen om bloed te laten prikken. Tijdens spitsuren werden patiën ten ongeduldig en begonnen aan de balie te ruziën wie er als eerste aan de beurt was. Een verbouwing AMSTERDAM - KWF Kankerbestrij ding ontving in 2007 een recordbe drag donaties: 86,8 miljoen. Het jaar ervoor kreeg de organisatie 78,5 miljoen binnen. Bijna 32 mil joen van dat bedrag is afkomstig van nalatenschappen. De jaarlijkse collecte, in de eerste week van sep tember, bracht 8,4 miljoen euro op, aangevuld met 1,3 miljoen eu ro aan speciale giften en acties. Dat maakte KWF Kankerbestrij ding gisteren bekend. De organisa tie wendt het meeste geld aan voor wetenschappelijk onderzoek. DEN HAAG - De vlag gaat uit op Ve teranendag, die dit jaar op zater dag 28 juni plaatsvindt. Premier Balkenende heeft besloten dat op de hoofdgebouwen van de rijks overheid de Nederlandse vlag wordt gehesen. Provincies en ge meenten wordt gevraagd dat ook te doen. In Den Haag neemt prins Willem-Alexander een défilé af van oud-militairen. De Veteranen- dag bestaat sinds 2005 om militai ren die dienden in het buitenland publiekelijk te eren. Vorig jaar de den ruim 5000 veteranen mee. BUNNIK - Mensen kunnen vanaf maandag bij drukke tankstations hun onvrede uiten over de brand stofaccijnzen. De Bovag zet 'schat kisten' en camera's neer; een paro die op de zeepkistsessies die minis ter Bos (Financiën) hield toen hij in de oppositie zat. Mensen kun nen vanaf de kist een boodschap inspreken. Met de schatkistactie, 'Zienswijze Progressief Ondernemend Viissingen 1-15 minuten meer dan 60 minuten 16-30 minuten 31-45 minuten 20% 46-60 minuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6