zeewering weinig gevaar op aardgas°P Ondernemer hekelt optreden wethouder bekijken' Tuintjes aan kant in Triniteit Jan de Ridder schrijft boze brief over zwembad Aardenburg. U wilt er graag piekfijn bij zitten? liNOENSll ^ÉilÉÉÉit z PZC Zaterdag 14 juni 2008 31 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen moet onderzoeken of het aan trekkelijk is om het gemeentelijk wagenpark geleidelijk te vervan gen door voertuigen die rijden op aardgas (CNG). Daarvoor pleit Cees Freeke (LCF) in schriftelijke raadsvragen. Freeke denkt dat de gemeente met een overstap op aardgas een waar devolle bijdrage kan leveren aan een schoner en veiliger milieu en meteen ook op de stijgende brand stofkosten kan besparen. Voor waarde is uiteraard dat er een aard- gas(CNG)tankstation in Terneu- zen komt. Op dit moment wordt gewerkt aan een landelijk netwerk. Eind dit jaar zijn er 40 tankstations ge realiseerd. CNG is veiliger dan LPG. Bij morsen vormt het name lijk geen explosieve vloeistof op de grond, maar vervliegt meteen in de lucht. Wereldwijd gebruiken 3,7 miljoen voertuigen CNG. Aardgas is volgens Freeke niet alleen veili ger en schoner, maar ook veel voordeliger voor de gemeentelijke portemonnee. Ter vergelijking: voor tien euro rijdt een auto 47 ki lometer op bio-brandstof, 92 kilo meter op benzine, 166 kilometer op diesel, 194 kilometer op LPG en 234 kilometer op aardgas. Omdat Nederland een wijd ver takt veilig ondergronds aardgasdis tributienetwerk heeft wordt het vervoer van brandbare stoffen over de weg verminderd. Inmid dels worden in verschillende auto- fabrieken al voertuigen van een CNG-installatie voorzien. Freeke denkt dat het de moeite waard lijkt om te berekenen of bij de ver vanging van het gemeentelijk wa genpark geleidelijk op CNG-voer tuigen kan worden overgestapt. door Frank van Cooten AARDENBURC - De Aardenburgse ondernemer ]an de Ridder heeft het helemaal gehad met wethou der Maria le Roy. Zij draait het zwembad hoogstpersoonlijk de nek om, is de teneur van zijn brief aan de gemeenteraad van Sluis. De initiatiefnemer van de red dingsactie van het zwembad vorig jaar roept de raad daarom op Le Roy tot de orde te roepen. Wethouder Le Roy voelt zich niet aangesproken door de zware woor den van ondernemer De Ridder. „Ik heb de mensen uit Aardenburg niet onheus bejegend. Heb ze al tijd netjes te woord gestaan. Ik hou me keurig aan de motie van de raad. Dat is openhouden van het zwembad. In de motie staat echter niet dat de gemeente er een luxe zwembad van moet maken. Dat is de verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven." Dat de relatie tussen ex-wethou- der De Ridder en wethouder Le Roy niet bepaald innig is te noe men, is nagenoeg bekend. Begin dit jaar botsten beiden nog over de wijze van reconstructie van de Aardenburgse Markt. Met de brief over het zwembad plaatst De Rid der een nieuwe aanval op de wet houder. „Ik ben verbijsterd en zwaar teleurgesteld in de opstel ling van de wethouder. Ze dwars boomt het voortbestaan van het zwembad en heeft minachting voor geleverde inbreng van de sponsoren om de leefbaarheid van Aardenburg en omstreken te be vorderen." De Ridder kan het nog steeds niet verkroppen dat het sportpaviljoen voor een euro is verkocht aan de plaatselijke voetbalclub. Hierdoor is het zwembad volgens hem ver stoken van een fatsoenlijke horeca- De Sluise gemeenteraad moet wethouder Maria le Roy tot de orde roepen over het zwembad in Aardenburg. Dat wil onderne mer Jan de Ridder. voorziening. „Op dit moment hang een mededeling voor het raam van het sportpaviljoen: 'gedu rende het zwemseizoen gesloten'. Zeker geen uitnodiging voor bezoe kers van het zwembad." Le Roy vindt de woorden onge past. „Er staan fundamentele on juistheden in de brief. Zo heeft de meerderheid van de raad besloten het sportpaviljoen te privatiseren, niet ik. De Ridder schiet zichzelf in de voet met een dergelijke brief" Bij de opening van het zwembad op 10 mei (met in de eerste drie da gen ruim negenhonderd bezoe kers) leidde het ontbreken van fat soenlijke horeca volgens De Rid der tot felle kritiek van vooral de Belgische bezoekers. Inmiddels heeft zich volgens De Ridder bij de gemeente een exploi tant gemeld voor het paviljoen en heeft Delta middelen beschikbaar gesteld om het zwembad met zon- ne-energie te verwarmen. De Rid der wil met het college praten over deze ontwikkelingen. Maar met een andere wethouder. TERNEUZEN - Bewoners van de Ter- neuzense wijk Triniteit moeten zorgen dat hun tuintje er vandaag pico bello uitziet. Want de leden van de Werkgroep Groen Uiterlijk maken een rondgang door de wijk. Met een keurend oog bekij ken ze elke tuin, die ze beoordelen op originaliteit, ontwerp en verzor ging. Een tweede keuring, een ge heime, vindt dit najaar plaats. Half oktober vindt de prijsuitreiking plaats. Bij de beoordeling van de tuinen wordt rekening gehouden met het multiculturele karakter van Triniteit. Meubel stofferen, is één van de vele mogelijkheden binnen een bedrijf met 80 jaar ervaring. Dat betekent niet alleen vakkennis maar ook service. Vraag eens vrijblijvend een offerte aan. Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen, www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 De torpedonetten die oeverval bij Nummer Een moesten tegengaan, zijn bij laag water goed te zien en te herkennen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63