Torpedonet levert als Zeeland Minicamping voorlopig niet groter Parkeerverbod ZSP leidt tot bezwaren Afgeschreven Jurry Terneuzen b.v. Pleidooi voor bemiddeling ROC 30 Zaterdag 14 juni 2008 PZCZ Sluis vindt tijd te krap om dat deze zomer goed te regelen. Fusie Stalen oorlogsnetten dienen nu als extra zeewering vóór de kust. Logés bewoners binnenstad kunnen auto niet meer kwijt. Executie verkoop ik mli door Frank van Cooten SLUIS - De minicampings in de ge meente Sluis mogen voorlopig niet uitbreiden van vijftien naar 25 eenheden. Het college van burge meester en wethouders is er niet in geslaagd de uitbreiding dit jaar te verankeren in het bestemmings plan. „De tijd was te krap om dat voor dit zomerseizoen zorgvuldig te re gelen", zegt wethouder Maria le Roy. De CDA-fractie laat het daar niet bij zitten. Fractievoorzitter Lia Flik- weert vraagt voor de raadsverga dering eind deze maand een inter pellatiedebat aan over dit onder werp. „Ik wil weten waarom het niet is gelukt de uitbreiding deze zomer te regelen. Er zijn toezeggin gen gedaan. De ondernemers lo pen inkomsten mis. En het ziet er naar uit dat het ook voor 2009 niet is geregeld. Dat kan natuurlijk niet." Flikweert hoopt dat andere frac ties haar verzoek om een debat zul- WJj Het CDA in de gemeente Sluis vraagt een interpellatiedebat aan om de uitbreiding van het aantal standplaatsen op minicampings toch te regelen. TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) maakt zich zorgen over de si tuatie op het ROC Westerschelde in Terneuzen. De Medezeggen schapsraad en de Raad van Toe zicht van het ROC liggen met el kaar overhoop over de opvolging ZEEUWSE Bij die supermarkt in het Zeeuws- Vlaamse gaan de zaken niet zo goed. Om het hoofd boven water te houden, moet er worden gefu seerd. En dat leidt automatisch tot afslanking van het personeelsbe stand. De afgelopen dagen werd door de werknemers uitgebreid gefluisterd, geroddeld en druk gespeculeerd len steunen. „We willen vragen of de uitbreiding deze zomer ge doogd kan worden. De minicam ping vormt immers geen bedrei ging voor de reguliere camping, omdat er sprake is van een ander publiek. Daarnaast zullen niet alle veertig minicampings in onze ge meente willen uitbreiden. Maar voor de camping die dat wel wil, moeten we de mogelijkheid schep pen. We zijn er immers al ander halfjaar mee bezig om dat voor el kaar te krijgen." Fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebelangen steunt het verzoek van het CDA. „Een wijziging van het bestem mingsplan om de uitbreiding mo gelijk te maken, duurt drie jaar. Veel te lang. Een gedoogbeschik- king is daarom een prima tussen oplossing. Voor een toeristische ge meente als Sluis is het niet goed dat dit nog steeds niet goed is gere geld." Wethouder Le Roy zegt dat ze in de laatste raadsvergadering, waar de kadernota werd vastgesteld, Schouwen-Duiveland als voor beeld heeft genoemd waar een ge- doogbeschikking van kracht is. In de raad zei ze ook dat het college niet voor deze mogelijkheid heeft gekozen. „De raad is daar vervol gens verder niet op ingegaan." De gemeente informeert de leden van de Vekabo volgende week over de stand van zaken. van directeur Toine Huijsmans. Het raadslid vindt dat burgemees ter en wethouders eventueel in het conflict moeten bemiddelen. „Want het is wel de kleinste ROC van ons land en dat maakt kwets baar. De toekomst van de school mag geen gevaar lopen." Tip? redactie@pzc.nl over de koppen die zouden moeten rollen. De één wist zeker dat hij niet weg moest, maar die twee an deren wel. De ander voorspelde dat het allemaal wel eens héél an ders kon uitpakken dan iedereen verwachtte. De wat buikige oud gediende had, vond hij zelf dé oplossing: „Als ik nu eens pakweg 25 kilo afslank; zou dat helpen door René Hoonhorst CROEDE - Leendert Pieter Bakker kan er met zijn verstand niet bij. De tachtigjarige toerist uit Et- ten-Leur waarschuwde een jaar of vier geleden al dat het strand bij Groede bij laag water 'levensge vaarlijk' kan zijn voor zwemmers, pootjebaders en wandelaars. Bij laag water komen een aantal torpedonetten uit de Tweede We reldoorlog af en toe boven water. Vlak voor het zo ver is, kunnen badgasten gemakkelijk lelijke won den oplopen als ze door het water waden of zwemmen. Een woord voerder van waterschap Zeeuws-Vlaanderen beloofde des tijds de gevaren nog eens tegen het licht te houden. Maar in 2008 komen de roestige ijzeren netten nog steeds af en toe boven het wa teroppervlak van het strand tus sen Groede en Nieuwvliet. Bakker en zijn zoon Geert snap pen het niet. „De netten liggen wel een eindje in het water, maar door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het nieuwe parkeerre- gime op het parkeerterrein bij Zee land Seaports in Terneuzen stuit op grote bezwaren bij zowel bewo ners van de binnenstad als bij Zee land Seaports zelf. Wethouder Co van Schaik (verkeer) gaat de situa tie nog eens bekijken, beloofde hij in de commissie Omgeving, waar de zaak werd aangekaart door Peter Clijsen (GroenLinks). Het terrein bij Zeeland Seaports was tot voor kort een vrije parkeer plaats. Eén van de weinig dicht bij de binnenstad. „En één van de plekken waar logés van bewoners een paar dagen hun auto kunnen laten staan", betoogde Clijsen. „Dat kan nu niet meer en dat is jammer." Het raadslid had het ook logisch gevonden dat er overleg was geweest met de wijkraad Bin nenstad. Er mogen nu enkel nog maar vergunninghouders staan. Volgens wethouder Van Schaik is de wijziging van het parkeerregi- bij laag water is het niet denkbeel dig dat zwemmers en pootjeba ders er hun benen openhalen aan roestige ringen of kabels. Of erger. Stel dat een kind zich er in vast zwemt." Hoofd waterkeringen Martin Stroo van het Zeeuws-Vlaamse schap kan zich de bezorgdheid van Bakker wel een beetje voorstellen. Maar het waterschap krijgt, ook niet via de gemeente of paviljoenhouders, bijna nooit klachten over de net ten. Stroo vindt dat niet echt vreemd, 'We krijgen nooit klachten over ongevallen met of gevaar van roestige netten' omdat de netten langs de Noord zeekust meestentijds twee tot drie meter onder het wateroppervlak liggen. Bovendien liggen ze in het verlengde van de strandhoofden. „De torpedonetten werden in de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers gebruikt om havens af te schermen. De netten moesten voorkomen dat een vijandige duik- me ingegeven door een vraag van Zeeland Seaports. „Er staan voort durend langparkeerders en dus was er vaak geen plaats voor bezoe kers en het personeel van Zeeland Seaports", aldus Van Schaik. Bewo ners en bezoekers van de binnen stad mogen er overigen wel parke ren, als ze maar een ontheffing hebben. „Dus ik denk dat bewo ners en bezoekers hier niet gedu peerd zijn." Inmiddels heeft Zeeland Seaports zelf bezwaar gemaakt tegen de door hen zelf gevraagde maatregel. Het havenschap moet nu ook voor bezoekers dure ontheffingen ko pen. Van Schaik gaat over het probleem overleggen met Zeeland Seaports en heeft al een idee. „We zouden bijvoorbeeld kunnen denken over een instellen van een parkeerregi- me tot 18.00 uur. Dan haal je in elk geval de dagelijkse langparkeer ders er uit." Zowel Zeeland Seaports als bin nenstadbewoners zijn niet blij met het door de gemeente inge stelde parkeerregime op het par keerterrein bij Zeeland Seaports. boot schepen in de havens tot zin ken kon brengen. Na de oorlog la gen die netten op diverse plaatsen langs de kust in de weg. Op een ge geven moment is toen besloten ze als extra stroombrekers te gebrui ken. Door ze voor strandhoofden te leggen, werd afkalving van de kust beter voorkomen." De torpedonetten zijn op een do zijn plekken langs de Zeeuws-Vlaamse kust te vinden. In 1980 trok het schap nog een ton uit om 'nettendammen' als verlen ging van elf strandhoofden langs de Noordzee aan te leggen. Een of twee van die dammen zijn later nog eens verlegd, omdat ze niet op hun plaats bleven. Maar de meeste functioneren prima als extra ver lenging en steviging van strand hoofden, meldt Stroo. Alleen bij Nummer Een voor het Voorland zijn een aantal netten, die destijds als bestorting tegen oeverval werden ingezet, vaak goed zichtbaar, weet Stroo. „Daar zou het gevaarlijk kunnen zijn, maar daar gaat niemand zwem men." Het met beton overgieten of het totaal verwijderen van de netten zou nogal wat geld kosten. Maar dat is niet de enige overwe ging om ze te laten liggen. „De net ten hebben nog steeds een functie. Daar komt bij dat we geen klach ten of meldingen krijgen. Ik be weer niet dat er nooit iemand een sneetje of een schaafwond op loopt, maar dat kan ook al gebeu ren door langs een paal van een strandhoofd te schuren. Wel wordt soms een afgebroken ver sperringspaaltje gesignaleerd. Dat soort paaltjes, die vaak geen func tie meer hebben, halen we dan zo snel mogelijk weg." De familie Bakker, al decennialang liefhebbers van het Zeeuws-Vlaam se strand en achterland, kan het zich bijna niet voorstellen, maar ook op het Sluise gemeentehuis zijn geen klachten bekend. SAS VAN CENT - In de bibliotheken in Sas van Gent en Philippine zijn vanaf maandag afgeschreven boe ken en cd's te koop. De afgeschreven boeken en mu ziekdragers zijn te koop tijdens de reguliere openingstijden van beide filialen. Op dinsdag 17 juni 2008 om 10.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: Alkozon B.V., te Terneuzen, Hughersluys 29 A. Te koop wordt aangeboden: Een kantoorinventaris, twee comple te computers, HP deskjet printer, kopieerapparaat Ricoh, tekentafel, vaatwasmachine, magnetron. Werkplaatsinventaris w.o: Hoekenpers, kolomboormachine, frees, zaagmachine, lasapparaat, gereedschapwagen, compressor, handgereedschappen enz. Een heftruck merk "Linde". De plaats van verkoop is: Terneuzen, Hughersluys 29 A. Bezichtiging dinsdag 17 juni 2008 vanaf 09.00. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst Zuidwest/ kan toor Terneuzen, Rosegracht 1 Voor inlichtingen 0113 - 244498 of 06 - 18607336 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop BELASTINGDIENST ,:T projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl iqTJ .NKEMERS i Op het strand tussen Groede en Nieuwvliet, ter hoogte van restaurant De Deining, komt een nauwelijks herkenbaar torpedonet soms boven water. Gevaar levert dat volgens het waterschap niet op. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62