Zeela Braderie Axel strandt door ruzie ZONDAG GEOPEND De Lijn wil niet naar binnenstad Brugman Snel nieuwe baas bioscoop in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN Jaap Schieman stopt uit onvrede met organisatie zomerevenement. Smalle doorgang van poorten beletsel om bus weer in stad te krijgen. Deunen en dreunen op het dorpsfeest in Zaamsiag 30 en 31 Alles draait bij Antoine Mes om het land Zaterdag 14 juni 2008 door Raymond de Frel AXEL - De organisatie van een bra derie in Axel is uitgelopen op een ruzie tussen initiatiefnemer Jaap Schieman en de winkeliersvereni ging Axclusief. Schieman heeft het evenement afgeblazen. Deze week liepen de gemoederen volgens Schieman hoog op tijdens een vergadering over de braderie, die op de rol stond voor 14 tot en 16 augustus. „Ik heb jarenlang beurzen gehouden in Axel. Dat wilde ik ook dit jaar, maar het is af geketst omdat ik het financieel niet rond kreeg. Axclusief vond dat jammer. Ik heb daarom voorge steld om een braderie te houden. Dat idee werd positief ontvan gen", zegt Schieman. Zo'n dertig winkeliers wilden mee doen aan de braderie met een kin derprogramma, rommelmarkt, op treden van een artiest en een folklorefestival. „De leden van Ax clusief kregen veertig procent kor ting op het deelnamegeld van 150 euro. Bovendien hoefden zij niets te betalen voor een kraam. De voornaamste inkomsten zouden komen uit de deelname van een Oosterse markt (pasar malam), die in de Weststraat dertig kramen zou bezetten. Maar dat laatste ziet Axclusief niet zitten uit het oog punt van concurrentie. Toen ik dat hoorde, heb ik mijn boeltje opge- WJ Een braderie in Axel gaat in au- gustus niet door, omdat organisa tor Jaap Schieman en onderne mersvereniging Axclusief een flink meningsverschil hebben. pakt en ben kwaad vertrokken. Ik heb er heel veel tijd in gestoken. Er is geen weg meer terug, ik heb het er helemaal mee gehad", aldus Schieman. Bestuurslid Dick Oggel van Axclu sief betreurt het dat de braderie is afgelast. In een brief aan de onder nemers licht Axclusief de gebeurte nissen globaal toe. „Ik heb geen zin om met modder te smijten, maar Schieman gaf ons niet eens de tijd om onze argumenten uit te leggen. Bij braderieën en soortgelij ke evenementen passen wij inder daad op voor branchevermengin gen. Daar hebben de ondernemers onderling afspraken over gemaakt. Dat wilden we hem vertellen, maar hij was niet voor rede vat baar. Wij vroegen wat een pasar malam inhield, maar er viel jam mer genoeg niet te praten", zegt Oggel. Volgens Axclusief was er ook onduidelijkheid over het fi nanciële plaatje van de braderie en tijdelijke verkeersmaatregelen. „De organisator wilde in feite geen re kening houden met onze inbreng. Geen van onze voorstellen vond genade in zijn visie", schrijft de on dernemersvereniging. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Eigenaar René van Steen van Merral Theaters ver wacht dat de bioscoop in Terneu zen aan het einde van deze maand in andere handen komt. Wie de cinema gaat leiden, wil hij nog niet kwijt. Van Steen: „Dat zou de onderhandelingen versto ren, want die zijn nog niet afge rond. Ik schat in dat de bioscoop per 1 juli in andere handen is. De gegadigde had wat problemen met de horecavoorzieningen bij de bio scoop, maar dat hebben we nu op gelost. Een andere ondernemer doet straks de horeca." De eigenaar van de Merral-bio- scoopketen denkt dat de Terneu- zense bioscoop voorlopig nog wel Merral zal blijven heten. „De naamvoering is in elk geval geen breekpunt in de onderhandelin gen geweest. Maar goed, als ik de bioscoop heb verkocht, staat het de nieuwe eigenaar natuurlijk vrij om te doen en laten wat hij wil", aldus Van Steen. De Amsterdammer kreeg begin dit jaar stevige kritiek van tal van Zeeuws-Vlaamse inwoners te ver duren, nadat hij besloot het Japan se restaurant bij de bioscoop te sluiten vanwege tegenvallende re sultaten. Van Steen spuwde daar na zijn gal over de streek, waar hij zich nooit geaccepteerd voelde. De kritiek was de spreekwoordelijke druppel die hem deed besluiten zijn bioscoop te koop te zetten. HULST - De kans dat de bussen van de Belgische vervoerdienst De Lijn de Hulster binnenstad weer zullen aandoen, is buitengewoon klein. Bij de Vlaamse openbare vervoer der zijn geen verzoeken van klan ten binnengekomen om hen in de toekomst weer af te leveren in het centrum van Hulst. Het tegendeel is zelfs het geval, gebruikers van de busdienst zijn juist tevreden over het feit dat De Lijn diensten tegen woordig goed aansluiten op de buslijnen van de Zeeuws-Vlaamse vervoerder Veolia. De gemeente Hulst heeft op aan dringen van diverse raadsfracties onderzocht of de terugkeer van de bussen in de binnenstad haalbaar dan wel wenselijk is. B en W con stateerden dat er fysieke bezwaren bestaan tegen het verleggen van de busroutes (de gerestaureerde poorten) en dat binnenstadbe woners vrezen voor overlast. De PvdA'er Francois Hoefnagels vond de argumentatie van het college zwak, omdat in zijn ogen de poor ten met een kleine ingreep wel toe gankelijk voor bussen kunnen wor den gemaakt. Dat De Lijn niet te rug zou willen keren in de binnen stad, bestrijdt hij. „Van chauffeurs heb ik anders gehoord", zei hij de ze week tegen wethouder Clem de Kraker (vervoer). Deze antwoord de dat chauffeurs niet altijd de me ning van het vervoersbedrijf bezi gen. „Dat is deze week duidelijk ge bleken", benadrukte hij. ZAAMSLAC - De jeugd van Zaamsiag spoedde te dansen, 's Avonds, na het bekijken van de hectische periode. De dood door zinloos geweld zich gistermiddag na schooltijd huiswaarts. Even EK-wedstrijd Nederland-Frankrijk in de feesttent, van postbode Peter Flerwegh na de Koninginnen- een glas limonade en hup weer naar buiten. Om barstte op de deunen en dreunen van DJ Farre acht heeft nog altijd een grote impact, maar het ballonnen op te laten, op een quad (foto) te een feest los. Zaamsiag pakt met de dertigste edi- dorp moet door. Ook vandaag staan er tal van ac- scheuren, op een kussen te springen of op straat tie van het dorpsfeest de draad weer op na een tiviteiten op de rol. foto Camile Schelstraete Torpedonetten leveren weinig gevaar op voor badgasten Tip? redtern@pzc.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 SINDS 1971 j? KEUKENS BADKAMERS I www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61