Vraagt u zich ook wel bij een Jackpot van eens iets af 25 miljoen? Afgelopen dinsdag, 10 juni, is de Jackpot van 21,8 miljoen euro in de Staatsloterij niet gevallen. De Jackpot is nu zelfs gegroeid naar een recordhoogte van 25 miljoen euro. Het is een fascinerend bedrag waar veel over wordt gesproken. We merken ook dat er best nog wat vragen bestaan. En die beantwoorden we graag. Een vaak gestelde vraag is hoe het komt dat de Jackpot soms lange tijd niet valt en ondertussen steeds groter wordt? Dit heeft te maken met de aard van het spel. De Jackpot bedraagt altijd minimaal 5 miljoen euro. Het is een extra prijs waarvoor de deelnemers een extra bedrag van 1,50 euro per lot betalen. De trekking van de Jackpot is bijzonder. Alle prijzen in de Staatsloterij worden getrokken uit de voor die trekking verkochte Staatsloten. De Jackpot trekking werkt anders. Tijdens de trekking van de Jackpot wordt, onder toezicht van de notaris, een lotnummer getrokken. De notaris controleert of dat lotnummer volgens de gegevens van de Staatsloterij wel of niet is verkocht. Als het lotnummer verkocht is, wordt gecontroleerd of de Jackpotinleg is betaald. Als het lotnummer niet is verkocht of er is geen Jackpotinleg betaald, dan wordt de Jackpot niet uitgekeerd en schuift deze door naar de daarop volgende trekking. De vergunning van de Staatsloterij bepaalt dat als de Jackpot zes trekkingen achter elkaar niet valt, er dan tijdens de zevende trekking net zo lang lotnummers moeten worden getrokken totdat een verkocht lot is gevonden. De opdracht om net zo lang te trekken totdat een verkocht lot is gevonden, geeft de notaris ook als een stand van 25 miljoen euro, het maximumbedrag van de Jackpot, is bereikt. Misschien vraagt u zich nu af of de Staatsloterij gewoon zelf even kan bepalen wanneer en wat voor prijzen zij uitkeert? Dit zou een misverstand zijn. Alle procedures rond prijzen en trekkingen liggen vast in het Deelnemersreglement, goedgekeurd door het Ministerie van Justitie. Een belangrijke spelregel is bijvoorbeeld dat bij elke trekking minimaal 60 procent van de betaalde inleg weer als prijzengeld wordt uitbetaald. Het College van toezicht op de kansspelen ziet hierop toe. In de praktijk keert de Staatsloterij overigens 66% van de inleg uit aan de deelnemers, het hoogste percentage van alle loterijen in Nederland. Wellicht heeft alleen maar een hele praktische vraag. Bijvoorbeeld: 'Is de Jackpot van 25 miljoen euro belastingvrij?' Het antwoord kan kort zijn: 'Jazeker!' Ook alle andere 1,9 miljoen maandelijks te verdelen prijzen in de Staatsloterij zijn belastingvrij. De Staatsloterij neemt de kansspelbelasting voor haar rekening. Eén vraag kunnen wij niet voor u beantwoorden: 'Wat zou ik doen als ik de Jackpot win?' Dat antwoord is uiteraard geheel aan u. Voor meer informatie over hoe de Staatsloterij werkt kunt u terecht op www.staatsloterij.nl/Jackpot. Staatsloterij Alles kan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5