Vuijsters verliest kort geding Ten Cate van Londen naar Athene Uefa draait straf voor Porto terug 48 Zaterdag 14 juni 2008 PZC Boston Celtics zijn na inhaalrace dicht bij zeventiende NBA-titel Rechter: judobond geeft olympisch ticket terecht aan Van der Geest. Schermster Angad-Gaur mag toch naar Spelen AANKONDIGING VAN EEN OPENBARE AANBESTEDING Nederlander aan de slag bij Panathinaikos na avontuurtje bij Chelsea. LOS ANCELES - De Boston Celtics zijn nog slechts één zege verwijderd van de titel in de Noord- Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. De ploeg won het vierde duel met Los Angeles Lakers met 97-91 en leidt in de best-of-seven-series met 3-1. De ploeg kan in de vijfde wedstrijd zondag in Los Angeles het zeventiende kampioenschap in de ge schiedenis van de club veiligstellen. De Lakers leken juist op weg om de spanning te rug te brengen. Voor eigen publiek nam het team een voorsprong van 70-50, maar kon de marge van twintig punten niet vasthouden. In het derde kwart zetten de Celtics een geslaagde inhaalrace in en pakten in het tweede deel van de wedstrijd de winst. foto Larry Smith/EPA door Cijs van Oosten DEN HAAG - Judoka Dennis van der Geest komt in augustus uit op de Olympische Spelen in Peking. Het kort geding dat zwaargewicht Grim Vuijsters twee weken gele den in Utrecht tegen de judobond ]BN had aangespannen heeft niets uitgehaald. Vuijsters reageerde teleurgesteld en confuus: „Dit is heel apart. Zo als ik het vonnis lees, vraagt de de rechter zich af hoe ik het ooit in mijn hoofd heb kunnen halen om aanspraak te maken op deelname aan de Olympische Spelen." Vuijsters vorderde dat hij en niet Van der Geest aan de Olympische Spelen zou mogen deelnemen in de klasse boven honderd kilo gram. De Brabantse judoka had zich net als Van der Geest genomi neerd maar elk land mag per ge wichtsklasse slechts één judoka af vaardigen. De judobond wees Van der Geest op basis van zijn beschermde sta tus aan. Vuijsters betoogde niet volledig geïnformeerd te zijn door de judobond en wees op zijn goe de resultaten in het wereldbekercir cuit in het begin van dit jaar. Vuijs ters, die hoger staat op de Europe se ranglijst, nam in april wel deel aan het EK maar werd daar snel uitgeschakeld. NL Sporter, de organisatie die de belangen van Vuijsters behartigt, noemt bij monde van Hetteke Fri- ma de uitspraak 'onbegrijpelijk'. „Een sportbond kan weinig tot niets regelen en er kennelijk mee wegkomen. Je zou hopen dat een judobond er wat van leert maar op deze manier staan we volgend jaar weer voor de rechter." Vuijs ters heeft volgens Frima nooit ge weten wat hij moest doen om zich te kwalificeren voor de Olympi sche Spelen. Hoewel zijn prestaties in het laatste half jaar aanmerke lijk beter waren dan die van Van der Geest, staat in het vonnis dat hij daaruit niet had mogen aflei den dat hij naar de Olympische Judoka Dennis van der Geest is zeker van deelname aan de Olym pische Spelen. Zijn concurrent Grim Vuijsters heeft zijn kort ge ding verloren. Spelen zou mogen gaan. „Dit is zo slecht", zegt Vuijsters. „Dit is ongelooflijk. Een grote dom per. Bijna iedereen die ik in de af gelopen maanden heb gesproken, voelde dat er iets niet klopt aan de ze zaak. En dan krijg je zo'n uit spraak. Ik heb het gevoel dat de rechter alles wat wij hebben inge bracht van tafel heeft geveegd." Vuijsters is net terug uit een trai ningskamp in Japan en vertrekt zondag naar Minsk. Hij is nu for meel reserve voor de Olympische Spelen in het geval dat er iets met Dennis van der Geest gebeurt. „Ik moet blijven trainen, maar eerlijk gezegd ben ik er even klaar mee. Ik ga er over nadenken wat ik nou wel en niet leuk vind. Wat ik daar mee bedoel? Judo vind ik leuk maar het circus er omheen niet." ARNHEM - Schermster Indra An gad-Gaur mag toch naar de Olym pische Spelen in Peking. De 34-jari- ge Haagse floretspecialiste profi teert van de afmelding van een Afrikaans land voor de teamwed strijd. Daardoor heeft er internatio naal een herverdeling van de start bewijzen plaatsgevonden. Angad-Gaur, die in een eerder sta dium al aan de eisen van NOCNSF voldeed, slaagde er on langs in Lissabon niet in een ticket te veroveren tijdens het olympisch kwalificatietoernooi. Ze bleef in de halve eindstrijd steken, waar de veelvoudig nationaal kampioene van de internationale bond de eindstrijd had moeten halen. Opdrachtgever: Werk: Omschrijving: Aard van de opdracht: Procedure: Gemeente Terneuzen Realisatie nieuwe Publiekshal in Terneuzen Het werk bestaat in hoofdzaak uit het, door middel van ontwerp en uitvoeringswerkzaamheden, realiseren van een nieuwe Publiekshal en omliggende ruimten in het bestaande stadhuis van de gemeente Terneuzen. E.e.a. op basis van een Vraagspecificatie en een Basis overeenkomst conform de UAV-GC2005 Werken Nationale openbare procedure overeenkomstig hetARW 2005 De volledige tekst van deze aankondiging is te vinden op: www.aanbestedingskalender.nl ATHENE - Henk ten Cate heeft giste ren een akkoord bereikt over een dienstverband als hoofdtrainer van Panathinaikos. De Nederlan der ondertekende bij de Griekse club een contract voor twee jaar. Hij wordt eind juni officieel gepre senteerd. Mike Snoei en Gerard van der Lem gaan hem in Athene assisteren. „Ik ben heel blij dat ik een overeen komst heb bereikt met Panathi naikos FC", reageerde Ten Cate op de website van zijn nieuwe werk gever. „In mijn carrière ben ik al tijd gewend geweest op het hoog ste competitieniveau te werken. Dat is ook een van de redenen waarom ik deze nieuwe stap als een grote uitdaging beschouw. Pa nathinaikos' organisatie, geschiede nis, ambitie en opvatting van voet bal komen overeen met die van de grootste clubs in Europa. Ik heb er alle vertrouwen in dat we de doel stellingen kunnen verwezenlij ken." De 53-jarige Ten Cate volgt de Por tugees José Peseiro op, die moest vertrekken omdat Panathinaikos af gelopen seizoen niet verder kwam dan de derde plaats in de Griekse competitie. De laatste landstitel da teert alweer van vier jaar geleden. Ten Cate verruilde begin vorig sei zoen het hoofdtrainerschap van Ajax voor een baan bij Chelsea. Met de Israëliër Avram Grant vormde hij de technische staf van de Engelse topclub na het ontslag van José Mourinho. Grant werd manager van Chelsea, Ten Cate verzorgde de veldtrainingen. Na de verloren Champions League-fi nale tegen Manchester United werd Grant door de Russische eige naar Roman Abramovitsj op straat gezet. Datzelfde lot trof Ten Cate enkele dagen later. LISSABON - De Europese voetbal unie Uefa heeft het besluit om Por to één seizoen te weren uit de Champions League teruggedraaid. De beroepscommissie van de voet balunie heeft de straf doorge streept en de zaak teruggestuurd naar de tuchtcommissie: Porto werd uitgesloten wegens be trokkenheid bij een omkoopschan daal in het seizoen 2003-2004. De club kreeg eerder van de Portugese voetbalbond zes punten in minde ring en een geldboete van 150.000 euro. Ondanks de puntenstraf werd Por to het afgelopen seizoen kam pioen. Ook Boavista was bij het omkoop schandaal betrokken. Die club is een divisie teruggezet. Porto won in 2004 overigens de Champions League onder leiding van José Mourinho.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50