Titelverdediger Griekenland lijkt op weg naar de uitgang Mode, ZIN IN ZOMERMODE die bij mij past! li Ploeg van Rehhagel voetbalt niet als een kampioen. VIER VRAGEN OVER Opril Grote Markt 7-9 in Goes PZC Zaterdag 14 juni 2008 47 door Barry van der Hooft SALZBURG - Guus Hiddink kan van avond zichzelf én het EK een dienst bewijzen door te winnen van Griekenland. Zijn Russische ploeg houdt dan nog uitzicht op de kwartfinales, terwijl het toer nooi wordt verlost van één van de minst aantrekkelijke ploegen. De Grieken zijn weliswaar de rege rend kampioen, maar het eerste duel met Zweden (0-2) maakte vooral duidelijk dat Griekenland niet naar de Alpen is gekomen om de toeschouwers te verwennen. Nieuw is dat niet, omdat de ploeg vier jaar geleden in Portugal ook geen sprankelend voetbal liet zien. Veel uitgeruste spelers - vanwege de geringe speeltijd bij hun clubs - de juiste tactiek en een uitsteken de mentaliteit waren in 2004 de sleutelwoorden. Het aantal fouten werd tot een minimum beperkt en Griekenland had destijds vaak aan één treffer genoeg om een wedstrijd naar zich toe te trekken. Het verschil tussen winst en ver lies was echter zo klein, dat de Eu ropese titel niet meer dan een inci dent was. Het veroveren van zo'n prijs brengt verwachtingen met zich mee, maar Griekenland speelt niet als een kampioen. Wanneer de ti telhouder komende week wordt uitgeschakeld zal dat waarschijn lijk ook alleen in Griekenland een schok teweegbrengen. Otto Rehha gel houdt namelijk vast aan zijn be houdende tactiek (vijf verdedi gers) en dat wordt niet gepruimd. Het is de man die sinds 2004 een heldenstatus heeft zelfs op forse kritiek komen te staan. De Griekse pers sleep gistermiddag de mes sen, maar Rehhagel had een bood schap voor ze. „Jullie moeten niet zo negatief doen", zei Rehagel. „Jul lie moeten juist bidden voor een goed resultaat van jullie land!" Rehacles, zoals de Griekse bijnaam van de coach luidt, maakte een ge tergde indruk. Hij wilde over de wedstrijd tegen Rusland praten, terwijl de aanwezigen vooral geïn teresseerd waren in de gevolgen van een eventuele nederlaag tegen de Russen. Vertrekt hij dan na ze ven jaar? Of blijft Rehhagel mini maal tot het WK van 2010 in Grie kenland? Fel: „Daar hebben we nog helemaal niet over gesproken. Het nationaal voetbalelftal van Griekenland maakt weinig indruk op het EK. Met vijf verdedigers speelt de ploeg zeer behoudend. We spelen ook nog minimaal twee wedstrijden hoor!" Tussen de regels door gaf hij echter wel aan niet over een grootse ploeg te beschikken. „Wij scoren geen drie goals per wedstrijd. Wij hebben geen Zlatan Ibrahimovic. En Traia- nos Delias is een goede centrale verdediger. Maar hij is geen Pepe, die bij Portugal met de bal op- stoomt, een één-twee maakt en ook nog scoort. Met onze ploeg moeten we het aantal fouten tot een minimum zien te beperken. Alleen op die manier kunnen we resultaten boeken." Eén van de pijlers onder het suc ces in 2004 was Angelos Charis- teas. Een half jaar na zijn winnen de treffer in de finale tegen Portu gal kwam de spits bij Ajax terecht. Daar voldeed hij niet aan de ver wachtingen, zoals dat daarna bij Feyenoord en Nürnberg ook niet het geval was. Met de Duitse club degradeerde hij dit seizoen zelfs uit de Bundesliga. Toch is hij naar eigen zeggen een completere voet baller geworden. „In Amsterdam ben ik een betere voetballer gewor den", zegt Charisteas. „In Rotter dam ben ik mentaal sterker gewor den. Daar profiteer ik nog steeds van, want ik merk in het veld steeds weer dat ik me sterker voel. Ik kan beter meevoetballen, dank zij mijn ervaringen in Nederland." Eten, muziek en voetbal. Lefteris Rizos maakt er vanavond een feest van in zijn res taurant Saloniki. Zijn geliefde Griekenland speelt tegen Rusland. Naam: Lefteris Rizos Leeftijd: 41 jaar Woonplaats: Goes Beroep: eigenaar van restaurant Saloniki in Goes. door Jan Dagevos Hoe volgt u het EK voetbal? „Op de voet. Ik heb alle wedstrijden nog gezien. Bij ons hangt achterin de zaak een groot scherm. Dat is voor mensen, die én lekker willen eten én tegelijkertijd voetbal willen zien. Daarnaast is er nog een rustig ge deelte, waar je ongestoord kunt zitten en kunt eten." „Ik zie dus alle wedstrijden wel, al gaat het werk wel gewoon door. We maken er een feest van. Als extraatje speelt er vanavond ook nog een li ve band." Hoe grote fan bent u? „In 2004 ben ik op het Europees kampioenschap in Portugal geweest. Griekenland deed het toen zo goed, dat ik vond dat ik daar bij moest zijn. Ik heb de halve finale gezien, tegen Tsjechië. Dat was een belevenis, heel apart en ik was maar wat trots. Trots op onze voetballers, die het toch maar mooi zo ver hadden geschopt." Is het huidige elftal in staat om een soortgelijke prestatie neer te zetten? „Ik heb het idee dat het EK voor de Grieken nog moet beginnen. De eer ste wedstrijd tegen Zweden (2-0-nederlaag) was niet best. Ze speelden weinig gedurfd, ze hebben te veel gegokt op een gelijkspel." „Ik had er vooraf een ander beeld van in mijn hoofd, maar ja dat kan gebeuren. Het ene jaar is het andere niet. Ze hadden net als Nederland er flink tegenaan moeten gaan, maar ik denk dat ze nog steeds kunnen verrassen. Ze moeten nog in het toernooi groeien. Vergeleken met de wedstrijd tegen Zweden kan het alleen maar beter gaan. Ik heb er ver trouwen in." Leef u ook me met het Nederlands elftal? „Natuurlijk. Ik woon al 22 jaar in Nederland en ik hoop dat het Neder lands elftal ver komt op het Europees kampioenschap." Loop gewoon eens bij ons binnen Heerlijk: 24 graden en de temperatuur is goed... Net als mijn humeur! Winkelen met een goede vriendin, zomerse bloemen- prints, lichte stoffen en al die nieuwe kleuren...zomer in mijn garderobe! Ik wil mode die goed zit Rondingen en vrouwelijke vormen - natuurlijk, dat ben ik! En zo voel ik me lekker. Lekker in mijn vel en blij met mijn kleding! Bij Ulla vind ik pasvormen die hun goede naam verdiend hebben. Modellen die goed zitten, soepel- vallende stoffen die mijn figuur flatteren. Comfortabele panta lons met stretch en elastische banden, mode waar ik me vrij in voel... ...en mode die bij mij past Confectiematen - voor mij bijzaak! Ik neem de vrijheid mijn individuele stijl te ontwikke len. Door het juiste model te vinden, mijn vrouwelijke figuur te tonen en kleine pro bleemzones te verdoezelen. De vriendelijke mode adviseuses bij Ulla Popken helpen mij daarbij. Vak kundig, harte lijk en eerlijk! Zo is winke len leuk! Elke maand nieuw! Ik will iets nieuws uitproberen, vooral in de mode. De inspiratie hiervoor vind ik bij Ulla Popken: elke maand een nieu we collectie. Reden genoeg dus om snel weer te gaan shoppen! Of ik shop via het internet onder: www. ullapopken.nl. Daar én via het telefoon- nummer: 0900-227564 (0,15 €/min.) kan ik de actuele catalogus bestellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49