Oranje excelleert in bizarre wedstrijd i EURO Puzzelpark 43 48 Na twee duels is het Nederlands elftal al poulewinnaar. Domenech: ongelukkig in de afwerking Austria-Switzerland Inkomstenteller KNVB staat al op 11,5 miljoen slechts 2,95 LEZERSEMTRA Dirk Kuijt troeft de Fransman Florent Malouda af en kopt de 1-0 binnen voor Nederland. foto Niklas Larsson/AP Judoka Vuijsters verliest korte geding tegen judobond Tip? sport@pzc.nl Baanwielrenner Mouris wint proloog Delta Tour Zeeland Zaterdag 14 juni 2008 door Leon ten Voorde BERN - Zonder het gebruikelijke op timisme van de achterban meldde Oranje zich een kleine twee we ken geleden in Zwitserland, maar na 180 minuten voetbal op het EK lijkt die scepsis iets uit een ander tijdperk. De ploeg, die in een pou le met de nummers een en twee van de wereld niet al te veel kan sen werden toegedicht, heeft zich in een sneltreinvaart in de harten van het Nederlandse volk ge speeld. Na wereldkampioen Italië werd in Bern ook de vice-kam- pioen Frankrijk (4-1) met ruime cijfers verslagen, waardoor de BERN - De Franse bondscoach Ray mond Domenech vond dat zijn ploeg ongelukkig was in de afwer king. „We speelden om te winnen, maar waren zeer ongelukkig tegen een ploeg met grote kwaliteit", zei hij gisteravond na de 4-1-neder- laag tegen Oranje. „Natuurlijk waren wij in sommige delen van de wedstrijd beter. Maar het gaat bij voetbal om scoren. En daar was Nederland in dit duel veel beter in", aldus Domenech. „Vergeleken met het Nederlands elftal missen we dus iets." ploeg net als twee jaar geleden op het WK zich al na twee EK-duels in een loodzware poule heeft ver zekerd van de volgende ronde. Die kwalificatie kwam in Bern tot stand in een bizarre wedstrijd, waarin Oranje lange tijd wankelde en met het nodige geluk overeind bleef, maar uiteindelijk aan de hand van de uitmuntende doel man Edwin van der Sar, twee in vallers (Arjen Robben en Robin van Persie) en de klasse van de in dividualist de weg naar de wonder baarlijke triomf vond. Eigenlijk viel het duel met de Fran sen nauwelijks te analyseren. Frankrijk was lange tijd beter en gevaarlijker, maar stond na afloop verslagen op het veld. Dit Oranje is een merkwaardige ploeg aan het worden, waarin klasse en opoffe ringsgezindheid elkaar hebben ge vonden. Het 'probleem' waar Nederland zichzelf mee heeft opgezadeld, is na de wedstrijd tegen Italië voor velen de norm is geworden. Op eens worden Oranje kwaliteiten toegedicht die niet geheel stroken Oranje zit al na 180 minuten spelen op het EK diep in de harten van de Nederlanders met de realiteit. Gisteravond kwa men immers ook de kwetsbaarhe den van de ploeg aan het licht. De namen waren hetzelfde, maar het elftal oogde een stuk anders. Een stuk minder solide vooral. Nadat Dirk Kuijt Nederland al in BERN - De KNVB heeft op het EK voetbal al 11,5 miljoen euro ver diend. De winst op Frankrijk lever de de voetbalbond 1 miljoen euro op, de kwalificatie voor de kwartfi nale betekende een bonus van 2 miljoen euro. Voor de ontmoeting met Frankrijk stond de teller al op 8,5 miljoen. Dat bestond uit de startpremie van 7,5 miljoen, plus de 1 miljoen voor de zege op Italië. De Uefa verdeelt dit toernooi 184 miljoen euro over de zestien deel nemende landen. de tiende minuut op voorsprong had gezet (kopbal uit een corner), namen de balvaardige Fransen de regie in de wedstrijd over. Het elf tal werd in die fase op de been ge houden door André Ooijer en doelman Van der Sar, die in een absolute topvorm verkeert bij zijn laatste klus voor Oranje. Nederland kwam er gaandeweg de eerste helft niet meer uit. De bal vaste Ruud van Nistelrooij kreeg nauwelijks enige steun en voerde daardoor een eenzame strijd. Maar op de momenten dat het tegenzit kan bondscoach Marco van Basten altijd nog een blik naar de bank werpen waar spelers als Arjen Rob ben en Robin van Persie zitten. Van Basten bracht eerst Robben voor Orlando Engelaar, maar het gewenste effect bleef aanvankelijk nog uit. Sterker nog: Nederland raakte na rust alleen maar verder onder druk. Terwijl het slechts een kwestie van tijd leek voordat Nederland zou breken, ontsnapte Robben aan de linkerkant en tikte de net in het veld gekomen Robin van Persie de 2-0 binnen. Scoren op de beslissende momenten: ook dat is zo langzamerhand een wa pen van dit elftal. Na de treffer van Thierry Henry twintig minuten voor tijd (2-1) leek de wedstrijd weer opnieuw te beginnen, maar nog geen minuut later hamerde Robben vanuit een moeilijke hoek de bal prachtig bin nen: 3-1. Dat Wesley Sneijder in de slotfase de bal ook nog eens magnifiek binnenschoot, paste wel in de wonderlijke toer waarmee Oranje bezig is in Zwitserland: 4-1. nS Een zomer lang puzzelplezier 184 bladzijden dik puzzelboek Keuze uit liefst 18 soorten puzzels Niet in de winkel te koop! ikbestelsnei op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45