c EK Voetba Counters en wilskracht basis van het succes EURO m IHbBBBBB-I* WEmSSSm 1 VANAF VANDAAG 40% KORTING OP DE VOORJAARS- EN ZOMER COLLECTIE tA Pw^süïiM^ Aanvaller helpen verdedigers in duel met Frankrijk. Wesley Sneijder voor tweede keer man of the match ook zondags open Juni - Occasionmaand - groot voordeel tot 1000.- korting op een gebruikte caravan of vouwwagen. 12 maanden bovag garantie. Mechielsen betaalplan: gunstige financieringsvoorwaarden CHATEAU 'EERCENTRUM MECHIELSEN i 42 I Zaterdag 14 juni 2008 PZC RUUD VAN NISTELROOIJ: 9 In de rust van het duel Neder land-Frankrijk vroeg Gary Line- ker bij de BBC aan Capello of hij Torres niet de beste spits van de wereld vond. „Ik zeg Van Nistel- rooij en Torres", was het ant woord. Ik zeg dat Ruud gistera vond zijn beste interland ooit heeft gespeeld. Zelf zal hij er anders over denken: niet gescoord. Maar de manier waarop hij aan de zijlijn Robben vrij zette met een tiptop a la Hen ry, a la Zidane en daarmee de Fransen klopte op hun eigen mooiste straattruc, bracht de tra nen in mijn ogen. Henry scoorde wel en hoe, maar Van Nistelrooij gaf hem een lesje meevoetballen dat zijn weerga niet kende. Wat kan je zeggen van de Fransen? Ze laten Malouda, een speler die nooit kopt, een spits als Dirk Kuijt be waken bij een corner. Puur ama- teurisme. i FABIO GROSSO: 7 Goede Italianen: Buffon, Chielli- ni, Panucci, Cassano, Toni en Grosso. Slechte Italianen: de rest. Het uitblinken van Fabio Grosso is me een raadsel. Bij Olympique Lyon, zijn nieuwe club, heeft hij nauwelijks een be hoorlijke wedstrijd gespeeld. Te gen Roemenië voetbalde hij als Roberto Carlos in zijn beste jaren. Frankrijk-Italië kan een leuk wed strijdje worden. Om de tweede plaats. ADRIAN MUTU: 6 Niet vaak zal iemand voor het oog van honderden miljoenen te levisiekijkers op de rand van een zenuwinzinking zijn beland. Oma dood, gedwongen tot een terugga ve van twaalf miljoen euro in de vette zakken van Abramovitsj, penalty missen tegen Buffon. Het leven kan beter dan dat van Mu- tu. Een mooie aanblik bood het me dedogen van coach en ploeggeno ten. Heel Roemenië vocht tegen Mutu's tranen. El Reageren? henkspaan@gpdnieuws.nl door Dick Sintenie BERN - Het Nederlands elftal gaat als groepswinnaar door naar de kwartfinales. De ruime zege op Frankrijk (4-1) was het succes van de aanvallers. In de achterhoede was het soms billenknijpen. De vijftigste interland van Marco van Basten als bondcoach kreeg een gouden randje. Als twintig oe fenduels niet worden meegeteld, kreeg Oranje in dertig wedstrijden waar het ergens om ging slechts elf goals tegen. Toch ligt de defen- <7 Austria-Switzerland Het voetbalhart van Marco van Basten ging gisteravond weer eens helemaal open na de 4-1-overwinning op de Fransen. Als een kind zo blij stormde hij het veld op om de spe lers die hij de voorbije ja ren bijeenbracht fijn te knuffelen. Nooit toonde Van Basten zoveel vreugde sinds hij ruim vijftien jaar geleden het shirt van AC Milan moest opbergen. Zijn team hoort op basis van twee miraculeuze wedstrijden, zo snel kan het gaan, ineens weer bij de wereldtop. Zelfs als een genuanceerder beeld van beide duels duidelijk maakt dat Oranje op beslissende momenten vaak erg fortuinlijk was. Oranje leverde, zeker in een wat sie van Nederland onder vuur. Ar- sène Wenger, manager van Ar senal, is dit toernooi als analyticus verbonden aan de Zwitserse televi sie. Hij gaf Frankrijk vooraf aan het duel met Nederland een goede kans op de zege. De 3-0-overwin- ning op Italië veranderde in zijn ogen niet veel aan het beeld van ANALYSE door Frans van den Nieuwenhof ruimer verband, een fantastische prestatie door voor de zesde op eenvolgende keer de eerste ronde van het EK te overleven. Daar slaagde verder geen enkel land in. Het Nederlands elftal overleefde de clash met Frankrijk gisteren in een a-typische stijl. Het tactisch concept kan worden uitgelegd als een variant op het klassieke 4-3-3, maar de invulling van de posities maakt het profiel van het team op veel plaatsen anders dan tijdens vo rige toernooien. Die keuze vormt in zekere zin een trendbreuk met de Hollansse BERN - Wesley Sneijder is na af loop van de zege van het Neder lands elftal op Frankrijk (4-1) we derom tot man van de wedstrijd verkozen. De middenvelder kreeg die onderscheiding ook al na de winst bij het eerste groepsduel met Italië (3-0). Sneijder maakte tegen Frankrijk het prachtige vierde doelpunt van het Nederlands elftal. Dirk Kuijt, Robin van Persie en Arjen Robben lieten de overige treffers noteren. Het Nederlands elftal is door de ze ge zeker van deelname aan de kwartfinale. Oranje speelt dinsdag avond (weer 20.45 uur) eerst nog de laatste groepswedstrijd tegen Roemenië. v een defensie die behalve een inter nationale topkeeper, Edwin van der Sar, geen grote namen kent. Van Basten zelf heeft ook voeding gegeven aan de twijfels die er be staan over de kracht van de Neder landse verdedigers. Hij 'versleet' sinds 2004 nogal wat voetballers op de vier achterste posities. Het School. Dit elftal blinkt uit in het plaatsen van messcherpe counters en is ongekend wilskrachtig. Het positiespel is niet de basis van het voorlopige succes. De opbouw van achteruit is vaak zelfs ronduit slor dig. Oranje ontbeert een sterke passer als vroeger Arie Haan, Ruud Krol, Ronald Koeman of Frank de Boer. Voorin koos Van Basten opnieuw voor de krachtsimpulsen van Dirk Kuijt, die het vertrouwen waar maakte door een corner af te dwin gen en daaruit zelf de openingstref fer te scoren. Opportunisme kan een grote deugd zijn, zo bewees Oranje. De Fransen speelden aanvankelijk dicht bij elkaar. De afstand tussen spits Thierry Henry enerzijds en de centrumverdedigers Lilian Thu- ram en William Gallas anderzijds was vaak maar 25 tot 30 meter. De ploeg van Van Basten was zo huidige kwartet speelde tegen Frankrijk pas voor de vijfde maal samen. De defensieve gebreken werden in dat duel nog redelijk verborgen gehouden, toch oogde de laatste linie gisteravond uiterst kwetsbaar. Zoals wel vaker moest Van der Sar de steken oprapen die Mathijsen (24ste minuut, kans Sid ney Govou) en Boulahrouz (35ste minuut, kans Franck Ribéry) lie ten liggen. Juist op het moment dat Oranje onder de Franse druk leek te be zwijken - Henry mikte over voor een leeg doel - gaf Van Basten het duel met twee wissels een ander gezicht. Robin van Persie en Arjen Robben scoorden, tussendoor profiteerde Henry van een slippertje van Mat hijsen (3-1). De doelpunten - Sneij der maakte in blessuretijd nog 4-1 - haalden de druk enigszins van de ketel, zoals ook Dirk Kuijt na tien minuten met de openingstref fer voor rust in het elftal had ge zorgd. De aanvallers bij Oranje hielpen de verdedigers. Nederland levert wederom een puike prestatie op het EK. Toch is er kritiek op de defensie die ondanks de ruime 4-1-zege kwetsbaar oogt. slim om niet 'door het midden veld heen' te combineren, maar snel de lange bal te kiezen. Na de goal van Kuijt kon de blau we storm niet langer blijven lig gen. Oranje kwam vooral op het middenveld kracht tekort. Ook ach terin gaven de verdedigers vaak net te veel ruimte weg, waardoor het steeds moeilijker werd om on der de druk uit te komen. Van Basten nam een grote gok door het middenveld na rust te be zetten met drie 'kleintjes': Van der Vaart, Sneijder en De Jong. Dat pakte goed uit, omdat invaller Rob ben met een assist (op Van Persie) en een doelpunt het verschil be paalde. Met als uitsmijter een uniek doelpunt van Sneijder zorg de Oranje opnieuw voor spekta kel, voor reclame en de bevesti ging van de wereldwijde uitstra ling van het Nederlandse voetbal. Daar mag Van Basten trots op zijn. ifi grenzentaos gelukkig zlin Officieel dealer HOMECAR Zonder inruil: Extra korting. A GASVUL - TANKSTATION Gildeweg 35, VUSSiNGEN, 0118-44 01 00, www.kampeercentrummechielsen.nl Khalid Boulahrouz, één van de verdedigers van Nederland, onderschept de bal met een sliding. foto Luca Bruno/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44