AfValwater fruit probleem Opnieuw cruciale dag voor negenjarige Beau Alles moet po 1 m avans Nieuwe draaitijden Zeelandbrug w Telers mogen water sorteermachines niet lozen op riool. vgflouJVtJlofl Zo www.flowershopenzo.nl M2Makelaars.nl Maandag rechtzaak over mogelijke terugkeer naar Australië. Fenijn Antiek Curiosa CE LU X O Nu koopjeshoek met co Brax, Basler, Jobis, Luisa Cerano e.v.a. LU Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- PullsA/esten 50,- Pakken 100,- 1 Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! Het heeft de burgemeester behaagd Hoe ga jij met je PZC Zaterdag 14 juni 2008 I 33 door Cijs Kamphuis KAPELLE - Fruittelers op Zuid-Beve land zitten in hun maag met het afvalwater dat komt uit hun sor- teerinstalaties. Het water is ver vuild en mag daarom niet zomaar in het riool geloosd worden. Het zoeken naar een oplossing voor het zuiveren ervan, ligt daarbij te veel op hun bordje, zo vinden ze. Volgens Ad Slabbekoorn van de Nederlandse Fruittelers Organisa- tie(NFO) komen alle aangedragen oplossingen voor dit probleem nu alleen uit de sector en leunt het waterschap Zeeuwse Eilanden, be last met de beleidsvoering, achter over. Slabbekoorn vindt dat moge lijke oplossingen te snel van tafel geveegd worden. Onlangs keurde het waterschap twee zuiveringsin stallaties af die het NFO insamen- werking met onderzoeksbureau TNO ontwikkelde. Ze zouden zich nog niet voldoende bewezen heb ben. Slabbekoorn zet vraagtekens bij de manier waarop het water schap tot deze conclusie is geko men. Hij is van mening dat de in stallaties wel degelijk goed kunnen werken, er zijn alleen te weinig monsters genomen. Daarom moet daar meer geld voor worden vrijge maakt, zo denkt hij. Rien Klippel is bij het waterschap belast met het vraagstuk. Hij zegt dat de zuiveringsinstallaties nog geen voldoende krijgen, omdat ze nog niet 'praktijkrijp' zijn. De installaties werken met een koolstoffilter waar de chemicaliën uit de gewasbeschermingsmidde len aan blijven hangen. „We zijn nog aan het onderzoeken hoe lang het duurt voor zo'n filter vol is en hoeveel effect ze verliest als ze bijna vol is." Klippel zegt wel bezig te zijn met het aanvragen van sub sidie om deze onderzoeken te ver snellen. Verder vindt hij dat de sec tor het probleem zelf moet oplos sen omdat ze het ook zelf ge- Fruittelers mogen afvalwater van de sorteermachines niet lozen op het riool. Het water is te veel vervuild met chemicaliën, bladaf- val en rot fruit. creëerd heeft. Vroeger werd er geen water gebruikt bij het sorte ren. Nu verbruiken de 350 telers op Zuid-Beveland zo'n vijfduizend li ter water per sorteerbeurt. In het seizoen sorteren ze gemiddeld drie keer in de week. Terug naar droogsorteren is vol gens Slabbekoorn geen optie, om dat het fruit dan kwalitatief te veel achteruit gaat. Het water bevat behalve chemicali ën ook resten aarde, boomblad en rot fruit. Lozen zou het oppervlak tewater te veel vervuilen, wat weer schadelijk is voor het milieu. Zolang er nog geen duidelijke op lossing is voor het probleem rijden de telers het water uit over hun ei gen percelen. Voor een meubel of een leuk kado, ga je naar Weststraat 24 Kapelle telefoon (0113) 34 04 56 VLISSINGEN - Zul je net zien. Krijg je een lintje van de burgemeester, ben je uitgerekend op dat moment op vakantie. Het overkwam Phoenix Earl (12) afgelopen Koninginnedag. Gelukkig komt burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen zijn beloften na. Die stond gisterochtend op de stoep van de Theo Thijssenschool met alsnog een kinderlintje. Dat ver- door Luc Oggel YERSEKE - Voor de negenjarige Beau uit Yerseke wordt het maan dag weer een cruciale dag. Het ge rechtshof in Amsterdam behan delt dan de vraag of het meisje te rug moet naar haar vader in Au stralië of niet. Het is de tweede keer dat een ge rechtshof zich over de zaak buigt. Half november bepaalde het hof in Den Haag nog dat Beau in Ne derland mag blijven, maar de Cen trale Autoriteit, de instantie die uit voering geeft aan het Haags Kin derontvoeringsverdrag, liet het daar niet bij zitten en ging in cassa tie bij de Hoge Raad. Tot verbijste ring van moeder Margo Boone ver nietigde die vervolgens de uit spraak van het Haagse hof, omdat niet voldoende zou zijn onder bouwd waarom Beau in Neder land mocht blijven. Het Amster damse hof doet dan ook niet de he le zaak opnieuw, maar kijkt vooral naar de argumenten. Beau zelf wordt opnieuw ver hoord. „Het gaat niet om mij of om de vader, het gaat om wat Beau wil. En dat is hier blijven", zegt Margo Boone. „Maar het lijkt alsof nog steeds iedereen voorbij gaat aan haar belangen." Boone nam haar dochter vorig jaar april na scheiding van haar Au stralische man mee naar Neder land, met toestemming van zowel de rechter als haar ex. Die bedacht zich echter en betichtte Boone er van Beau te hebben ontvoerd. diende Phoenix, omdat hij samen met zijn vriend Sam Koolwijk en diens zusje Lauke de brandweer alar meerde voor een vuurtje op het Bun kerterrein. foto Ruben Oreel ZIERIKZEE - Met de goedkeuring van het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn de bediening op af stand en de nieuwe bloktijden van de Zeelandbrug definitief gewor den. „Feitelijk wordt de brug al sinds ja nuari vanuit Vlissingen bediend. Toen zijn ook de nieuwe bloktij den ingevoerd. Voor de zekerheid hebben we nog een maand een brugwachter beschikbaar gehou den, maar die is ook al verhuisd naar Vlissingen", zegt Izaak Lamse van de provincie Zeeland. „In de ochtendspits heeft het wegverkeer prioriteit gekregen. De bloktijden, de tijden waarop de scheepvaart is geblokkeerd, zijn afgestemd op de rijtijden van Connexxion en de NS." Behalve de Zeelandbrug worden al le bruggen en sluizen in het Ka naal door Walcheren bediend van uit de centraal post in Vlissingen. antiek - curiosa - brocante kunst - theater vw - tijdschriften/dagbladen - strand Sint Bavodijk 31 4504 AB Nieuwvliet 0117-372377 terini@zeelandnet.nl openingstijden: elke dag 9-18 uur, woensdag gesloten II DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Gemeente Vtiss Oorkonde óntdekofjij een deeltijdopleiding aankunt bij hogeschool Economie en Management Gezondheid Kunst en Vormgeving Onderwijs Recht Techniek Voor iedereen die geïnteresseerd is in een deeltijdopleiding, biedt Avans Hogeschool kosteloos een workshop Timemanagement aan. Op deze avond kun je zelf ontdekken of studeren in deeltijd bij jou past. We zien je graag op maandag 23 juni in Breda of op dinsdag 24 juni in 's-Hertogenbosch. Voor meer informatie en inschrijven: www.avans.nl Breda 's-Hertogenbosch Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35