Speelzalen fuseren met kinderopvang PZCI29 Raad krijgt steun van de buren Machinekamer voor ROC Containerdag voor grof vuil WALCHEREN Samengaan is nodig voor behoud van Veerse peuterspeelzalen. 30 Wethouder inspecteert op hoog niveau ca Fusie Alles draait bij Antoine Mes om het land Zaterdag 14 juni 2008 door Maurits Sep VEERE - Stichting Peuterspeelzalen Veere en Kinderopvang Walche ren (KOW) fuseren. Ze tekenen eind deze maand een overeen komst, waarin ze afspreken dat ze per januari komend jaar één orga nisatie vormen. De uitwerking van de fusie volgt daarna. Het initiatief tot de fusie is geno men door Stichting Peuterspeelza len Veere, zegt voorzitter Jo Kor- stanje. Volgens hem hebben de peuterspeelzalen al geruime tijd te kampen met een teruggang in het aantal kinderen. „De afgelopen ja ren waren dat er gemiddeld 280 in plaats van de 360 waarop was gere kend. En minder kinderen bete kent minder werk en dus minder personeel. Door samen te gaan met Kinderopvang Walcheren zien we meer mogelijkheden om werk, en dus personeel te kunnen behouden." Korstanje en directeur Edwin van Alphen van KOW verwachten dat de fusie leidt tot een behoud van kennis, kunde en kwaliteit in de opvang van kinderen. Vooral de pedagogische kennis en kunde van de peuterspeelzalen dreigt verlo ren te gaan door de afname van het aantal kinderen. Kinderopvang is goedkoper en dus kiezen ouders eerder voor buitenschoolse en kin deropvang dan voor een peuter ig Peuterspeelzalen Veere kampt met een daling van het aantal kinderen omdat ouders kiezen voor de goedkopere kinderop vang. Fusie is de beste oplossing. speelzaal. „We vissen in dezelfde vijver", constateert Van Alphen. „Samenwerking ligt dus voor de hand. Ook voor het behoud van werkgelegenheid. Wij hebben bo vendien belang bij meer locaties voor voor- en naschoolse opvang." Stichting Peuterspeelzalen Veere heeft elf locaties in evenzovele dor pen (alleen in Biggekerke en Ga- pinge is geen speelzaal) en veertig mensen in dienst. KOW heeft in de gemeente Veere vijf kinderdag verblijven en vijf voorzieningen voor buitenschoolse opvang. Hoe beide organisaties in elkaar ge schoven worden, wordt onder zocht nadat de intentieverklaring over enkele weken is getekend. „Wij willen dat een externe des kundige de fusie in een stappen plan neerzet", merkt Korstanje op. „Wij willen in het belang van kin deren, ouders en personeel ook geen haast maken. Dit moet zorg vuldig gebeuren." Korstanje benadrukt dat de fusie niet voortkomt uit financiële pro blemen bij de peuterspeelzalen. „Wij kiezen hier zelf voor in het belang van een goede toekomst." Van Alphen wijst erop dat beide organisaties al samenwerken bij de plannen voor de nieuwe brede school in Domburg. „Dat kan ook op andere plekken", voorspelt hij. Korstanje wijst op een gezamen lijk experiment van de organisa ties in Westkapelle, waar vier och tenden in de week gezamenlijk voor opvang wordt gezorgd. „Door het samengaan zijn op sommige lo caties minder mensen nodig, maar de kwaliteit van de opvang verbe tert. En door samen meer projec ten op te zetten, hebben we uitein delijk meer werk en dus ook meer personeel nodig." Tip? redwalch@pzc.nl Middelburgers klagen nauwelijks over lawaai van horeca OOSTKAPELLE - Als je als wethouder een half miljoen eu ro betaalt voor de restauratie van de Oostkapelse kerk toren, dan wil je ook zeker weten dat het dat geld waard is geweest. En niet alleen de eerste paar meters die zichtbaar zijn vanaf de grond, ook boven. En dus klom wethouder Jaap Melse van Veere over het randje en liet zich langs een touw van 49 meter hoog naar be neden zakken. „Uitstekend werk", constateerde Melse toen hij veilig op de grond stond en een bewonderend applaus in ontvangst nam. foto Lex de Meester WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland sluit zich aan bij het protest van Schouwen-Dui- veland tegen de jaarlijkse over schrijding van de begroting door de GGD. Daar betalen de Zeeuwse gemeenten aan mee. De raden gaan niet akkoord met de nieuwe begroting. Ze hopen op steun van alle Zeeuwse gemeenten. OEMEE» V F. E WIJZIGING OPHALEN WIT- EN BRUINGOED In Aagtekerke, Biggekerke, Grijpskerke, Koudekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle wordt het wit- en bruingoed op donderdag 19 juni opgehaald in plaats van woensdag 18 juni. U kunt uw wit- en bruingoed tot twee dagen van te voren aanmelden via cpb@veere.nl of (0118) 555 447. GEMEENTEHUIS GESLOTEN In verband met een sportdag is het gemeentehuis op woensdag 18 juni gesloten. www.veere.itl VLISSINGEN - Het Maritiem Insti tuut De Ruyter in Vlissingen krijgt een nieuwe machinekamer. Die wordt ingericht met motoren van Wartsila, een bedrijf dat motoren levert voor scheepvaart en energie centrales. Het ROC Zeeland, waaronder het Maritiem Instituut De Ruyter valt, en Wartsila hebben daarvoor gis termiddag een contract getekend. De nieuwe machinekamer wordt gebouwd als een onderdeel van het Technum, het centrum voor techniekonderwijs van het ROC Zeeland. Eén van de twee dieselmotoren wordt ook uitgerust met hulpwerk tuigen die aan boord van een schip voorkomen. Ook komen er een werkplaats en theorielokaal. ECHTE MAKELAAR NVM 0 118-616617 VLISSINGEN - Bewoners van de Vlis- singse wijken Bossenburgh en Westerzicht kunnen vandaag hun grof vuil, tuinafval en oud papier inleveren bij speciale containers die door woningcorporatie l'Es- caut en stichting Palladium in de wijken worden gezet. Het afval kan tussen 10 en 13 uur worden in geleverd. Chemisch afval, medicij nen of verf zijn niet welkom. Tip? redactie@pzc.nl Bij die supermarkt in het Zeeuws-Vlaamse gaan de zaken niet zo goed. Om het hoofd bo ven water te houden, moet er worden gefaseerd. En dat leidt automatisch tot afslanking van het personeelsbestand. De afgelopen dagen werd door de werknemers uitgebreid gefluis terd, geroddeld en druk gespecu leerd over de koppen die zouden moeten rollen. De één wist zeker dat hij niet weg moest, maar die twee anderen wel. De ander voor spelde dat het allemaal wel eens héél anders kon uitpakken. De wat buikige oud-gediende had, vond hij zelf, dé oplossing: „Als ik nu eens pakweg 25 kilo af slank; zou dat helpen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31