Kijk uit voor het ZeelandNet zomeraanbod! 1 2 J Zaterdag 14 juni 2008 PZC Bouwen Brandstofprijzen Evides ChristenUnie Zondagsrust Damherten 5 HKPD8 of of een gratis internetradio t.w.v, €109 een gratis telefoontoestel t.w.v. €129,95 Ontdek het 20 juni op Last Minute Leiden LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In opdracht van ijdele gemeentebe stuurders, die niet voor elkaar on der willen doen, worden er in Zeeuwse gemeenten enorm veel prestigieuze nieuwbouwprojecten gestart. De sterke bouwlobby speelt daarin ongetwijfeld een be langrijke rol. De bouwzucht sluit echter niet aan bij de vraag. De Zeeuwse bevolking groeit niet. Mensen die willen doorschuiven naar nieuwbouw merken nu al dat het steeds moeilijker wordt om hun oude huis te verkopen. Door het overaanbod zullen de huizen prijzen dalen en de overwaarde zal sterk verminderen. Als oplossing vinden bestuurders dat Zeeland moet groeien en dat er meer be drijvigheid moet komen. De vraag is of de Zeeuwen dat zelf ook vin den. De provincie is dunbevolkt en overzichtelijk. Moeten er in Zee land werkelijk meer schoorstenen gaan roken om de tomeloze presti- gedrang van bestuurders te recht vaardigen of vinden we het wo nen in de provincie in haar huidi ge vorm juist heel waardevol? Het wordt tijd, dat bestuurders tot de orde geroepen worden en dat bouwprojecten beter afgestemd worden op de vraag en de belan gen van de inwoners. Het kan niet de bedoeling zijn, dat burgers ar mer worden als gevolg van wanbe leid. A. Walle Blokjesplaat 47, Goes In Spanje dondert het vanwege de truckeracties en hier rommelt het. Dit door de hoge brandstofprijzen. Dat terwijl een vat ruwe olie in eu ro's gerekend niet veel duurder is dan jaren geleden. Waar blijft dat verschil? Bij speculanten of olie maatschappijen? De visserij, trans portondernemingen, landbouw, loonwerkers en het openbaar ver voer lijden er zodanig onder dat lo nen afgeknepen of bevroren wor den, zodat er stakingen ontstaan die voor grote ontreddering zor gen. Desondanks heeft dit kabinet, dat al miljarden int van de aardgas opbrengsten, de euvele moed om in plaats van het leed te verzach ten, de accijnzen te verhogen en zelfs een hoger btw-tarief te oppe ren. Dit kabinet is inhalig. Het is goed mogelijk dat de Belgen gelijk hebben als zij spottend zeggen dat België een arm land is met een rij ke bevolking en Nederland een rijk land met een arme bevolking. Waarvan nota. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene De heer Poppelaars spreekt met twee tongen. Over Evides zegt hij dat de Zeeuwse overheden het pu blieke belang - zo laag mogelijke watertarieven - willen laten door klinken. Maar als provinciaal be stuurder is hij er mede voor verant woordelijk dat diezelfde Zeeuwse overheden, de aandeelhouders van Delta, jaarlijks 50 miljoen euro winst in hun zak steken. Natuur lijk moet Delta winst maken om als bedrijf, nu en in de toekomst, te kunnen blijven functioneren. Maar het is natuurlijk niet nodig dat de kleingebruikers tarieven be talen, die als winst worden uitge keerd aan de provincie om 'leuke dingen te kunnen doen'. Wil de heer Poppelaars dat geluid mis schien eens laten doorklinken? Peter Diepen Oude Rijksweg 43, s-H. Hendrikskinderen Inderdaad, de ChristenUnie toont het christelijke gezicht dat zij altijd al had. Ten onrechte wordt gesug gereerd dat dit verborgen was. De CU is altijd duidelijk geweest over christelijke politiek. Er worden gro ve woorden gebruikt. Meneer Hof land slaat met 'Fundamentalis tisch' en 'De trouwe aanhang uit de Bijbelgordel' de plank mis en is onnodig stigmatiserend. Vergelij ken met een moslimpartij slaat ook nergens op. Als vredelievende moslim zou ik me beledigd voe len. 'Chantage methode'? Rouvoet komt uit voor zijn principe en wil deze zaak zorgvuldig behandeld zien in het kabinet. En gelijk heeft hij. Wat draagt de schrijver, me neer Hofland, bij aan het debat over een belangrijk ethisch dilem ma? Borstkanker en het doden van embryonaal leven is verschrik kelijk. De CU heeft voor beide kan ten oog. Daar zal Nederland beter mee zijn dan oppervlakkige en eenzijdige visies. W.A. Lobbezoo Indira Gandhilaan 30, Goes Waar blijft christelijk Zeeland met reacties op de zondagsrust en de christelijke feestdagen? Zelfs de fractievoorzitter van het CDA in Vlissingen vindt dat mensen die problemen hebben met de rust op christelijke feestdagen dan maar niet naar de boulevardmarkt op eerste paasdag en eerste pinkster dag moeten gaan. Dit is wel de om gekeerde wereld. De ongelovigen meten een maat aan op de christe lijke feestdagen die nergens op slaan. Waar blijft het respect. Wat een onzin nu weer van Van Spaan donk (raadslid PvdA). Hij noemt deze keuzes een scheiding van kerk en staat! En verder een toeris tenstad? Vlissingen, ongelooflijk, wat een armoede in de binnen stad, zoiets laat je zeker niet aan een toerist zien. De christelijke feestdagen worden alleen maar commercieel gebruikt en niet waar deze voor bedoeld zijn. Jammer. Robert Boot Albert van Dalsumlaan 14, Vlissingen Een inwoonster uit Oostkapelle klaagde over de schade in haar tuin, veroorzaakt door damherten. De reactie van de heer De Keu- ning van Staatsbosbeheer was bot en arrogant: 'ze moet niet zo mek keren'. En dan is het natuurlijk wachten op Rob Ossewaarde uit Oud Sabbinge. Uiteraard - zo schrijft hij - is hij het eens met de opmerking van De Keuning, maar dan komt het: 'we moeten zorgen dat de damherten niet in je tuin of landerijen kunnen komen en er moet stevig schrikdraad gebruikt worden'. Nu hebben wij langs onze tuin in Haamstede een afrastering van een meter hoog (alles bij elkaar 300 meter), waar deze herten met het grootste gemak overheen sprin gen. Maar dat moet dan een afras tering worden van minstens 2 me ter en dan zeker goedgekeurd door TNO of de Dierenbescherming. Het ontbreekt er nog aan dat er ook schrikdraad en bordjes met verboden voor hertachtigen aange bracht moet worden. Moeten we straks in bunkers gaan wonen of in getto's en de dieren hun gang la ten gaan? Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse Naar aanleiding van de berichtge ving over het HKPD in Vlissingen nog het volgende: Emergis heeft ons als buurtbewoners in een open en ongeadresseerde brief, na der geïnformeerd omtrent de kern functies in de sociale verslavings zorg. Overigens blijft de gemeente Vlis singen verantwoordelijk voor de veiligheid en openbare orde. Als klap op de vuurpijl wil Emergis graag een goede nabuur zijn. Mijns inziens is van enige goed na buurschap geen sprake. Onder goed nabuurschap wordt verstaan: een samenwerking, waarbij beide partijen gelijkwaardig zijn en als goede buren met elkaar omgaan. Een goede relatie met bewaking van kwaliteit door samenspraak en inspraak, dus tweerichtingsver keer. Dit geldt dus niet alleen tijdens kantooruren. Het is een oneerbaar huwelijksvoorstel. Emergis kan hier dus nooit aan voldoen. En wij willen dat niet. Gemeentebestuur laat ons niet van de kaart vegen door een veegploeg van mevrouw Wille. Riet Steketee Singel 90, Vlissingen "Surf naar www.zeelandnet.nf/zomeraanbqd of bel 0113 377 770 voor alle info en voorwaarden. Universiteit Leiden. Universiteit om te ontdekken, www.lastminute.leidenuniv.nl Universiteit Leiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12