Minnaard overtreft eigen verwachtingen Grote belangstelling voor eerst Zeeuwse titelstrijd poolbiljart Internationale inbreng Boekweitronde is gering Zeeuwse mountainbiker rijdt volgende week WK. Kesikbas gaat toch naar Terneuzense Boys Endura toerclub houdt een vrouwenfietsdag Derde surfwedstrijd om Regiocup Zuid Organisatie heeft al zo'n vijftig inschrijvingen binnen. Wielermakelaar Boone heeft minder renners in de aanbieding. SPZC Zaterdag 14 juni 2008 53 Marco Minnaard hoopt na een bevredigend verlopen EK ook op een goed WK bij de beloften. foto Willem Mieras door Marco Puik WEMELDINCE - Mountainbiker Mar co Minnaard kan tot nu toe terug zien op een sterk debuutjaar bij de beloften. De Wemeldingenaar reist zondag naar het Italiaanse Val di Sole af waar hij volgende week vrijdag aan de start zal staan op het onderdeel cross-country bij het wereldkampioenschap in de beloftecategorie. De overstap van de junioren naar de beloften is hem meegevallen. „Ik ben heel tevreden over mijn seizoen tot dusver. Aan het begin heb ik wel wat pech gekend, waar onder aan mijn materiaal, maar daarna heb ik meerdere goede wedstrijden gereden. In mijn eer ste jaar bij de beloften had ik nooit verwacht dat ik al het EK en WK zou mogen rijden." Zijn deelname aan het Europese kampioenschap vorige maand dankte hij vooral aan een sterke wedstrijd in het kader van de Be nelux Cup in Ronse. Hij had daar lange tijd zicht op een plek bij de eerste tien, maar viel door een lek ke band uiteindelijk terug naar de achttiende positie. In het Duitse TERNEUZEN - Ramazan Kesikbas voetbalt volgend jaar toch voor Ter neuzense Boys. De ex-speler van Hoek is het slachtoffer geworden van een misselijke grap. Uit naam van Kesikbas belde don derdagavond laat iemand naar de krant met de mededeling dat zijn overgang naar Terneuzense Boys niet doorging en dat hij in Turkije zou gaan voetballen. Kesikbas dis tantieert zich van dat telefoontje. Sankt-Wendel sloot Minnaard de Europese titelstrijd af op de dertig ste plaats. „Ik had stiekem gehoopt op een top-30 klassering. Dat lukte net en daar was ik zeer tevreden mee. Als eerstejaars moet ik helemaal van achteren starten. Dan wordt het heel moeilijk om van voren te ko men. Tijdens de wedstrijd kon ik heel goed opschuiven. Iedere ron de heb ik wat plekken goedge maakt." De Zeeuw, die twee maanden gele den zijn negentiende verjaardag vierde, bevestigde zijn goede vorm tijdens de wereldbekerwedstrijd in Andorra. Daar dwong hij definitief een WK-ticket af door op de veer tiende plaats te eindigen in de be loftecategorie. Minnaard nam vo rig jaar ook deel aan de mondiale titelstrijd. Toen nog bij de junio ren. In het Schotse Fort William werd hij echter geplaagd door pech. „In de voorlaatste ronde had ik een lekke band, waardoor ik vier kilometer moest lopen. Toen dat gebeurde lag ik nog rond de vij fje Marco Minnaard is tevreden over zijn ontwikkeling als mountainbi ker. Over een klassering op het komende WK durft hij geen uit spraak te doen. MIDDELBURG - De vrouwenafdeling van Endura Toerclub Middelburg houdt op zaterdag 21 juni een fiets dag voor vrouwen die regelmatig op de racefiets zitten. Het uitgangspunt is een fietstocht van honderd kilometer. Het stre ven is om gemiddeld 27 kilometer per uur te rijden. Er wordt onder weg ook gepauzeerd. Meer infor matie is te vinden op www.endu- ratoerclubmiddelburg.nl fentwintigste plaats. Uiteindelijk eindigde ik als 64e. Dat was dus niet zo'n succes." Het WK beschouwt de mountain biker als het hoogtepunt van het seizoen. „Een hogere wedstrijd is er niet. Net als bij het EK zal ik vanaf de achterhoede moeten star ten. Wat voor verwachtingen ik van het WK heb? Over een klasse ring durf ik me niet uit te spreken want de startlij st heb ik nog niet gezien. Ik hoop dat ik weer veel plekken op kan schuiven." Het parcours zal hij volgende week verkennen. „Ik heb al ge hoord van anderen dat er veel ge klommen moet worden en dat ligt me normaal wel. Ik heb er dus goe de moed op. Het rondje bevat wei nig technische passages en dat zie ik als een voordeel." Na het wereldkampioenschap wacht nog één grote wedstrijd: het Nederlandse kampioenschap. Van wege de Olympische Spelen ein digt het mountainbikeseizoen al vroeg. Voor de komende jaren heeft Minnaard zich ten doel ge steld om tot de beste beloften van Nederland te behoren. „Tot mijn tweeëntwintigste mag ik in die categorie rijden, dus ik heb nog even de tijd. Ik zou heel graag het NK willen winnen, al zal dat erg moeilijk worden." GOES - De derde wedstrijd om de Regiocup Zuid wordt morgen ge surft op de Kabelaarsbank Brou- wersdam. De inschrijving en skip permeeting zijn om 11.00 uur, de start is een uur later. De wedstrijd bestaat uit een goldfleet (voor li centiehouders) en een silverfleet. Eerder werd er al gestreden op het Veerse Meer. De laatste wedstrijd (op 25 mei) werd afgeblazen in ver band met gebrek aan wind. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Het eerste Zeeuwse kampioenschap poolbiljart, dat in de spelsoort 9-ball wordt gehou den in het Middelburgse poolcafé The Roadhouse, lijkt op voorhand een doorslaand succes. Bijna vijftig deelnemers schreven zich nu al in. Zondag is dit een half uur voor aanvang van de wedstrijden ook nog mogelijk. Met vier teams in competitie - twee in Vlissingen, twee in Middel burg en volgend seizoen drie - was al zichtbaar dat het poolbiljarten in Zeeland en dan vooral op Wal cheren populair is. De animo voor het Zeeuws kampioenschap onder streept dit nog eens extra. Initia tiefnemer Stefan van Rossum, uit bater van The Roadhouse, is in zijn nopjes dat zijn idee zo mas saal opgepakt wordt. „Ze komen niet alleen uit Walche ren, al zijn die wel in de meerder heid natuurlijk. Maar ook spelers uit Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen komen op de ze noviteit af. Ik kon vooraf alleen maar hopen dat het zou aanslaan. Dat blijkt nu het geval. Daar doe je het voor. Het wordt een groots spektakel." door Wim de Vos ZUIDDORPE - Vooral dankzij de in breng van de Gentse wielermake laar Staf Boone kwam wielrenn- ners uit alle windstreken naar de Internationale Boekweitronde in Zuiddorpe. De 18-jarige Nieuw-Zeelander Chris Macic won de vorige editie. In 2006 was Goesenaar Dirk van Dam de snel ste. En jaar ging de eerste plaats wederom naar een renner uit een land aan de andere kant van de we reld. Toen won namelijk de Austra liër Darren Young. Dit jaar is de aanwas van coureurs uit het voormalige Oostblok, Au stralië, Nieuw-Zeeland en Enge land. aanzienlijk minder. Daar door staan maandag vooralsnog slechts zo'n dertig deelnemers aan de start. „Staf Boone gaf aan dat hij dit jaar Er wordt tot de laatste acht vol gens het dubbel knock-out sys teem gespeeld. Dat houdt in dat el ke speler tenminste twee wedstrij den speelt. Het uitgebreide deelne mersveld heeft tot gevolg dat het een lange dag wordt voor de biljar ters die voor de hoofdprijzen gaan. De finale wordt niet voor negen uur 's avonds verwacht. Het start schot valt om 12.00 uur. Er wacht de finalisten een mooie prijzenpot. De winnaar strijkt 375 euro op. De nummer twee 250, de nummer drie 100 en de vierde plaats 50. Voor de beste dame is er 25 euro beschikbaar. Tot nu toe zijn er vijf vrouwelijke deelne mers. Het kampioenschap heeft een be sloten karakter. De deelnemers moeten in Zeeland wonen of er ge boren zijn. Kanshebbers aanwij zen is een loterij, hoewel Atong Wu en Johan van Oorschot uit Vlissingen en Jeroen Damman en Joris Lodder uit Middelburg altijd daartoe gerekend moeten worden. #- Ook de Zeeuws-Vlamingen Ronny Willems, Ronny Broeken en Ge orges Dorlca worden hoog aange slagen. 1^ Hoewel de animo voor het eer- ste Zeeuwse kampioenschap poolbiljart in Middelburg groot is, doen er vooralsnog slechts twee vrouwen mee. niet veel renners in de aanbieding had. Maar we gaan toch nog probe ren om het aantal deelnemers om hoog te brengen. En inderdaad, het is op dit moment behoorlijk te leurstellend", stelt secretaris Dan ny Verduijn van supportersclub De Zwaluw, organisator van de wedstrijd die in het verleden veel sterke renners aan zich wist te bin den. Dat leidde bovendien tot een groot aantal toeschouwers langs het parkoers, dat gedeeltelijk door de polders rond het Zeeuws-Vlaamse dorp loopt. Van de pakweg dertig renners die op de deelnemerslijst staan, ko men Patrick Cornelissen (Axel) en Danny Schaut (Sas van Gent) uit Zeeuws-Vlaanderen. Voorts ma ken ook Johnny van der Klooster, Niek Rentmeester, Wally Buurste de, Davy Jaspers, Werner van Zim- meren, routinier John Leijs en de Belgen Sammie Devriendt en Koen van de Velde hun opwach ting. De Boekweitronde gaat maan dag om 19.00 uur van start. Administratie- en Adviesbureau J, P. Wiskërke Sint Jacobstraat 15 4461 BA Goes T; 0113 - 25 27 S8 M: 06 - 24 81 39 05 Wij verzorgen voor de MKB ondernemer: financiële administraties - jaarrekeningen tussentijdse rapportages- loonadministraties - fiscale aangiftes - Ha. <%raXt& ttrX-i kiepvd-srnP'pSAP' wé d&tijd voor k we k a#vU,tr£v- www-wiskerke-administratie.nl info@wiskerke-administratie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117