'De Zuidhoek is wél veilig' een vlam van verliefdheid overslaan Aan het werk Juf Joke uitgezwaaid Slechte score sociale werkplaatsen geldt niet voor Zierikzee. Hogazon Groep SPZC Zaterdag 14 juni 2008 31 ZIERiKZEE - Veertig jaar op dezelfde school, dat mag je natuur- ook directeur was van de school, kreeg een voorstelling met langrijke rol: ze maakten kleding en decorstukken en namen, lijk niet zomaar voorbij laten gaan. Dat deden de kinderen en toneel, muziek en cadeau's aangeboden. De leerlingen hadden naast een aantal leerlingen, plaats in het orkest. Joke van An- ouders van basisschool 't Kofschip in Zierikzee gisteren dan daar maanden voor geoefend, onder meer via lessen van ac- raad neemt per 1 augustus afscheid. ook niet. Juf Joke van Anraad, die de afgelopen negentien jaar teur en toneeldocent Reint Laan. Ouders speelden ook een be- foto Dirk-Jan Cjeltema door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De veiligheid op de so ciale werkplaats van werkvoorzie ningschap De Zuidhoek in Zierik zee is een stuk beter in orde dan die op veel werkplaatsen in de rest van het land. Dat laat de gemeente Schouwen-Duiveland merken in een brief aan het ministerie van Vrom. Die had de gemeente gevraagd naar met name de brandveiligheid bij De Zuidhoek. Zij deed dat naar aanleiding van een onderzoek in 2006 bij dertig willekeurig geko zen sociale werkplaatsen in het land. Het grootste deel ervan bleek niet in orde te zijn op het gebied van veiligheid. Medewerkers kon den vaak niet snel genoeg vluch ten bij gevaar en delen van de ge bouwen waren brandgevaarlijk. Bovendien ontbraken vaak brand melders of alarminstallaties. De gemeenten, die verantwoorde lijk zijn voor controle van de werk plaatsen, kregen zelf ook op de broek. Bijna de helft: van de werk plaatsen bleek niet jaarlijks te wor den gecontroleerd, wat wel ver plicht is. Tien van de dertig had den geen gebruiksvergunning, waarin nu juist staat wat er alle maal moet en niet mag. Het ministerie schrok van die be vindingen en besloot alle Neder landse gemeenten te vragen naar de situatie op hun sociale werk plaatsen). Schouwen-Duiveland herkent zich niet in de geschetste problemen, geeft ze nu in de brief aan de minister aan. Dat heeft vooral te maken met het verlenen 1^ De sociale werkplaats van De Zuidhoek is volgens de gemeen te brandveilig. De minister wilde dat weten nadat andere werk plaatsen onveilig bleken te zijn. van een nieuwe gebruiksvergun ning aan De Zuidhoek, een jaar ge leden. Daarin staat bijvoorbeeld dat er hoogstens 240 mensen tege lijk in het gebouw mogen zijn en dat er een automatische brand- meldinstallatie en ontruimings alarminstallatie aanwezig is. De ge meente gaat minstens één keer per jaar na of alles volgens de re gels werkt en verloopt, bezweert ze zelf Bovendien hebben De Zuidhoek en de brandweer regel matig contact. „Als er problemen zouden zijn, zouden wij dat met een van de brandweer horen", geeft burgemeester Jack Asselbergs dan ook aan. Pi AMBIANCE I^ONWmNG Telefoon: 0113-22 22 31 www.ambiance-goes.nl MIDDELBURG - De Goese brigadier, die geschorst was omdat hij mein eed zou hebben gepleegd, is weer aan het werk. Maandag sprak de politierechter hem 'in volle overtuiging' vrij. Voor al uw binnen en buiten zonwering ze zich kunstzinnig te scholen. Bloemen, vooral tulpen, rozen en papavers, zijn haar inspiratiebron. Zij maakt grote, kleurrijke schilde rijen waar de passie als het ware vanaf spat. De uitnodiging werk te leveren voor het Holland Paviljoen Bloemen, vooral tulpen, rozen en papavers, zijn inspiratiebron bij de Wereldtentoonstelling in 2005 in Japan betekende een vlieg wiel naar succes. Sindsdien staat haar werk internationaal in de be langstelling. De galerie is geopend do. 13-21 uur, vrij. za.: 12-17 u. en op afspraak: 06-30491 188. Info: www.beatrixfrederiks.com. Beatrix Frederiks in haar tijdelijke galerie in Zierikzee. foto Dirk-Jan Cjeltema Meesterlijk in geveltechniek: www.hogazon.nl KOZIJNEN S GEVELSK ROLLUIKEN SERRES 3 ZONWERING S GARAGEDEUREN Schoüwe.'sweg 5 T 0113 568800 Middelburg: Een door Hogazon gebouwde serre geeft uw woning meer allure. U geniet iedere dag van de extra ruimte, de bijzondere sfeer. Wij bouwen volgens zeer hoge kwaliteitsnormen. Dat zie je tot in het kleinste detail. Ktarinetvveg 2a f 0118 476658 Heinkenszand:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107