Nadal na drie tiebreaks verder op gras van Queen's Veel animo voor ZK pool ^gJUV l Internationale inbreng Boekweitronde is gering r m WM Techniek heeft de toekomst Federer haalt halve finale in Halle na zege op Baghdatis Organisator heeft al zo'n vijftig inschrijvingen binnen. Wielermakelaar Boone heeft minder renners in de aanbieding. Exit Mazrocis Markiezaat College Ook zonder H AVO-diploma! Iets voor jou? PZC Zaterdag 14 juni 2008 53 LONDEN - Rafael Nadal krijgt het tennissen op gras steeds beter on der de knie. De Spaanse gravelspe- cialist, vorig weekeinde voor de vierde keer op rij winnaar van Ro land Garros, bereikte gisteren voor het eerst in zijn loopbaan de halve finales van het grastoernooi op Queen's in Londen. Nadal moest wel tot het uiterste gaan tegen het Kroatische service kanon Ivo Karlovic. Het lukte hem geen enkele keer de Kroaat te bre ken. Karlovic, die 35 aces produ ceerde, gaf zich pas gewonnen na de tiebreak in de derde set (7-6 6-7 6-7). De als derde geplaatste Amerikaan Andy Roddick plaatste zich ook voor de halve finales. Hij hoefde gisteren niet in actie te komen, om dat zijn Engelse opponent Andy Murray zich voor de wedstrijd af meldde met een duimblessure. Die liep hij op in zijn partij tegen de Let Ernest Gulbis in de derde ronde. Murray miste Wimbledon vorig jaar door een kwetsuur aan de rechterpols. Nadal speelt in de halve finale te gen Roddick. Daarin komt ook No- vak Djokovic uit. De als tweede ge plaatste Serviër was met 6-2 en 6-2 te sterk voor de Australiër Lleyton Hewitt, viervoudig winnaar van het toernooi in Londen. Djokovic neemt het in zijn halve finale op tegen de Argentijn David Nalban- dian die de Fransman Richard Gas- quet met 6-4 3-6 en 7-6 versloeg. In Birmingham verging het Mi- chaëlla Krajicek minder goed. Na haar uitschakeling in de derde rond van het enkelspel tegen de Belgische Wickmayer is de Neder landse nu ook uitgeschakeld in het dubbelspel. Zij verloor gisteren met haar Roemeense partner Mo nica Niculescu in de kwartfinale van het Frans-Spaanse duo Severi- ne Bremond/Virginia Ruano Pas- cual: 2-6 4-6. Roger Federer zette daarentegen zijn indrukwekkende reeks op gras voort. De Zwitser won giste ren voor de 57e keer op rij een par tij op die ondergrond. De num mer één van de wereld versloeg in het toernooi in het Duitse Halle de Cyprioot Marcos Baghdatis in twee sets: 6-4 6-4. Federer is viervoudig winnaar van het grastoernooi in Halle, dat hij benut als voorbereiding op Wim bledon. Hij treft vandaag in de hal ve finale de Duitser Nicolas Kiefer. Kiefer, die eerder Robin Haase uit schakelde, had een gemakkelijke wedstrijd. Na vier games gaf zijn Franse tegenstander Michael Llo- dra op met een armblessure. Rafael Nadal haalt voor het eer ste de halve finale van het grastoernooi van Queen's. Roger Federer wint in Halle voor de 57e keer op rij op gras. door joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Het eerste Zeeuwse kampioenschap poolbiljart, dat in de spelsoort 9-ball wordt gehou den in het Middelburgse poolcafé The Roadhouse, lijkt op voorhand een doorslaand succes. Bijna vijftig deelnemers schreven zich nu al in. Zondag is dit een half uur voor aanvang van de wedstrijden ook nog mogelijk. Met vier teams in competitie - twee in Vlissingen, twee in Middel burg en volgend seizoen drie - was al zichtbaar dat het poolbiljarten in Zeeland en dan vooral op Wal cheren populair is. De animo voor het Zeeuws kampioenschap onder streept dit nog eens extra. Initiatiefnemer Stefan van Ros- sum, uitbater van The Roadhouse, is in zijn nopjes dat zijn idee zo massaal opgepakt wordt. „Ze komen niet alleen uit Walche ren, al zijn die wel in de meerder heid natuurlijk. Maar ook spelers uit Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen komen op de ze noviteit af Ik kon vooraf alleen maar hopen dat het zou aanslaan. Dat blijkt nu het geval. Daar doe je het voor. Het wordt een groots spektakel." Er wordt tot de laatste acht deelne mers volgens het dubbel knock-out systeem gespeeld. Dat houdt in dat elke speler tenminste twee wedstrijden speelt. Het uitge breide deelnemersveld heeft tot ge volg dat het een lange dag wordt voor de biljarters die voor de De animo vooor het eerste Zeeuwse kampioenschap poolbil jart 9-ball in Middelburg is groot. Vooralsnog doen er vijf vrouwen mee. Administratie- en, AdviesbureauJ.P. Wis kerke Sint Jacobstraat 15 4461 BA Goes |T: 0113 25 27 58 M: 06 - 24 81 39 05 Wij verzorgen voor de MKB ondernemer: financiële administraties - Mooie sortering perkplanten Flowerpouches Kwaliteit die U van ons gewend bent eweg 8 4484 NG Kortgene tel.(0113)30 14 31 E-mail: intb@kwekerijvanmaldegem.nl door Wim de Vos ZUIDDORPE - Vooral dankzij de in breng van de Gentse wielermake laar Staf Boone kwam wielrenn- ners uit alle windstreken naar de Internationale Boekweitronde in Zuiddorpe. De 18-jarige Nieuw-Zeelander Chris Macic won de vorige editie. In 2006 was Goesenaar Dirk van Dam de snel ste. Een jaar eerder ging de eerste plaats naar de Australiër Darren Young. Dit jaar is de aanwas van coureurs uit het voormalige Oostblok, Au stralië, Nieuw-Zeeland en Enge land. aanzienlijk minder. Daar door staan maandag vooralsnog slechts zo'n dertig deelnemers aan de start. „Staf Boone gaf aan dat hij dit jaar niet veel renners in de aanbieding had. Maar we gaan toch nog proberen om het aantal deelnemers omhoog te brengen. En inderdaad, het is op dit mo ment behoorlijk teleurstellend", stelt secretaris Danny Verduijn van supportersclub De Zwaluw, organi sator van de wedstrijd. Van de pakweg dertig renners die op de deelnemerslijst staan, ko men Patrick Cornelissen (Axel) en Danny Schaut (Sas van Gent) uit Zeeuws-Vlaanderen. Voorts ma ken ook Johnny van der Klooster, Niek Rentmeester, Wally Buurste de, Davy Jaspers, Werner van Zim- meren, routinier John Leijs en de Belgen Sammie Devriendt en Koen van de Velde hun opwach ting. De Boekweitronde gaat maandag om 19.00 uur van start. www.wiskerke-administratie.nl info@wiskerke-adininistratie.nl hoofdprijzen gaan. De finale wordt niet voor negen uur 's avonds verwacht. Het startschot valt om 12.00 uur. Er wacht de finalisten een mooie prijzenpot. De winnaar strijkt 375 euro op. De nummer twee 250, de nummer drie 100 en de vierde plaats 50. Voor de beste dame is er 25 euro beschikbaar. Tot nu toe zijn er vijf vrouwelijke deelne mers. Het kampioenschap heeft een be sloten karakter. De deelnemers moeten in Zeeland wonen of in de provincie geboren zijn. Kansheb bers aanwijzen is als een loterij, hoewel Atong Wu en Johan van Oorschot uit Vlissingen en Jeroen Damman en Joris Lodder uit Mid delburg altijd daartoe gerekend moeten worden. Ook de Zeeuws-Vlamingen Ronny Willems, Ronny Broeken en Ge orges Dorka worden hoog aange slagen. LUBLIN - Stefan Mazrocis (41) heeft op het EK snooker in het Poolse Lublin de halve finale niet ge haald. De Nederlander kreeg in de kwartfinale geen kans tegen de En gelsman Craig Steadman en ver loor met 5-0. Mazrocis is meervou dig Nederlands kampioen en won in 1988 het EK. ROC MBO Techniek Zit jein 5 HAVO maar heb je je diploma niet behaald? Dan heeft het Markiezaat College het volgende aanbod voor jou: Binnen drie Jaar je MBO-diploma Techniek (normaal vier jaar, afhankelijk van je vakkenpakket) Praktijkgerichte opleidingen op het hoogste niveau. Er komt in de toekomst steeds meer vraag naar technische kennis. Kies uit meer dan 135 MBO-opleidingen voor jouw carrièrestart. BouwtechniekenBouw-lnfra Meubel-enTimmerindustrie Elektrotechniek Installatietechniek Mechatronica Motorvoertuigentechniek Machinistenopleidingen gww Procestechniek Schilderen en Industrieel Lakverwerken Autospuiten en Autoschadeherstel Reclametechniek Transport en Logistiek Tweewielertechniek Werktuigbouwkunde Vliegtuigtechniek Creative Works WWW.markiezaat.nl Meer informatie of vragen? Markiezaat College MBO Techniek Nobellaan 50 4622 AJ Bergen op Zoom T 0164 281 700 F 0164 281 777 E markiezaat@rocwb.nl www.markiezaat.nl Een geconcentreerde Rafael Nadal moet zich strekken om de bal te halen in zijn partij tegen Ivo Karlovic. foto Tom Hevezi/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 103