een complete trainer Trimlopers gaan dit jaar van start in Zuiddorpe Ramazan Kesikbas vertrekt naar Turkije z Frans Vermeulen wordt Krajicek sneuvelt in assistent bij RBC toernooi Birmingham Zeeuw slaagt voor het Uefa-diploma en wil ook hoogste licentie. Dayron Robles loopt toptijd op 110 horden Motorcross op strand Zoutelande gaat door Korfballers wereldwijd met een schotkiok Cipollini krijgt weer lucratieve aanbieding Audi mm poppe PZC Vrijdag 13 juni 2008 61 door Frits Bakker CLINCE - Op een Zwitserse cam ping, te midden van een legertje Oranje-supporters, maken Michel Leonhart en zes spelers uit de se lectie van HW'24 zich vandaag op voor de wedstrijd van Nederland. Vooral de trainer zal vanavond met andere ogen naar Neder land-Frankrijk kijken dan de ge middelde supporter. Hij is - als ge diplomeerd oefenmeester - klaar voor het grotere werk. Twee jaar heeft hij de trainerscur sus voor het diploma Uefa A ge volgd, vorige week kreeg hij te ho ren dat hij geslaagd is. En dinsdag mag hij het papiertje ophalen in Brussel. Michel Leonhart mag vanaf nu in Nederland trainer zijn van een hoofdklasser of assistent in het be taald voetbal. „Het heeft mijn ken nis weer aanmerkelijk verrijkt", verzekert hij. „Ik ben er, zo heb ik de indruk, een completere trainer door geworden." Dat is nier alleen het gevolg van de vele tactische lessen, meer van de stages bij andere clubs. „En door veel met collega's te praten over systemen." Het kan hem allemaal van pas komen, dit jaar al bij het Belgische Vrasene, waar hij aan de slag gaat na drie succesvolle jaren bij HW'24 in Hulst. Met nog zo'n zeven andere Zeeuwen (onder an deren Diederik Hiensch, Karl Verg ouwen, Ardian Lekaj en Cees Houtepen) mag hij nu bij wijze van spreken ongestraft trainer van Hoek worden. En Leonhart kijkt zelfs nog verder. „Ik ga overwegen om het hoogste diploma, de Proli- cence, ook nog te halen. Het is wel een heel dure cursus (t2.ooo euro), maar het kan me nog verder hel pen. Ik wil zo hoog mogelijk gaan trainen." 'Ik kan in België ook op de cursus voor het hoogste trainersdiploma' Het Uefa A-diploma, in België ge haald, geldt volgend seizoen al voor heel Europa. „De cursus voor de Prolicence is in Nederland al leen toegankelijk voor ex-profvoet- ballers of jongens die nu nog in het profvoetbal spelen. Dus als ik het wil doen, kan het alleen op de Belgische opleiding. Voor mij is dat ook nog gunstiger, want Brus sel is dichter bij dan Zeist." Voor zijn nu behaalde diploma was hij twee jaar lang bijna elke woensdagavond op pad voor theo rielessen. „Daarnaast heb ik twee keer zes weken stage gelopen, eerst bij Temse, dit jaar bij Ham- me in de tweede klasse." De do cent was Rik van de Velde, die trai ners is geweest bij Oostende en Lierse. En tot zijn collega's behoor den onder anderen Henk Mari- man, hoofd opleidingen bij Club Brugge en Peter Voets, die dit jaar tussentijds trainer was van Sint Truiden. „Ik denk niet", zegt Leon hart, „dat ik in de praktijk nu een andere trainer ben. Voor mijn ont wikkeling als trainer is het natuur lijk goed, maar elke club is toch an ders. Dat ondervind je pas in de praktijk." Binnenkort begint hij in Vrasene aan de nieuwe voorbereiding, met twee spelers (Jari Vyaene en Jaimy de Visser) die hem vanuit HW zijn gevolgd naar de nieuwe club. Maar eerst wordt het vooral nog even kijken naar voetbal op topni veau. En hopen dat Oranje van avond tegen Frankrijk net zo at tractief speelt als tegen Italië. Michel Leonhart ROOSENDAAL - Frans Vermeulen is toegevoegd aan de technische staf van de voetbalclub RBC. De ex-trainer van onder meer Hoek en TSC, gaat onder hoofdtrainer Rob Meppelink werken. Vermeulen was in het verleden en kele jaren in dienst van Hoek in de hoofdklasse. Als voetballer stond hij vijftien jaar onder contract bij NAC. OSTRAVA - De Cubaanse atleet Day ron Robles heeft gisteravond het wereldrecord op de ito meter hor den verbeterd. Robles kwam in een grand prixwedstrijd in Ostrava tot 12,87 seconden. Daarmee was hij 0,01 seconden sneller dan de oude toptijd van de Chinees Liu Xiang, die twee jaar geleden in Lausanne tot 12,88 kwam. BIRMINGHAM - Michaëlla Krajicek is gisteren onderuit gegaan in de derde ronde van het tennistoer nooi in Birmingham. De Nederlandse speelster verloor in twee sets van de Belgische Yani- na Wickmayer: 6-3 6-4. Krajicek, 53e op de ranglijst, startte in Birmingham met haar voorbe reiding op het grastoernooi van Wimbledon. ZOUTELANDE - De offroad-triatlon van Zoutelande gaat morgen niet door wegens gebrek aan deelne mers. Het betekent niet dat er za terdag niet gesport wordt in het Walcherse Kustdorp. Om 19.00 uur klinkt op de stranden achter de boulevard het startsein voor de eerste Zoutelandse motorcross. Voor die wedstrijd bleek veel ani mo, zodat die wel doorgaat. Voetbaltrainer Michel Leonhart maakte in de afgelopen drie jaar zijn doorbraak bij HW'24. Hij promoveerde met de Huls ter club twee keer en kwam dit jaar uit in de tweede klasse. Na een turbulent jaar, met een paar flinke aanvaringen met spelers, is HVV gedegradeerd naar de derde klasse. Leonhart had nog een con tract in Hulst, maar ging in op een aanbod van Vrasene. ZEIST - De internationale korfbalfe deratie gaat wereldwijd de schot- klok invoeren. Een aanval moet voortaan binnen 25 seconden tot een schot leiden. In de Nederlandse Korfbal League bestaat deze regel al. De schotkiok wordt internationaal voor het eerst op de World Games in juli in Taiwan van kracht. HANNOVER - Mario Cipollini maakt op 1 augustus voor een lucratief be drag zijn rentree in het peloton. De organisatie van de Nacht van Hannover heeft de wielrenner voor 180.000 euro naar het crite rium in de Duitse stad gehaald. Cipollini maakte in het verleden ook zijn opwachting in Hannover en won de wedstrijd in 1999. ZUIDDORPE - Het zomerseizoen van de trimlopen gaat dit weekein de van start met een loop die nog niet eerder op de kalender stond. Zuiddorpe staat drie dagen in het teken van de kermissport. Morgen wordt een touwtrekwed strijd gehouden, maandag is er het traditionele internationale Boek weitcriterium en daar tussenin staat zondag de Kermisloop op het programma. De organisatie van twee van de drie evenementen is in handen van de Zuiddorpse toerclub en van de volleybalclub De Sterre. De organisatie wordt geregisseerd van uit café Het Gemeentehuis van Wim Alonsius. Het is inmiddels al een paar maan den geleden dat de trimlopers ac tief waren. Het is dan ook de vraag hoe de atleten en atletes er aan het begin van de volgende jaargang voor staan. Er staan zondag drie verschillende afstanden op het programma: 3800, 7600 en 11400 meter. De start is zondag om 15.00 uur. De touwtrekwedstrijden van mor gen staan in het teken van een reü nie tussen de ploegen die in een al weer ver verleden in een competi tie uitkwamen. door Frits Bakker TERNEUZEN - Ramazan Kesikbas speelt volgend seizoen niet bij Ter- neuzense Boys, maar vertrekt naar Turkije. De 22-jarige Turkse voet baller heeft zijn plannen gewij zigd. „Ik ga in Izmir studeren, bij familie wonen en ga er ook voet ballen." Voor zijn nieuwe club Göztepe, die in de Turkse tweede klasse uitkomt en de ambitie heeft om naar de hoogste klasse op te klimmen, gaat Kesikbas op ama teurbasis spelen. „Het komt eigen lijk heel onverwacht op mijn pad. Ik ging bij Hoek weg, omdat ik er te wisselvallig speelde en ook niet het vertrouwen van de trainer kreeg. En ik had zin in een nieuw avontuur bij Terneuzense Boys." Hij heeft inmiddels de club, die na het behaalde kampioenschap op versterking uit was, ingelicht over de nieuwe wending in zijn car rière. „Ik vind het jammer voor Terneuzense Boys, want het is een mooie club. Het was ook best moeilijk om te zeggen dat mijn overgang niet meer doorgaat." Maar de combinatie van studie en voetbal in zijn vaderland heeft de doorslag gegeven. „Ik heb een paar neven in Izmir, waar ik zo terecht kan. En ik wil daar mijn studie commerciële economie vervolgen. Voetballen komt op het tweede plan. Ik krijg ook geen contract, want ik moet me eerst bewijzen." In slechts 9 seconden opent de klassieke softtop de weg naar vrij rijplezier die vier inzittenden het optimale genot van cabriorijden biedt. Maar ook met gesloten kap is de Audi A3 Cabriolet een stijlvolle verschijning. Dankzij de uitstekend geïso leerde en ruimtebesparende kapconstructie is de Audi A3 Cabriolet geschikt voor alledaags gebruik in elk jaargetijde. Het is dus altijd mooi weer voor een proefrit in de nieuwe Audi A3 Cabriolet. Kijk voor meer informatie op www.audi.nl/A3Cabriolet U rijdt al een Audi A3 Cabriolet vanaf 35.585,- incl. BTW en BPM. De Audi A3 Cabriolet. De snelste cabrio ter wereld Audi A3 Cabriolet! Vlissingen, Gildeweg 22. Telefoon: 0118 - 42 40 00 Terneuzen, Handelspoort 4. Telefoon: 0115 - 64 73 33 Hulst, Afrikaweg 18. Telefoon: 0114 - 37 01 00 {servicevestiging) www.autopoppe.nl Brandstofverbruik voigens19S9/100/EG: gemiddeld 5,1 - 7,6 iiter/100 km (1 op 19,6 -13,2); C02-emissie 134-182 g/km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97