Zeeland straks stralen in het volle licht Hulst koestert bijzondere positie katholiek onderwijs (Rand Slachting door vos in kippenhok oekoefcsnest" (B'0 Swln0 zondag 15 Juni om 15.00 u. optreden van de B.A. WINTERBERG iedereen is wetlcom Statenvergadering PZC Vrijdag 13 juni 2008 I 35 VOLVO CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN B.V. volvo dealer www.cappendijk.nl KAPELLEBRUG - Een vos heeft gister ochtend rond acht uur een slach ting aangericht in het kippenhok van oud-boswachter Gerrit Blaau- wendraat in Kapellebrug. Gealar meerd door een hoop kabaal haast te hij zich naar het kippenhok. Daar vond hij vier dode kippen. Een medewerker van het pompsta tion van Delta zag nog net een vos over de afrastering springen en er met een kip in zijn bek vandoor gaan. Volgens Blaauwendraat moet er worden ingegrepen om het toenemend aantal vossen een halt toe te roepen. Vorige week be ten loslopende honden van wan delaars ook al vier kippen dood. volle (natuurelementen in de omgeving zijn. De tweehon derdvijftig jaar oude kastanje boom pal naast de kerk bij voorbeeld, of de gracht die nog om de voormalige uithof heen loopt. Dobbelaar zegt dat het project een zaak van lange adem is. Er moeten nog bergen werk worden verzet. De metershoge brandnetels en an der onkruid rond de kerk moeten worden gemaaid. Een deel van de bomen rond de kerk moet worden geveld of gesnoeid om de kerk meer vrijheid te geven. Niet alleen om het bijzondere gebouw beter te ac centueren, ook omdat de kerk nu danig te lijden heeft van vochtige omstandigheden. „Door een aantal bomen weg te halen, krijgt de wind rond het gebouw weer vrij spel, zo dat het vocht niet in de stenen kan trekken", aldus Dobbelaar. Uiteraard is het niet alleen de bedoe ling groen weg te halen. Er komt ook nieuwe natuur voor in de plaats. „Het lijkt nu geen kerkter- rein meer. Daarom gaan we een aan tal planten en struiken die hier thuishoren weer terugplanten." De medewerkers van SLZ laten zich daarbij vooral leiden door het eigen gevoel voor natuurschoon in relatie tot de historische omgeving. „Er is namelijk heel weinig literatuur over hoe kerkterreinen vroeger waren in gericht. Of we zouden heel diep in archieven moeten gaan graven, maar dat gaan we niet doen." TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdags gesloten Katholiek onderwijs is in Hulst heilig. Wie poogt de confessionele muur te slech ten kan rekenen op verzet. De stichting Algemeen Bij zonder Onderwijs Zeeuws-Vlaanderen wil in Hulst een school van de grond til len. Zij beroept zich op het grond wettelijk recht dat mensen de vrij heid biedt om onderwijsinstituten te stichten, maar zonder steun van de gemeente Hulst heeft het initia tief weinig kans. Voorzitter Theo Sarneel van de raad van bestuur van ABO probeerde deze week de leden van de commissie Samenle ving ervan te overtuigen dat een al gemeen bijzondere school in Hulst een kans verdient. De com missieleden plaatsten kanttekenin gen bij zijn betoog, maar durfden zich niet duidelijk uit te spreken voor of tegen het plan. Sommige politici vroegen zich in gewisse af ANALYSE door Conny van Gremberghe waarom Sarneel zijn blik had laten vallen op Hulst. Het waarom mo ge klaar zijn. Hulst is de enige ge meente in Zeeuws- Vlaanderen met nog wat bevolkingsgroei, is de enige gemeente waar katholiek on derwijs sterk oververtegenwoor digd is en waar het gemeentebe stuur decennialang een echte vrije keus van onderwijs heeft getrai neerd. Toen de ontkerkelijking toe sloeg - in de jaren '70 - durfde be stuurlijk Hulst het aan om de eni ge openbare school in de gemeen te te sluiten, terwijl elders in de uitdijende stad wijken voorzien werden van nieuwe katholieke ba sisscholen. De stichting van de nieuwe openbare Reynaertschool werd eind jaren '70 niet door ge meentebestuurders geëntameerd, maar door ouders. Gevolg was dat de Reynaertschool jaren in noodlo- kalen mocht huizen die in elke an dere gemeente snel zouden zijn ge sloopt. Pas onder het bewind van WD-wethouder Willy Kayser kon het openbaar onderwijs in Hulst rekenen op een periode van gelijkberechtiging. Uit die tijd stamt ook de principe-afspraak dat het openbaar onderwijs zich zou mogen vestigen in de - toen - nieuw te bouwen wijk Tragel. Eni ge tijd terug probeerde Open Ba sis, de Zeeuws-Vlaamse organisa tie voor Openbaar Onderwijs ver geefs politiek Hulst te vermurwen toestemming te geven voor de bouw van een nieuwe school in of bij de nieuwbouwwijk Groote Kreek. Nu probeert een dochter van Open Basis het met een school op bijzondere grondslag op nieuw. B en W van Hulst wijzen het verzoek af. De raad zal wel licht hetzelfde doen. ABO zal be roep aantekenen bij het ministe rie. Wellicht kan de minister na gaan of de vrije onderwijskeuze in Hulst echt vrij is? „/"V. Provinciale Staten Provincie Zeeland Sandra Dobbelaar van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland toont een van de ingegroeide planten in de eeuwenoude kloostermuur in Kloosterzande. foto Camile Schelstraete injo: oltT 376230 mooi weer buiten Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nt of Omroep Zeeland Televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91