Aanpak van Westkade in twee stappen Verborgen schat moet Experiment centraal op alternatief feest Petanque in buurtje bij Axel Willibrordusschool uit de brand 34 I Vrijdag 13 juni 2008 PZC Voor zomervakantie duidelijker belijning op hoofdrijbaan. 2® 2! [ml iaiict/iMk Arovnd ftie SriJs® Antireclame Plan SLZ en De KIK om kerk in Kloosterzande op te knappen. Excursie in omgeving protestantse kerk Garage Verbrugge BV door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - De verkeersveilig heid op de Westkade in Sas van Gent wordt in twee keer aange pakt. Nog voor de zomervakantie wordt er op de hoofdrijweg belij ning aangebracht. Over de inrich ting van de ventweg langs de West kade wordt nog volop gediscussieerd. Ook de inwoners mogen daar nog hun zegje over doen, zei wethouder Co van Schaik in de Terneuzense raads commissie Omgeving. Over de verkeerssituatie op de Westkade wordt al vele jaren ge sproken en er zijn al heel wat op lossingen aangedragen om de Westkade veiliger te maken. Tel kens bleken daar weer haken en ogen aan te zitten. De voormalige gemeente Sas van Gent besloot uit eindelijk wegversmallingen aan te leggen, maar die zijn ook niet echt een succes. Niet alleen wordt er te hard gereden, maar ook het druk ke vrachtverkeer baart zorgen. Eigenlijk lopen er twee trajecten, |"J* De verkeerveiligheid op de West- kade in Sas van Cent wordt in twee keer aangepakt. Er komt een apart plan voor de inrichting van de ventweg. aldus Van Schaik. Enerzijds is dat de hoofdroute die in het gemeente lijk verkeersplan zit. Daarnaast is er de ventweg en die is opgeno men in het ontwikkelingsprogram ma Vitaal Sas, in het kader van de verbetering van het winkelkli maat. Een werkgroep heeft daar voor een concept-plan gemaakt, waarvoor nog niet alle neuzen de zelfde richting op staan. Daarom hebben burgemeester en wethouders van Terneuzen beslo ten alvast de hoofdrijbaan aan te pakken. De huidige oversteekplaat sen zullen worden voorzien van een duidelijker belijning met schriktekens. Daarnaast wordt het traject van de ventweg verder uit gewerkt. Er wordt nog overleg ge voerd met de betrokkenen en Vi taal Sas van Gent. Er komt ook een inspraakprocedure waarbij de bewoners de kans krijgen om hun mening te geven. Inmiddels hebben de pogingen om samen met buurgemeente Zei- zate het doorgaand verkeer te we ren nog niets opgeleverd. „Zelzate is er mee bezig op provinciaal ni veau", aldus Van Schaik. „Wij on dersteunen Zelzate, maar de proce dure is nog niet zover dat er al re sultaten zijn." Volgens Van Schaik is er geen enkel zicht op wanneer de procedure kan worden afge rond. „Het ligt een beetje aan de kracht van Zelzate om dat snel voor elkaar te krijgen." Sas van Gent Vvk: €12,50-Kassa: €17,50 www.rockaroundthebridge.nl Camping aanwezig Vrijdag 20 juni: Presentatie door MC DV8 M-ystery Walt Jensen Fausto Headhunterx Dana Zaterdag 21 juni' Fuége Toketa Arquettes Mintxkov Mihw Attion In DC The Mcpms MvppeHt Him Mm (StvBmJ HULST - De Willibrordusschool in de Hulster binnenstad krijgt twee noodlokalen om de huisvestings nood tijdelijk te lenigen. De Stich ting Katholiek Onderwijs Hulst mag ze van elders verplaatsen. De kosten zijn voor de gemeente. De taal leeft. Nieuwe woorden en uitdrukkingen komen erbij; oude zijn soms snel vergeten. Zo stapte die Schouwse recreatieon dernemer bezorgd het redactielo kaal van de PZC in Zierikzee bin nen. „Mensen, wat hebben jullie nu geschreven? Dit kunnen jullie niet menen. Dat gaat mij heel veel klanten kosten", stamelde hij. En door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De omgeving van de protestantse kerk in Kloos terzande ondergaat de komende twee jaar een ware metamorfose. Waar nu weelderig groen het ge bouw letterlijk en figuurlijk over schaduwt, moeten historie en na tuurwaarden beter met elkaar in balans worden gebracht. Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ) heeft samen met de stichting 'de KIK' (Kerk In Kloos ter) een plan gemaakt om dat doel te bereiken. Het idee is niet nieuw en beperkt zich niet tot het project in Kloosterzande, legt Sandra Dob belaar van SLZ uit. In 2003 maakte de stichting al een globale inventarisatie van interes sante begraafjalaatsen en kerkterrei- nen in Zeeland. Een van de meest interessante plaatsen was het kerk je in Kloosterzande en de omge ving daarvan. „Er zit een hele ge schiedenis achter", zegt Dobbelaar. „In 1200 was het een uithof van monniken. Die bouwden hier ook een kapel. Nadat die werd ver woest, is er begin 1600 op de fun damenten en met de stenen van de oude kapel dit kerkje ge bouwd." SLZ zocht voor het her stelplan samenwerking met De KIK, een nieuwe stichting die ook graag meer met het monumentale gebouw wilde doen. De KIK wil de 'oude en verborgen schat' weer voor iedereen zicht baar maken. De stichting organi seert daarom tal van activiteiten in de kerk, zoals exposities en concer- Door een aantal bomen weg te halen, krijgt de wind rond het gebouw weer vrij spel ten. Het geld dat daarmee binnen komt is bestemd voor de opknap beurt. Die kost namelijk handen vol geld. Dat is door de driehon derdvijftig zielen tellende geloofs gemeenschap van de protestantse kerk volgens de kerkrentmeester en bestuurslid van de stichting De KIK niet op te brengen. Een van de belangrijke onderdelen De originele kloostermuur die nog gedeeltelijk om de protestantse kerk van Kloosterzande staat was jarenlang volledig door klimop aan het zicht onttrokken. foto Camile Schelstraete Dit bleek op een vergadering van de commissie Samenleving, die verder weinig moeite had met de collegevoorstellen om circa drie ton uit te trekken voor onder houdswerken aan vrijwel alle scho len in de gemeente Hulst. Tip? redactie@pzc.nl met trillende vinger wees hij naar het bericht, waarin te lezen stond: De bezoekers worden vergast op een concert.' Het woordenboek moest er aan te pas komen om de geschokte onder nemer ervan te overtuigen dat de oorlog echt voorbij is en dat 'ver gasten' zoiets betekent als 'trakte ren'. door Raymond de Frel AXEL - De een noemt het takkeher- rie, de ander vindt het kunst. Ze ker is dat ook de tweede editie van het Alternative Art Fest in de Sporthal in Axel van de Stichting Hahamandad weer de tongen zal losmaken. Zowel op het gebied van schilder en fotokunst als muziek en poëzie krijgen experimentele kunstenaars vrijdag 20 juni alle ruimte. Negen lokale kunstenaars exposeren in al le ruimtes van het gebouw. Zo zijn er waskaarten, schilderijen, colla ges en foto's te zien. Om 15.00 uur begint het muzikale deel van het alternatieve feest. DJ Noire uit Terneuzen begeleidt een rondleiding langs de kunstenaars met metal en noise. MAK Gitar Box uit Zaamslag brengt samen met Levine Johnson uit Axel eigen zinnige electro dub. Daarna (17.00 uur) is het de beurt aan de Axelse singer-songwriter Amy Access. De Terneuzense groep Strop- kontrakt zorgt vanaf 19.00 uur voor electroritmes. Hex Tablet uit Axel brengt vervolgens een ode aan de undergroundmuziek, waar na rocktalent Lyn uit Terneuzen, het zevenkoppige stonerrockgezel- schap Mutant Saints uit Axel en DJ Fake uit Schiedam naar het ein de van het feest toewerken. Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu - Mini - Landrover - Landwind De stichtingen Landschapsbe heer Zeeland en Kerk in Kloos ter houden dinsdag 24 juni een excursie in de omgeving van de protestantse kerk. De excursie begint om 19.00 uur op het parkeerterreintje voor de kerk. Natuurlijk komt dan het rijke historische verleden van de kerk aan de orde. Ook is er aandacht voor de ge schiedenis en de groene elemen ten van het Hof te Zande, waar de kerk onderdeel van is. van het herstelplan is de originele kloostermuur die nog gedeeltelijk om het kerkgebouw staat in oude staat terug te brengen. De muur was jarenlang volledig door klim op aan het zicht onttrokken. Sinds kort is de muur dankzij de inspanningen van vrijwilligers van SLZ weer goed te zien. „We gaan nu een gespecialiseerde aannemer eens na laten rekenen wat het kost om de muur op te knappen. Dat kost misschien wel honderddui zend euro", denkt Dobbelaar. Dat geld is voor het project niet be schikbaar. SLZ heeft van diverse subsidiege vers voor dit - en volgend - jaar in totaal tachtigduizend euro beschik baar. Dat bedrag moet verdeeld worden over zo'n veertig kerkter- reinen die of qua landschap of qua historie interessant genoeg zijn om er in te investeren. Daarom gaan de initiatiefnemers nog op zoek naar aanvullende subsidiemo gelijkheden. De kerk en de oude kloostermuur zijn weliswaar de hoofdrolspelers in het project, dat neemt niet weg dat er nog genoeg andere waarde- door Raymond de Frel SCHAPENBOUT - Buurtschap Scha penbout is een ontspanningsvoor ziening rijker. Inwoners kunnen vanaf vandaag een balletje gooien op een petanquebaan, bij de mees te mensen vooral bekend als een baan waarop het spelletje jeu de boules wordt gespeeld. Het bestuur van de stichting Houdt Woonomgeving Schapen bout Leefbaar stelt dat dit de eer ste petanquebaan in de gemeente Terneuzen is die door inzet van buurtbewoners is aangelegd. De kosten voor de aanleg van de baan worden van het jaarlijkse budget voor onderhoud van de buurt schap afgetrokken. Schapenbout staat sinds jaar en dag bekend om zijn zelfwerkzaamheid op het ge bied van onderhoud. De naam van het pleintje, die in ie der geval geheel naar de Franse oorsprong van het spel met 'place' begint, wordt vandaag om 19.00 uur officieel onthuld door wethou der Co van Schaik van de gemeen te Terneuzen. Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen. Tel. 0031 115 681200 - Fax 0031115 612455 www.gafagev8rbrugge.nt-info@garageverbrugge.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90