Zeel land Wielklem Temeuzen aan banden Koningin eert inwoonsters Kloosterzande Avondvierdaagse praat met B en W ROC-conflict op de spits ZEEUWS-VLAANDEREN Zeebonk Willem nog één keer op de woelige baren 39 Kritiek op brief van Gedeputeerde Staten over containerterminal 42 Verkeerswethouder fluit overijverige parkeerwachters terug. Dames al vele jaren vrijwilliger Reiscomité Ouderen Kloosterzande. Bezoek aan slotdefilé overtuigt wethouders van belang evenement. Medezeggenschapsraad niet eens met procedure benoeming directeur. Vrijdag 13 juni 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het bureau Parkeerbe heer van de gemeente Terneuzen moet het plaatsen van wielklem men beperken. Nu de parkeerover last in het stadscentrum door de sluiting van coffeeshop Check point en de drastische terugloop van het drugstoerisme grotendeels is verdwenen, is het aantal parkeer boetes gekelderd. Tot verbazing van raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) hebben de parkeerwachten hun 'jachtge bied' nu verlegd naar onder meer de Markt. „De klemzetters hebben nu kennelijk zo weinig te doen dat ze, om hun omzet op peil te hou den, elders in de stad naarstig* op zoek gaan naar overtreders Ook op de Markt worden nu automobi listen voor een eenvoudige par- keerovertreding getrakteerd op een klem." Het raadslid vindt dat het plaatsen van wielklemmen be perkt moet blijven tot die locaties waar nog steeds parkeerovertredin- gen worden gepleegd door drugs toeristen. Hij noemt het gebruik van de wielklem op de Markt en in andere delen van de binnenstad uiterst klantonvriendelijk. Verkeerswethouder Co van Schaik is dat met hem eens. „De wiel klem is vorig najaar vooral inge voerd om te voorkomen dat met name foutparkerende buitenlan ders - en dan vooral drugstoeris ten - zouden ontsnappen aan hun parkeerboete. De invoering van de klem was een noodgreep om dat bleek dat het gros van de Fran se en Belgische drugstoeristen het 'bonnetje' onder hun ruitenwisser doodleuk verscheurde, vaak onder de ogen van de parkeerwachten. Voor de gemeente bleek het haast onmogelijk die boetes nog te in nen. Met de klem was inning in elk geval gegarandeerd. Immers, het apparaat werd pas verwijderd nadat op het Parkeerbureau aan De Blokken de boete (gemiddeld Na de sluiting van Checkpoint is het aantal parkeerboetes sterk gedaald. Parkeerwachten hebben hun 'jachtgebied' nu verlegd naar andere delen van Terneuzen. 130 euro) was voldaan. Sinds de in voering, in november vorig jaar, werd de auto van zo'n tweehon derd foutparkeerders - inderdaad meest buitenlanders - voorzien van een klem. Verkeerswethouder Van Schaik pleegt dezer dagen overleg met het Parkeerbureau over een beleidswijziging. Volgens hem is het gebruik van de wiel klem bij de auto van 'gewone' fout parkeerders misplaatst. „Dat moet stoppen. Want krijgen die een par keerboete, dan zullen ze die - een enkele uitzondering daargelaten - gewoon betalen." door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Vanwege hun verdiensten voor de gemeenschap zijn Agnes van Denderen-van Ite gem (72) en Louisa Schaut-Kint (68) uit Kloosterzande benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nas sau. Ze kregen de onderscheiding gisteren uit handen van wethou der Diana van Damme bij terug komst van de dagreis van het Reis comité Ouderen Kloosterzande. Beide dames zijn al vele jaren vrij williger bij het reiscomité. Agnes van Denderen al vanaf 1965. Vanaf dat moment is ze ook vrijwilliger bij de KBO, Zorgcentrum Anto- nius en bij het handwerkkransje daar. Ze bezoekt de bewoners voor een kopje koffie, een praatje of een wandeling. Ze collecteert voor iedere collecte die haar vraagt. Louisa Schaut is al vanaf 1948 vrij williger voor het reiscomité, toen ze op negenjarige leeftijd met haar oudere zus mee geld ging inzame len voor de reis. Sinds 1993 is ze voorzitter en ze or ganiseert zowel de jaarlijkse dag trip als de kerstshow. Sinds 1983 is ze ook vrijwilliger bij het Open Be- jaardenwerk Kloosterzande, waar ze twee ontspanningsbijeenkom sten en een kerstviering organi seert. Ze plant en begeleidt de activitei ten en helpt bij de bediening. door Wout Bareman TERNEUZEN - De kou is uit de lucht. Het bestuur van de Avond vierdaagse in Terneuzen en het col lege van burgemeester en wethou ders praten binnenkort met elkaar over de toekomst van het wandel evenement, dat jaarlijks ruim 2000 deelnemers en vele honderden toe schouwers op de been brengt. De verhouding was vertroebeld na de vaststelling van het vierdaagse- bestuur dat het zich stiefmoeder lijk behandeld voelde door de ge meente. Op het stadhuis bestond nauwelijks belangstelling voor het spektakel en van financiële onder steuning was de afgelopen decen nia al helemaal geen sprake. Het bestuur nodigde het college en de raadsfracties uit voor het slotdefilé om daar met eigen ogen de reik wijdte van het wandelsportevene ment te aanschouwen. Voorzitter Dick Dijkgraaf: „Dat heeft ge werkt. De wethouders Liefting en Van Waes waren erg onder de in druk. We hebben afgesproken dat we elkaar binnenkort treffen voor een goed gesprek." Daarbij gaat het onder meer, in samenspraak met de politie, over verkeersmaat regelen (oversteekplaatsen, één richtingsverkeer en een geavanceer de bewegwijzering) en een extra afstand (2,5 kilometer), speciaal voor de jongste jeugd. Dijkgraaf: „De wandelsport moet een breed tesport worden. Dat kan niet zon der extra steun." door Wout Bareman TERNEUZEN - De Medezeggen schapsraad van het ROC Wester- schelde in Terneuzen heeft de Raad van Toezicht gisteren officieel de wacht aangezegd. Inzet is de procedure voor de benoe ming van een opvolger van be stuursvoorzitter Toine Huijsmans. Vorige week al bleek daarover een vergaand meningsverschil te be staan. De RvT vond het niet nodig dat de MR vooraf zou instemmen met de te volgen procedure, de MR vond van wél en zegde het ver trouwen in de RvT op. Volgens de MR moet het personeel nauw be trokken worden bij de sollicitatie procedure én dient de opvolger van Huijsmans van academisch ni veau te zijn. Die eisen staan in een brief die gisteren werd verstuurd. Voorzitter Dik Dijkgraaf van de RvT wacht het schrijven af alvo rens commentaar te geven. ze werden voor hun jarenlange vrijwilligerswerk benoemd tot foto Camile Schelstraete Agnes van Denderen-van Itegem (I) en Louisa Schaut-Kint zijn gisteren koninklijk geëerd: Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89