lopen jullie hem effe... Hordenloper Robles in Ostrava naar nieuwe toptijd op 110 meter wam Kesikbas zegt Terneuzense Boys af en gaat in Turkije voetballen Aantal Zeeuws-Vlaamse deelnemers blijft achter in de Kustmarathon. Krajicek sneuvelt in toernooi Birmingham Rampenoefening voor de Spelen in Peking Frans Vermeulen wordt assistent bij RBC Motorcross op strand Zoutelande gaat door Rinus Pankow mag via achterdeur verder Korfballers wereldwijd met een schotklok Cubaan is honderdste van een seconde sneller dan toptijd Liu Xiang. wWÊÊÊm PZC Vrijdag 13 juni 2008 61 door Roeland van Vliet DOMBURG - Hoeveel Zeeuws-Vla mingen doen er op 4 oktober 2008 mee aan de Kustmarathon? „Veer tig, denk ik", zei organisator Lein Lievense gisteren tijdens de Mara thon Meeting in Domburg. „Nee wacht, houd het toch maar op 25. Meer zullen het er nog steeds niet zijn." De inschrijving voor de zesde edi tie is allang vol. Over krap vier maanden doen aan de tocht tus sen Burgh en Zoutelande zo'n 1150 hardlopers mee. Slechts twee pro cent komt uit het provinciedeel on der de Westerschelde. „Erg is dat natuurlijk niet", stelde Lievense. „Maar het zou natuurlijk wel aar dig zijn als ons evenement door de hele provincie gedragen wordt." Opmerkelijk is wel dat in 2007 de beste Zeeuwse man (Theo Rabout, Aardenburg) en de beste Zeeuwse vrouw (Ingrid IJsebaert, Hulst) uit Zeeuws-Vlaanderen kwamen. Lie vense: „De kwantiteit is dus niet groot, maar de kwaliteit is goed." Terneuzenaar Maikel Harte, voor malig voorman van de Lamaket- ta's, legde tijdens één van zijn in termezzo's uit hoe ze dat in Zeeuws-Vlaanderen regelen. „Kijk", zei hij, „Zeeuws-Vlaande- BIRMINGHAM - Michaëlla Krajicek is gisteren onderuit gegaan in de derde ronde van het tennistoer nooi in Birmingham. De Nederlandse speelster, die in de tweede ronde eindelijk weer eens won, verloor in twee sets van de Belgische Yanina Wickmayer: 6-3 6-4. Krajicek startte in Birmingham met haar voorbereiding op het grastoernooi van Wimbledon. PEKING - De Chinese hoofdstad Pe king staat deze week in het teken van de rampenoefening. De stad bootst aan de vooravond van de Olympische Spelen aanvallen met chemische wapens en ontvoerin gen zo realistisch mogelijk na. 'Great Wall 5', zoals de Chinese au toriteiten de operatie noemen, moet uitwijzen of de stad in geval van een terreuractie adequaat rea geert. TENNIS Warschau. Mannen. Tweede ronde: Robredo (Spa/2)-Odesnik (VSt) 6-4 1-1 opgave. Londen. Mannen. Derde ronde: Nadal (Spa/1 )-Nishikori (Jap) 6-4 3-6 6-3, Nalbandian (Arg/4)-Mahut (Fra) 6-4 6-1, Murray (GBr/6)-Gulbis (Let) 5-7 6-1 6-4, Gasquet (Fra/5)-Ancic (Kro) 7-6 (5) 6-4, Hewitt (Aus/11)-Mathieu (Fra/7) 6-4 6-4, Roddick (VSt/3)-Fish (VSt/15) 7-6 (5) opgave Fish, Kar- lovic (Kro/8) - Gonzalez (Chl/10) 6-3 7-5. Halllle. Mannen. Tweede ronde: Kiefer (Dui)-Joezjni (Rus/4) 6-2 5-7 6-3, Baghdatis (Cyp/5)-Santoro (Fra) 6-4 6-3, Federer (Zwi/1 )-Vacek (Tsj) 7-5 6-3, Llodra (Fra)-Darcis (Bel) 7-6 (6) 7-6 (3). Birmingham. Vrouwen. Derde ronde: Wick- mayer (Bel)-Krajicek (Ned/8) 6-3 6-4, South ren is het bourgondische deel van de provincie. De mensen zitten lie ver in het café dan dat ze hardlo pen. Nu vormen we met z'n allen een hechte gemeenschap en we hebben gewoon gezegd: 'Zeg Theo en Ingrid, lopen jullie hem effe...'." IJsebaert, de nummer twee van IJsebaert: 'Ik lag lange tijd voorop, maar werd op het strand ingehaald' 2004 en 2007, luistert ook dit jaar naar die opdracht. En ze is uit op revanche. Met de pest in haar lijf bekende ze gisteren, zittend in een forum, dat ze na de wedstrijd van vorig jaar 'niet moe genoeg was'. „Ik lag lange tijd voorop, maar werd op het strand ingehaald. Ik kreeg maagkrampen en werd twee de. In 2004 kon ik ermee leven dat ik van Marlies Jongerius verloor. Toen voelde ik me met mijn twee de plaats ook een winnares. In 2007 was dat heel anders." De Hulster atlete zint dus op re vanche, al doet voormalig topatle te Irma Heeren waarschijnlijk mee. Theo Rabout, in de vijfde edi tie derde, heeft die wraakgevoe lens niet. Hij zegt de 'magnifieke wedstrijd' dit jaar aan zich voorbij te laten gaan. „Als ik in oktober als toeschouwer aanwezig ben, zal dat wel heel veel pijn doen, maar ik kies nu eens een keer voor wat an- ROOSENDAAL - Frans Vermeulen is toegevoegd aan de technische staf van de voetbalclub RBC. De ex-trainer van onder meer Hoek en TSC, gaat onder hoofd trainer Rob Meppelink werken. Ook Eric Hellemons is assistent bij de profclub. Vermeulen was enkele jaren in dienst van Hoek en stond als voet baller in zijn jonge jaren vijftien jaar onder contract bij NAC. ZOUTELANDE - De offroad-triatlon van Zoutelande gaat morgen niet door wegens gebrek aan deelne mers. Het betekent niet dat er zaterdag niet gesport wordt in het Walcher- se Kustdorp. Om 19.00 uur klinkt op de stranden achter de boule vard het startsein voor de eerste Zoutelandse motorcross. Voor die wedstrijd bleek veel ani mo, zodat die wel doorgaat. (GBr)-Nakamura (Jap/17) 2-6 6-4 6-4, Erakovic (NZe)-Sjvedova (Rus) 6-3 7-5, Alona Bondaren- ko (Oek/5)-Rao (Ina) 6-3 5-7 6-1, Mattek (VSt)-Tanasugarn (Thai) 6-4 6-2. Barcelona. Vrouwen. Tweede ronde: Safarova (Tsj/4)-Parra (Spa) 7-5 4-6 6-3, Ivanova (Rus)-Kondratjeva (Rus) 1-6 6-1 7-5, Gallovits (Roe)-Zakopalova (Tsj/7) 6-2 6-0, Kirilenko (Rus/2)-Suarez (Spa) 6-1 4-6 6-4. WIELRENNEN Annemasse. ProTour, Dauphiné Libéré. Vier de etappe, Vienne - Annemasse: 1. Dessel (Fra) 193 km in 4.37.16, 2. Rolland (Fra) 0.18, 3. Moinard (Fra) 1.21, 4. Pereiro (Spa), 5. Bak (Den) 2.07, 6. De la Fuente (Spa) 2.07, 7. Le Mevel (Fra), 8. Halgand (Fra), 9. Rogers (Aus) 2.11, 10. Paulinho (Por), 16. Gesink, 52. Wee- ders. Voor de Kustmarathon offer ik steeds vier maanden op en ik heb het gevoel dat ik een aantal mindere winters achter de rug heb en dat ik wat langzamer ben ge worden. Ik ga nu wat kortere wed strijden lopen. Want geloof me: het doet ook zeer om tijdens de halve marathon van Cadzand toe te moeten kijken. Die kan ik nu wel weer een keer lopen." Heeft de atleet uit Aardenburg dan nog wel gezorgd voor Zeeuws- Vlaamse opvolging? „Nou nee. Ie dereen moet voor zichzelf bekij ken of-ie aan een marathon wil be ginnen. En zonder de marathon te lopen, kun je ook heel veel plezier beleven aan de atletiek." Kustmarathon 2009 Aan de zevende editie van Kustmarathon zullen nog meer mensen kunnen meedoen dan aan de zesde. Bij de hardloopwedstrijd op za terdag zal er ruimte zijn voor 1500 deelnemers. »- Aan de Wandelmarathon op zondag mogen 3000 mensen (dit jaar 2200) meedoen. De marathon voor mountainbi- kers staat open voor 500 lief hebbers (dit jaar 350). De organisatie overweegt een wedstrijd speciaal voor vrou wen te houden: Ladies Run. ZIERIKZEE - Biljarter Rinus Pankow is door de achterdeur in de tweede ronde gekomen van het drieban den koppeltoernooi op de matchta fel in Kwadendamme. Na de uit schakeling, samen met Jaap Hame- ling, in de herkansing, leek het toernooi ten einde. Door het weg vallen van een wel geplaatst kop pel mochten Pankow en Hameling als beste verliezer alsnog door. Zondag spelen ze hun partij. ZEIST - De internationale korfbalfe deratie gaat wereldwijd de schot- klok invoeren. Een aanval moet voortaan binnen 25 seconden tot een schot leiden, waarbij de po ging ook nog minstens de korf moet raken. In de Nederlandse Korfbal League bestaat deze regel al. De schotklok wordt internationaal voor het eerst op de World Games in juli in Taiwan van kracht. ning 4.10, 69. Moerenhout 9.54, 74. Stamsnij- der, 91. Clement 13.38, 106. Kroon, 136. Elij- zen 30.03. Aflgemeeim klassememt: 1Valverde (Spa) 14.49.46, 2. Leipheimer (VSt) 0.23, 3. Evans (Aus) 0.37, 4. Dessel 1.08, 5. Monfort (Bel) I.17, 6. Astarloza (Spa) 1.20, 7. Pereiro 1.58, 8. Gesink 2.28, 9. Rolland 2.29, 10. Trofimov (Rus) 2.34, 43. Weening 5.53, 71. Moerenhout II.27, 82. Stamsnijder 13.41, 90. Clement 15.34, 103. Kroon 18.43,135. Elijzen 39.57. Goiuria. Emakumeen Bira. Internationale vrouwenkoers. Eerste etappe. 1. Marianne Vos (Nederland), 2. Luise Keiler (Dui) op ne gentien seconden. Klassement: 1. Vos. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl OSTRAVA - De Cubaan Dayron Robles heeft gisteren het wereldre cord op de ito meter horden verbe terd. Robles kwam bij een grand prixwedstrijd in het Tsjechische Ostrava tot 12,87 seconden. Daarmee was hij 0,01 seconden sneller dan de oude toptijd van de Chinees Liu Xiang, die twee jaar geleden in Lausanne tot 12,88 kwam. „Wat een tijd", jubelde de 21-jarige Cubaan kort na zijn race. „Dit had ik niet verwacht. Ik ben zeer geluk kig en tevreden. Ik weet niet of ik NV De Cubaanse loper Dayron Robles verbetert tijdens grand prixwedstrijden in Ostrava het wereldrecord op de 110 meter horden. TERNEUZEN - Ramazan Kesikbas speelt volgend seizoen niet bij Ter- neuzense Boys, maar vertrekt naar Turkije. De 22-jarige Turkse voet baller heeft zijn plannen gewij zigd. „Ik ga in Izmir studeren, bij familie wonen en ga er ook voet ballen." Voor zijn nieuwe club Göztepe, die in de Turkse tweede klasse uit komt en de ambitie heeft om naar de hoogste klasse op te klimmen, gaat Kesikbas op amateurbasis spe len. „Het komt eigenlijk heel on verwacht op mijn pad. Ik ging bij Hoek weg, omdat ik er te wisselval- Liu Xiang in Peking kan verslaan, maar dat zien we dan wel. Be dankt Ostrava!" Het persoonlijk re cord van Robles stond tot voor de race op 12,92 seconden. Robles won twee jaar geleden bij de wereldkampioenschappen in door in Moskou zilver op de 60 meter horden. Bij de WK in Osa ka, vorig jaar, eindigde hij als vier de op de 110 meter. Dit jaar kwam hij bij de WK in door in Valencia niet door de se ries, omdat hij na de start bleef staan. Robles dacht dat zijn concur rent Liu Xiang een valse start had gemaakt, maar de scheidsrechter floot de lopers tot ontsteltenis van de Cubaan niet terug. Robles diende zich de afgelopen maanden al aan als een grote con current voor Liu Xiang in de strijd om het goud op de Olympische Spelen. De Chinees veroverde vier jaar geleden in Athene de olympi sche titel op de 110 meter horden. lig speelde en ook niet het vertrou wen van de trainer kreeg. En ik had zin in een nieuw avontuur bij Terneuzense Boys." Hij heeft inmiddels de club, die na het behaalde kampioenschap op versterking uit was, ingelicht over de nieuwe wending in zijn car rière. „Ik vind het jammer voor Terneuzense Boys, want het is een mooie club. Het was ook best moeilijk om te zeggen dat mijn overgang niet meer doorgaat." Maar de combinatie van studie en voetbal in zijn vaderland heeft de doorslag gegeven. UITSLAGEN M De Cubaan Dayron Robles verbetert tijdens wedstrijden in Ostrava het we reldrecord op de 110 meter horden. foto Vladislav Galgonek/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77