Zeeland Aangepaste duikstek oogst waardering voor schelpdierkweek Roe-conflict Wielklem Terneuzen wordt op de spits gedreven aan banden gelegd Ambitieus project aanpak duiklocaties verdient vervolg. Verkeerswethouder fluit overijverige parkeerwachters terug. Experimenten met kokkels, tapijtschelpen en platte oesters. ma m* SPZC Vrijdag 13 juni 2008 3 7 door Piet «leemans SCHARENDIJKE - Een huzarenstuk je. Een prachtig project dat een ver volg verdient. Wethouder Ad Ver seput van Schouwen-Duiveland stak zijn tevredenheid over het am bitieuze project revitalisering duik locaties niet onder stoelen of ban ken. Verseput tekende gisteren voor de officiële ingebruikname van de voor duikers met een beper king geschikt gemaakte duikstek West Repart bij Scharendijke. De duikplek bij West Repart is één van de vier duiklocaties op Schouwen-Duiveland die onder door Wout Bareman TERNEUZEN - De Medezeggen schapsraad van het ROC Wester- schelde in Terneuzen heeft de Raad van Toezicht gisteren offici eel de wacht aangezegd. Inzet is de procedure voor de benoeming van een opvolger van bestuursvoorzit ter Toine Huijsmans. Vorige week al bleek daarover een vergaand meningsverschil te be staan. De Raad van toezicht vond het niet nodig dat de MR vooraf zou instemmen met de te volgen procedure, de MR vond van wél en zei prompt het vertrouwen in de RvT op. Volgens de MR moet het perso neel nauw betrokken worden bij de sollicitatieprocedure én dient de opvolger van Huijsmans van academisch niveau te zijn. Die ri tsen zijn verwoord in een brief, die fcjsteren werd verstuurd. Voorzit- Br Dik Dijkgraaf van de RvT ■acht het schrijven af alvorens ■mmentaar te geven. handen genomen is. Ook duikloca ties bij Den Osse (Nieuwe Kerk- weg), Dreischor (Zuidlangeweg) en Scharendijke (Kabbelaarsrif) werden stevig onder handen geno men. Er zijn drijvende steigers aan gelegd in combinatie met trappen over de dijk, verharde paden, toilet voorzieningen en parkeergelegen heid. Wat Verseput betreft hoeft het niet bij genoemde vier duik- plekken te blijven „Ik denk dat het hier niet moet eindigen." Verseput benadrukte het belang van de duiksport voor Schouwen-Duive- Met de ingebruikname van de ge revitaliseerde duikplek bij West Repart is de kroon gezet op een ambitieus project. Vier duikstek- ken zijn opgeknapt. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het bureau Parkeerbe heer van de gemeente Terneuzen moet het plaatsen van wielklem men beperken. Nu de parkeerover last in het stadscentrum door de sluiting van coffeeshop Check point en de drastische terugloop van het drugstoerisme grotendeels is verdwenen, is het aantal parkeer boetes gekelderd. Tot verbazing van raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) hebben de parkeerwachten hun 'jachtge bied' nu verlegd naar onder meer de Markt. „De klemzetters hebben nu kennelijk zo weinig te doen dat ze, om hun omzet op peil te hou den, elders in de stad naarstig op zoek gaan naar overtreders. Ook op de Markt worden nu automobi listen voor een eenvoudige par iand. „Per jaar komen hier 10.000 duikers en die maken bij elkaar zo'n één miljoen duiken. Wij wil len ons daar sterk voor maken en wel zo dat ecologie en economie hand in hand gaan." Ook Hennie Elshof van de Nederlandse Onder watersport Bond (NOB) sprak gis teren zijn waardering uit voor de aanpak van de duikplekken. „Wij zijn blij dat we hierheen hebben mogen bijdragen." Ambassadeur voor de gehandicaptensport Peter Faber maakte zijn toehoorders deelgenoot van zijn visie op de duiksport en de nieuwe mogelijk heden daartoe voor duikers met een beperking. Hij spoorde hen aan er gebruik van te maken. „Je hebt zelf de vrijheid om te gaan met je beperkingen en talenten." keerovertreding getrakteerd op een klem." Het raadslid vindt dat het plaatsen van wielklemmen be perkt moet blijven tot die locaties waar nog steeds parkeerovertredin- gen worden gepleegd door drugs toeristen. Hij noemt het gebruik van de wielklem op de Markt ui terst klantonvriendelijk. Verkeerswethouder Co van Schaik is dat met hem eens. „De wiel klem is vorig najaar vooral inge voerd om te voorkomen dat met name foutparkerende buitenlan ders - en dan vooral drugstoeris ten - zouden ontsnappen aan hun parkeerboete." De invoering van de klem was een noodgreep om dat bleek dat het gros van de Fran se en Belgische drugstoeristen het 'bonnetje' onder hun ruitenwisser doodleuk verscheurde, vaak onder de ogen van de parkeerwachten. Voor de gemeente bleek het haast onmogelijk die boetes nog te in nen. Met de klem was inning in elk geval gegarandeerd. door Harmen van der Werf KAMPERLAND - De waterkwaliteit van het Veerse Meer is de laatste ja ren zo sterk verbeterd dat schelp dierkwekers er aan de slag willen. In het westelijk deel van het Veer se Meer beginnen nog voor het einde van het jaar drie experimen ten met de kweek van onder meer kokkels, tapijtschelpen,-platte oes ters en mosselen. De drie experi menten zijn aangedragen door evenveel combinaties van bedrij ven. De twee binnenvissers op het Veerse Meer, Wim de Ridder uit Arnemuiden en Marcel van de Kreeke uit Wolphaartsdijk, zijn er direct bij betrokken. De Ridder werkt samen met de Yersekse schelpdierhandelaar Piet van Oost, Van de Kreeke met het schelpdier concern Roem van Yerseke. Stich ting Zeeschelp van Marco Dubbel dam is de derde speler. In het Veerse Meer gaan de drie partijen echt iets nieuws onderne men. Zeeschelp en Roem van Yer seke hebben allebei sinds enkele ja ren een broedhuis waar ze kunst matig jonge schelpdiertjes kwe- Zaterdag 14 en zondag 15 juni 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen ken. Ze richten zich eerst op het kweken van mosselbroed, maar, vertelt Marco Dubbeldam, 'zeker voor de kweek van mosselen op bodempercelen in de Oosterschel- de is mosselzaad uit een broedhuis nog te duur en ook te kwetsbaar'. Pieter Geijsen, projectleider aqua- cultuur bij Roem van Yerseke, be vestigt dat. De twee bedrijven heb ben zich nu toegelegd op de kweek van broedjes van duurdere schelpdieren als kokkels en tapijt schelpen. Volgens Dubbeldam is het Veerse Meer ideaal voor experi menten met het opkweken van broedjes tot consumptierijpe schelpdieren. „Er zijn al proeven met kokkels gedaan. De resultaten waren heel goed." Tot voor enkele jaren was het ondenkbaar dat dit mogelijk was in het Veerse Meer. Sinds 2004 wordt het meer via een speciale spuisluis in de Zandkreek- dam dagelijks ververst met Ooster- scheldewater. Dat is de waterkwali teit van het Veerse Meer enorm ten goede komen. Er zitten dank zij de lozing van landbouwwater ook nog vrij veel voedingsstoffen in. Jaap Broodman, ambtenaar vis serij bij de provincie, verwacht veel van de experimenten in het Veerse Meer. De vergunningen zijn nog niet rond. 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. - Duiker Miriam de Jonge gaat te water. Wethouder Verseput bedient de lift. foto Marijke Folkertsma voeI je v r i j Goes Klein Frankrijk 31 Tel. 0113 - 237923 Krabbendijke Westweg 5 Tel. 0113 - 502010 Vlissingen Bedrijfsweg 2 Tel. 0118 - 461710 AutoTeam beeft ook vestigingen jn.Bergen op Zoom, Roosendaal eji Steenbergen officieel Opel Chevrolet Dealer ...méér dan 350 occasions, allemaal met speciale zomeracties! kijk op www.autoteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73