TUIN ARTEC oefenen Alaska door Ik heb er alleen maar zin in INTERIM BV Dienstwoning bij bouwbedrijf mag blijven Uitgeleide van World Servants Man gewond bij brand in Zoutelande mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Gezin Van der Marei emigreert naar het Oostenrijkse dorpje See. Statenvergadering info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 sPZC Vrijdag 13 juni 2008 35 NIEUWERKERK - Het echtpaar Van der Cingel uit Nieuwerkerk mag - hoewel het bedrijf verkocht is - in de dienstwoning bij het bedrijf blijven wonen. Dat heeft Schou- wen-Duivelands gemeentebestuur beslist. De Van der Cingels hebben 40 jaar lang in Nieuwerkerk een aannemingsbedrijf geëxploiteerd en woonden in de dienstwoning. Ze hebben het bedrijf verkocht aan hun zoon. Strikt genomen is de woning daarmee geen dienst woning meer en zou het echtpaar eruit moeten. Dat gaat het college te ver. „Handhavend optreden zou onevenredig zijn in verhouding tot de belangen die zijn gediend bij goede ruimtelijke ordening." Piet Schneiders: „Ik kan prima alleen zijn. Bovendien leg ik makkelijk contact." door David Duijnmayer KORTCENE - Hun huis in Kats heb ben ze in november al verkocht. Sindsdien zitten ze in een vakan tiewoning. Marco en Angelique van der Marei, beiden 38, vertrek ken 7 juli voorgoed naar Oosten rijk. Dochters Elise (9) en Anouk (5) en de katten gaan mee. Fami lie, vrienden en de zekerheid van een vast inkomen blijven achter in Nederland. In het Tiroler dorpje See (1100 in woners) hebben ze een authen tiek, honderd jaar oud Tiroler huis gekocht. Dat wordt verbouwd, zo dat twee appartementen aan toe risten verhuurd kunnen worden. Er moeten mooie boxsprings in ko men, LCD-schermen en een inter netaansluiting. „Het is niet het eer- e land waar we aan dachten", zegt Marco. „Eerder aan Zweden of Noorwegen. Maar dan zit je met de taal, de afstanden, het kli maat. Oostenrijk heeft echte win ters en echte zomers. Het is voor toeristen een van de weinige lan den met twee seizoenen." „Vorig jaar, na de wintersport in Oostenrijk, hakten we de knoop 'Het verhuren van appartementen is gewoon iets proberen te verkopen' door", zegt Angelique. „Toen zijn we meteen begonnen met zoeken, maar het was niet eenvoudig om een huis te vinden. Eerst kregen we het financieel niet rond, vervol gens was een pand net voor onze neus weg. We moesten minimaal 40 procent eigen geld meenemen, de banken waren erg voorzichtig. Maar als je dan eenmaal het ver trouwen hebt gewonnen, krijg je ook wel alle medewerking. Wat dat betreft zijn het net Zeeuwen." Marco werkt nu nog voor Fries land Foods als productstrateeg. An gelique is ambtenaar bij de ge meente Goes. In de toeristensector hebben ze geen ervaring, maar pro blemen verwachten ze niet. „Zo verschillend is het nu ook weer niet. Het verhuren van apparte menten is ook gewoon iets probe ren te verkopen en met mensen omgaan kunnen we wel. Maar van de verhuur alleen kunnen we niet leven, dus ik zal ook nog een baan gaan zoeken", zegt Marco. Angelique heeft zo nu en dan nog wel wat twijfels: ze ziet op tegen het afscheid, en vraagt zich soms af of het wel goed is voor de kinde ren. „Tuurlijk wel", zegt Marco dan. „Die zijn daar eerder gewend dan wij." Ziet hij dan helemaal geen moeilijkheden? Na even na denken komt het er resoluut uit: „Nee, ik heb er eigenlijk alleen maar zin in." foto Marijke Folkertsma RENESSE - Tijdens een kerkdienst worden zondag elf jongeren 'uitge zwaaid' die deze zomer gaan wer ken voor de christelijke organisatie World Servants. De jongeren ver trekken in de loop van de zomer naar Brazilië, Ghana, Egypte, India en Zambia. Daar werken ze aan de bouw van scholen of een wees huis. De dienst begint om 9.30 uur in de kerk in Renesse en wordt ge leid door dominee Guido Sinke. Provinciale Staten Provincie Zeeland ZOUTELANDE - Een man uit Zoute lande is gisterochtend gewond ge raakt bij een brand in zijn schuur aan de Noordstraat in Zoutelande. Hij liep brandwonden op aan zijn handen en benen toen hij een brandend bankstel uit de schuur sleepte. De bank stond dichtbij een allesbrander en was door over verhitting in brand gevlogen. De man is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen behandeld. De schuur, die werd gebruikt als werk plaats, heeft schade opgelopen aan balken en dak, maar is niet geheel verloren gegaan. Dat was mede te danken aan het eigen bluswerk van de man, die met een tuinslang het vuur bluste. Voig vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71