Na twee keer Nieuwe draaitijden Zeelandbrug definitief Een volautomatische uierwassing hoort er bij 50% korting Twee dagen landbouwbeurs in Melissant Kliniek voor spataderen in Hellevoetsluis 34 Vrijdag 13 juni 2008 PZCS Natuur- en vogelwacht zoekt vrijwilligers Vergadering dorpsraad van Oosterland Visserijdag op de Ring van Ouddorp Vlissinger beroofd van mobiele telefoon VOORDEEL WEKEN Nu 89,99 met gratis Captiva Luieremmer Von Belle Baby Piet Schneiders vertrekt morgen voor fietstocht door Canada en Alaska. Open dag bij familie Van Balkom trekt veel belangstelling. ZIERIKZEE - Voor de begeleiding van groepen kinderen tijdens ex cursies, is de Jeugd Natuur- en Vo gelwacht Schouwen-Duiveland op zoek naar vrijwilligers. De organi satie laat schoolkinderen van de groepen 4 tot en met 8 kennisma ken met de natuur. Deze excursies zijn op zaterdag van to tot 12 uur. Op 28 juni is de laatste excursie van het seizoen. In september be gint het weer. Voor opgave en in fo: Ine van de Ven, 413407. OOSTERLAND - De dorpsraad Oos terland houdt een openbare verga dering op woensdag 18 juni. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen (twee leden zijn aftredend) en een presentatie over het dorpshuis van de toe komst door Marco van Dorst. De dorpsraadvergadering begint op 20.00 uur in de Oosterhof door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Met de goedkeuring van het ministerie van Verkeer en Waterstaat zijn de bediening op af stand en de nieuwe bloktijden van de Zeelandbrug definitief gewor den. „In feite wordt de brug al sinds ja nuari vanuit Vlissingen bediend. Toen zijn ook de nieuwe bloktij den ingevoerd. Voor de zekerheid hebben we nog een maand een brugwachter beschikbaar gehou den, maar in februari is die ook verhuisd naar Vlissingen", zegt Izaak Lamse, manager infrabeheer van de provincie Zeeland. Met de goedkeuring per 1 juni door het ministerie per 1 juni zijn bedie ning en nieuwe draaitijden defini tief geworden. Het ministerie is vaarwegbeheerder van de Ooster- schelde. Lamse: „In de och tendspits heeft het wegverkeer prioriteit gekregen. De bloktijden, OUDDORP - Het Goereese vissers dorp Ouddorp staat zaterdag ge heel in het teken van de visserij. Op de ring is een feestprogramma met demonstraties garnalen pel len, een wedstrijd paling roken en muziek. Het viswijvenkoor Sootjevisch en shantykoor Op Vol le Kracht treden op en bij verschil lende stands is (gebakken) vis te koop. De dag begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. VLISSINGEN - Een 33-jarige Vlissin ger is woensdagnacht van zijn GSM beroofd. De man liep over het Bellamypark toen plots een bij tende vloeistof op zijn arm werd gespoten. Door de schrik en de pijn liet hij zijn GSM op de grond vallen waarna zijn belager er met zijn mobiel vandoor ging. De man liep brandwondjes op. Ongehinderd wegverkeer van 05.40 tot 05.53 uur van 06.07 tot 06.23 uur van 06.37 tot 06.53 uur »- van 07.07 tot 07.23 uur van 07.37 tot 08.53 uur van 09.21 tot 09.37 uur Daarna elk uur: van --.52 tot -.07 uur van -.21 tot -.37 uur de tijden waarop de scheepvaart is geblokkeerd, zijn afgestemd op de rijtijden van Connexxion en de NS." Behalve de Zeelandbrug worden al le bruggen en sluizen in het Ka naal door Walcheren bediend van uit het centraal bedieningsgebouw Sluis Vlissingen. In de nacht wordt er bediend op aanbod, waarbij de beroepsvaart via de sluis Vlissin gen voorrang krijgt. Angelcare babyfoon AC420 Voorjaarscollectie baby- en positiekleding en de gehele Esprit babycollectie nu President Rooseveitlaan 772 Vlissingen MELISSANT - Ruim zestig standhou ders tonen hun producten en dien sten tijdens de Agrarische Manifes tatie Goeree-Overflakkee, die van daag en morgen wordt gehouden. Op de beurs zijn verder demon straties van sledehonden, Tai Chi, Kids-dance en line-dancing. Ook zijn er modeshows, behendigheids wedstrijden en optredens van het vrouwenkoor Toonkunst en het Flakkees Piratenkoor. De beurs wordt gehouden op het terrein van transportbedrijf Mijnders aan N215 bij Melissant. Vandaag is de beurs van 10.30 tot 21.00 uur open; zaterdag van 10.30 tot 17.00 uur. www.amgo.nu door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Zijn fiets staat al klaar, bepakt en bezakt én voor zien van een Nederlandse vlag op een stokje. „Niet dat ik zo chauvi nistisch ben hoor", zegt Piet Schneiders een paar dagen voor het begin van zijn megafietstocht door Canada en Alaska. „Maar zo ben ik beter zichtbaar voor die gro te jongens." Want 'grote jongens', die gaat Piet heel wat tegenkomen tijdens zijn trip door Noord-Amerika. „Er zijn daar niet zoveel wegen, dus ieder een kiest dezelfde route, óók de vrachtwagenchauffeurs." Er zijn best alternatieven, geeft de man uit Capelle (bij Nieuwerkerk) aan. „Maar die zijn vaak onverhard. Dat schiet niet zo op met 25 kilo baga ge bij je." 'In een auto kan het saai worden. Op de fiets beleef je alles veel intenser' Een solofietstocht van vijfduizend kilometer in een kleine twee maanden. Zoiets doe je alleen als je al je halve leven op je fiets zit, zou je denken. Voor de 68-jarige Duivelander gaat dat echter niet op. „Ik heb twee jaar geleden voor het eerst een grote tocht gemaakt. We waren op bezoek bij vrienden in de Dordogne en het leek me wel een leuk idee om fietsend te rug te komen." Een hele toer, ze ker op een onaangepaste, doodnor male herenfiets. „Maar wél heel leuk." Een jaar later volgde, met een fietsmaat, een tochtje Neder land van twaalfhonderd kilometer. „Daar had ik me al een stuk beter op voorbereid." En nu komt dus de kers op de taart. Piet vliegt morgen richting Calgary, waar hij wordt opgewacht door zijn vroegere buren, die daar wonen. „Daar blijf ik een paar da gen, waarna ze me hopelijk willen wegbrengen naar de rand van de Rocky Mountains. Daar begint mijn tocht." Die gaat via oostelijk Canada naar Alaska. Piet kijkt met veel plezier vooruit, maar laat ook veel op hem afkomen. „De wegen, het weer, de slaapmogelijkheden; ik bekijk het allemaal ter plekke wel." Hij verwacht wel regelmatig 'in het wild' te moeten kamperen. „Geen probleem: ik neem een tent je mee." Goed voorbereid is hij wél. „Ik verwacht vooral proble men met elektriciteit, dus neem een zonnepaneeltje mee. En een hele lading batterijen." Toch zit er wel één stok achter de deur. „Mijn terugvlucht vanuit An chorage is al geboekt. Die is op 8 augustus." Dan moet hij dus wel op het eindpunt zijn. „Ik hoop honderd kilometer per dag te kun nen fietsen, dus dat moet lukken. En anders ga ik liften of huur een auto. Ik maak me daar niet druk over." Piet beseft dat er dagen zullen zijn dat hij alleen maar over lange, rech te wegen rijdt. Saai wordt het niet, denkt hij. „Ik denk dat de natuur imposant genoeg is. In een auto of camper kan zoiets misschien een tonig worden, maar op de fiets be leef je de omgeving veel intenser." Voor eenzaamheid is hij niet bang. „Ik kan prima alleen zijn. Boven dien leg ik makkelijk contact." Ster ker nog: het is één van de doelen van Piet. „Ik wil zoveel mogelijk mensen ontmoeten." Alaska Alaska is de grootste staat van de Verenigde Staten en ruim veertig keer zo groot als Neder- land. Het gebied is dunbevolkt: er wonen ongeveer zo'n 620.000 mensen. Eenderde van hen woont in An- chorage, maar de hoofdstad is Juneau (30.000 inwoners). Alaska was tot 1867 in Russi sche handen. Toen kocht de Verenigde Staten het voor 7 miljoen dollar. Verreweg het grootste deel van de inkomsten van de bevolking komt uit visserij. door Melita Lanting KERKWERVE - De koeien kijken nieuwsgierig op. Koppen worden door de hekken gestoken om maar niets te missen van al die mensen die af zijn gekomen op de open dag bij de boerderij van de familie Van Balkom in Kerkwerve. Het melkveebedrijf is uitgebreid met een nieuwe stal en Van Bal kom gaat melken met drie melkro- bots. „Dat is wel bijzonder", zegt een van de bezoekers. „Dat wil ik wel zien." Volgens een ander is melken met robots absoluut de toekomst. „Wie wil nog zijn socia le leven aan de kant zetten voor een melkveebedrijf?" Mede door het slechte weer („je kan met die regen toch niet op het land werken") is het behoorlijk druk bij het bedrijf en eigenaar William van Balkom komt han den te kort om de felicitaties in ontvangst te nemen. De vernieuwde stal is negentig me ter lang en modern ingericht. De zijwanden zijn gedeeltelijk open en kunnen - als het nodig is - wor den gesloten met een scherm te gen wind en regen. „Voor de die ren mag het binnen net zo fris zijn als buiten", zegt Van Balkom. Ze ker als het warm is, is een verkoe lend briesje welkom, want koeien kunnen hittestress krijgen waar door de melkproductie daalt. Nog niet de hele stal is in gebruik. Van Balkom melkt nu 102 koeien en daarmee zit hij nog niet op de volle capaciteit. Uiteindelijk gaat hij naar 180 melkkoeien. Dat grote aantal is te behappen omdat hij werkt met melkrobots. De stal is opgedeeld in drie vakken Kinderen van de basisschool komen ook kijken bij de open dag van de fami lie Van Balkom. foto Marijke Folkertsma en bij ieder vak staat een melkro- bot. De koeien lopen vrijelijk door hun vak, hebben speciale plekken om te liggen en bepalen zelf wan neer ze naar de melkmachine gaan. Die werkt helemaal compu tergestuurd. De computer herkent de koe en - als het tijd is om te melken - wor den de uiers volautomatisch gewas sen en wordt de koe gemolken. Daar komt geen mensenhand meer aan te pas. De computer re gistreert alles. Hoeveel melk gege ven is, welke koe langs is geweest en hoe laat. Melkveehouderij Van Balkom in Kerkwerve is uitgebreid. De stal is vergroot en het bedrijf heeft drie melkrobots aange schaft. DIRKSLAND - Het ziekenhuis Dirks- land begint op 1 september een speciale kliniek voor behandeling van spataderen. Hiermee gaat het ziekenhuis de concurrentie aan met de particuliere klinieken. De kliniek moet min of meer op dezelfde wijze werken als de parti culiere klinieken: binnenkomen, direct behandeld worden en daar na weer naar huis. „Maar dan wel met de zekerheid van van de hele ziekenhuiszorg er achter", zegt di recteur medische zaken Paul van der Velden. „We zien dat spatade ren in toenemende mate behan deld worden in privéklinieken en wij denken de mensen een meer waarde te bieden ten opzichte van de privékliniek." In de kliniek wordt onder meer gebruik ge maakt van lasertechniek. Van der Velden verwacht die techniek in de toekomst ook in te zetten voor bijvoorbeeld cosmetisch laseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70