Het is elke dag lachen met Franck Torres wil eens iele wedstrijd spelen Pieter Vink mag nu Zweden-Spanje fluiten Arjen Robben sneller hersteld dan gedacht Altijd de wind in de rug Franse international Ribéry heeft één nadeel: geen rem. Spaanse aanvaller toont zijn ongenoegen over weer wisselbeurt. VIER VRAGEN OVER Scheidsrechter had al stilletjes gehoopt op wedstrijd in poule D. Knop Tweewielers tuV ïri' -é-:- feV'; PZC Vrijdag 13 juni 2008 I 57 door Hans Leber CHALET-SAINT-DENIS - Hij is het type speler dat iedere trainer er graag bij heeft. De 25-jarige Franck Ribéry kan erg goed voetballen, gaat er voor, lacht continu en is al tijd positief Bij de Franse medi sche staf hebben ze alleen één klei ne onhandigheid ontdekt die ze bij Ribéry's clubs allang kenden: hij heeft geen rem en kan dus niet doseren. Franck Ribéry kan zijn energie niet over een wedstrijd of over een seizoen verdelen. Hij begint met zijn turbodribbels en op enig mo ment is hij op, leeg. Dat kan na ne gentig zijn, maar ook na tachtig minuten. Of ergens halverwege, je weet het nooit. Dan zie je hem een kwartiertje niet. En hup, dan gaat-ie weer als de brandweer. Het tekent de man uit Boulog- ne-sur-Mer, waar ook Jean-Pierre Papin werd geboren. Ribéry geeft nooit op. En dat heeft een reden. Hoewel in München - waar hij suc cesvol is als linkeraanvaller - en grote delen van Frankrijk nie mand begreep waarom de kleine dribbelaar tegen de Roemenen aan de rechterkant op het midden veld werd geposteerd door zijn trai ner Raymond Domenech, hoorde niemand hem er over klagen. Ribéry heeft net even iets te veel zakken cement de bouwsteigers opgetild om niét te weten dat hij een mooi beroep heeft en daarom niet moet zeuren. Bouwvakker, sa men met zijn vader, Ribéry wil en zal het nooit vergeten. Hij is een voudigweg dankbaar dat hij voet baller mocht worden. Als speler van Olympique Marseil le brak hij pas door in het seizoen 2005/2006. Domenech haalde Ribéry: 'Het gebeurde gewoon. Ingewikkelder is het niet, sorry' hem vlak voor het WK van 2006 bij de Franse ploeg. Hij stelde niet teleur, sterker nog: Franck Ribéry werd een ster. Ook Bij Bayern Mü- Franck Ribéry nchen is hij na één seizoen een cultflguur, Ribéry spreekt nogal aan vanwege zijn onbeperkte inzet en fameuze dribbels. Ook in de spelersgroep bestaat grote waarde ring voor de kleine man (1,70 me ter) uit Frankrijk. Afgeknipte stropdassen, shampoo in de schoenen, peper en zout in de koffie, sokken met rozebottel- poeder. Zijn humor heeft niet het niveau van de Franse intellectuele elite, maar Ribéry is dan ook een eenvoudige jongen. Met een onge kende positiviteit. Opgegroeid in arme wijken van Boulogne-sur- Mer, klein van stuk en dus moest hij zich vaak verdedigen. Een ontsierend litteken op zijn rechterwang als gevolg van een au to-ongeluk maakte het er allemaal niet gemakkelijker op. De tweejari ge Francky vloog vanaf de achter bank door de voorruit en werd vanaf die dag gepest. Hij legt er nooit de nadruk op, maar verloo chent zijn afkomst ook niet. Zijn vriendin is Marokkaanse en mos lim, Franck daarom ook. In het ge loof vond de zenuwpees rust. Domenech zei hem vanaf de eer ste dag: 'Jij hebt geen opdracht, jij moet doen wat je invalt' en dat is precies wat hij doet. Tegen Neder land wil hij de wereld weer laten zien wat hij kan. Vraag Franck Ribéry nooit waaróm hij iets deed of hoé, want hij zal altijd zeggen: „Het gebeurde gewoon. Ingewik kelder is het niet, sorry." INNSBRUCK - Fernando Torres gaf de Spaanse bondscoach Luis Arago- nes dinsdag geen hand toen hij tij dens het eerste EK-duel tegen Rus land (4-1-zege) na de rust werd ge wisseld. De spits van Liverpool ein digde zijn vijftigste interland zo doende op de bank. Hij liet zijn ongenoegen daarover duidelijk blij ken. Aragones verklaarde dat hij Torres van het veld had gehaald omdat deze een vermoeiend seizoen ach ter de rug had en later in het toer nooi nog hard genoeg nodig is. Maar de speler zelf vraagt zich in middels af wanneer hij nog eens een hele wedstrijd mag spelen. Collega-spits David Villa voelde de gemoedstoestand van Torres goed aan. Na zijn derde treffer tegen de Russen liep hij naar de bank en sloot Torres in de armen. Torres werd door Aragones veertig keer opgeroepen voor de Spaanse selectie; 33 keer kreeg hij een basis plaats. Hij mocht maar elf duels af maken. Zijn laatste hele wedstrijd voor de nationale ploeg speelde hij op 7 september 2007 tegen Let land. Zeven keer stelde Aragones hem niet eens op. Al eens eerder sprak Torres zijn verwondering uit over de keuzes van de bondscoach. Als clubvoetballer had Torres bij Atletico Madrid al twee keer met Aragones te maken. Het laatste sei zoen mocht hij 26 keer meedoen. Ook toen sneuvelde hij vaak als Aragones vanaf de bank ingreep. Gerard Vogel, spits van zaterdag-tweedeklas ser Bruse Boys, vertrekt vandaag naar Bern. Met twee ploeggenoten staat hij drie dagen op de Oranje-camping. Naam: Gerard Vogel Leeftijd: 21 Woonplaats: Bruinisse Studie: commerciële economie (afgelopen week afgestudeerd) Reisje vaker met het Nederlands elftal mee „Nee, ik heb dat nooit eerder gedaan. Des te meer reden om het nu wel een keer te doen. Op verjaardagen zeiden we wel eens voor de grap te gen elkaar dat we een keer naar een wedstrijd Oranje moesten gaan, nu hebben we ook de daad bij het woord gevoegd." Gaan jullie ook naar het duel met Frankrijk „Nee, dat niet. Da's nog best duur. We gaan 's middags gewoon zo vroeg mogelijk, meteen nadat we onze tent hebben opgezet, naar het centrale plein in Bern. Daar zoeken we dan een zo goed mogelijke plaats om de wedstrijd 's avonds op het scherm te kunnen zien. Hoe de spelers het dan ook doen, bij ons wordt het sowieso wel gezellig. Ik geloof dat ze 50.000 Oranje-supporters verwachten." Oranje verraste tegen Italië. Had jij dat verwacht „Nou, 3-0 had ik natuurlijk niet verwacht. Ze speelden echt verschrikke lijk goed. Maar in een EK-poultje met vrienden heb ik Nederland wel als winnaar opgegeven. Ik vind ook dat er de laatste tijd te negatief over het elftal is geschreven en gesproken. Het leek wel een modeverschijnsel om tegen Oranje te zijn." Hebben jullie zaterdag en zondag ook nog een Oranje-programma „Misschien gaan we nog naar een training van het Nederlands elftal. Maar die zitten dan weer in Lausanne, toch wel een stukje van Bern af We moeten dan nog wel even uitzoeken hoe we daar komen." door Norbert Kleinherenbrink WENEN - Scheidsrechter Pieter Vink blijft actief bij het Europees kampioenschap voetbal. De Neder landse arbiter kreeg gisteren de wedstrijd Zweden-Spanje toegewe zen. Het duel tussen de koplopers in groep D wordt morgen ge speeld. Vink floot zondag de eerste wed strijd van gastland Oostenrijk te gen Kroatië. Hij viel op door het toekennen van een (terechte) vroege straf schop aan de Kroaten, die het duel met 1-0 wonnen. Vink wordt mor gen (aftrap 18.00 uur) bijgestaan door zijn vaste assistenten Adriaan Inia en Hans ten Hoove. „Ik riep wel even 'yes' toen ik mijn aanstelling hoorde", liet Vink we ten op NOS Radio 1. „Het is een topwedstrijd tussen twee fantas tische voetballanden die boven dien bij dit EK de eerste wedstrijd hebben gewonnen. Ik ben er heel blij mee." Vink had stilletjes al gehoopt op deze wedstrijd in groep D. „Je gaat toch voor jezelf een beetje zitten kijken in het schema. Groep C viel af door de betrokkenheid van Ne derland, groep B ook omdat ik mijn eerste wedstrijd in die poule had gefloten. Uit deze aanstelling mag je toch wel concluderen dat de Uefa zeer tevreden was over mijn optreden in de eerste wed strijd." LAUSANNE - Bondscoach Marco van Basten kan vanavond tijdens de tweede wedstrijd van het Ne derlands elftal op het EK tegen Frankrijk weer over Arjen Robben beschikken. De aanvaller is her steld van een liesblessure en train de donderdag volledig met zijn ploeggenoten mee. „Robben is fit en inzetbaar", ver klaarde Van Basten. De bonds coach wilde niet kwijt of hij tegen Frankrijk ook een beroep op Rob ben doet. Van Basten benadrukte wel dat hij heel tevreden is over het elftal dat maandag wereldkam pioen Italië versloeg' 3-0. Het snelle herstel van Robben is een meevaller voor de bonds coach. De linksbuiten raakte zater dag geblesseerd aan de linkerlies. Van Basten verwachtte dat het her stel van de buitenspeler zeven tot tien dagen zou duren. „Als het te genzit zelfs langer", sprak Van Bas ten toen. „Maar het valt dus mee", constateerde de bondscoach giste ren tijdens een drukbezochte pers conferentie. Klaas-Jan Huntelaar en Mario Mel- chiot lijken nog niet helemaal klaar voor het duel met de Fran sen. De spits van Ajax en verdedi ger van Wigan Athletic trainden individueel. Huntelaar heeft nog last van een kuitblessure. Melchiot kampt met liesklachten. De kans is klein dat zij speeltijd krijgen. Vederlicht, maar ijzersterk! Gazelle Lite City Full Carbon van €1.899,- Nu €1.139,- Gazelle Lite Hybrid Full Carbon van €1.899,- Nu €1.139,- Nu 690,- Voor prijzen, informatie en aanbiedingen, kijk op: Tevens zijn wij op zoek naar een (leerling) verkoper/monteur! Meer info? Kijk onder vacatures op onze website. Zanddwarsstraat 8-10 a 4401 CL Yerseke telefoon: (0113)57 2814 email: knoptweewielers@hetnet.nl www.knoptweewielers.nl Sparta ION GL Gazelle Innergy Gazelle Easy Glider (2007) de laatste 0P=0P adviesprijs €2.099,- Nu €1.499,- Gazelle Orange Limited adviesprijs 839,- Diverse Sparta lON's uit voorraad leverbaar tegen spectaculaire prijzen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59