Tranen van Kannibaal zijn gedroogd EURO Boulahrouz heeft de verwijten bij Sevilla achter zich gelaten. Austria-Switzerland MTV-veejay motiveert Italië met striptease Radiosteun voor Bert Maalderink Geen bierbuik voor Oostenrijkse spelers Henry en Vieira zijn fit voor Oranje Poolse voetballer pleegt zelfmoord 5 6 I Vrijdag 13 juni 2008 PZC door Leon ten Voorde LAUSANNE - Elk toernooi kent z'n wonderlijke verhalen. Dat van Khalid Boulahrouz valt zeker in die categorie. In november speelde hij zijn laatste hele wedstrijd, eind mei werd hij niet goed genoeg be vonden door de bondscoach en nu staat hij op het EK in de basis van Oranje. Het was al diep in de nacht na het heroïsche gevecht tegen Italië toen hij op bed plofte en zich eindelijk even los kon weken van de avond daarvoor. Hij belde zijn moeder en zijn vrouw, zoals altijd na een wedstrijd, zag de felicitatie-sms'jes uit Nederland binnenstromen en probeerde de blijdschap en emo ties te laten bezinken. Khalid Boulahrouz voelde de ellen de van Sevilla en het geluk van Bern langskomen en besefte op dat moment hoe bijzonder zijn verhaal is dat hij deze week vertel de in het trainingskamp van Oran je. Waar dat verhaal moet begin nen? Misschien wel in Hoender- loo toen bondscoach Marco van Basten hem meedeelde dat hij niet mee mocht naar het EK. Huilend vertrok de Kannibaal uit de eet zaal, begeleid door een ovationeel applaus van de spelers. Niet veel later was hij alweer te rug. Ryan Babel - een aanvaller - was geblesseerd. Khalid Boulah rouz - een verdediger - moest de plek gaan opvullen. Het was het begin van vele verrassingen. „Ik was blij, maar vond het ook verve lend voor Ryan om op deze ma nier bij de selectie te komen", zegt hij nu. „Ik had het liever zelf afge dwongen." Zoals hij altijd heeft moeten vechten in zijn leven. Maar de pech van Babel en de mazzel voor hem: dat is voetbal, re lativeert hij. Hoe bizar het soms kan lopen, hoef je hem ook niet meer uit te leggen na zijn periode bij Sevilla waar er openlijk werd getwijfeld aan zijn blessure. Ze dachten dat hij niets mankeerde. „Terwijl ik niet eens normaal kon lopen en al pijn had als ik me in bed omdraaide. Ik kreeg verwijten naar mijn hoofd die ik niet kon be grijpen." De clubarts vond niets, maar on derzoek in Nederland wees uit dat er een scheurtje zat in zijn lies. W* Khalid Boulahrouz beleeft won- derlijke weken. Genegeerd door Sevilla, toch met Oranje mee, af gevallen, weer opgeroepen en prompt in de basis. Raymond Domenech, bonds coach van Frankrijk, is ama teurastroloog en houdt bij het samenstellen van zijn selectie en het maken van zijn opstelling rekening met het sterrenbeeld van zijn spelers. Domenech is zelf waterman. Koppig, excentriek, maar ook vindingrijk en intuïtief. Aanvaller David Trezequet mocht van Domenech niet mee naar het EK, want de weegschaal zou voor verdeeldheid in de groep kunnen zor gen. Toch maar even naar de sterren beelden van de Nederlandse interna tionals gekeken. Geen weegschaal te bekennen. Volgens de theorie van de Franse trainer zaaien leeuwen onrust in de defensie. Eén leeuw in de achterhoe de is voor hem het maximum: Willi am Gallas. De drie leeuwen van Oranje (Robin van Persie, Dirk Kuijt en Klaas-Jan Huntelaar) zijn geluk kig aanvaller. Op schorpioenen heeft Domenech het ook niet zo. De schorpioen is wils krachtig, dapper en mysterieus. Hij toont weinig emoties, maar van bin nen is hij heel intens. Hij heeft een grote ambitie in het leven, deinst niet terug voor grote opdrachten en wil opklimmen naar de toppen van de samenleving. Koste wat kost gaat hij zijn eigen weg. Wat hem hindert, zal hij vernie tigen of gebroken achterlaten. De schorpioen kan vaak in zijn omge ving vernieling en verandering aan brengen. Hij is beter in reorganiseren dan in opbouwen. Het Nederlands elftal telt vijf schor pioenen: Mario Melchiot, John Heit- inga, Jan Vennegoor ofHesselink, Tim de Cler en Edwin van der Sar. Of eigenlijk zes, als we bondscoach Marco van Basten meerekenen. Dick Sintenie Khalid Boulahrouz: „Sommige spelers hebben die spanning nodig om zichzelf op te peppen, ik niet. Ik hou van voetbal en waar ik van hou, kan ik niet bang voor zijn." foto Dominic Favre/EPA Niemand bij Sevilla die hem daar na zijn excuus aanbood of open lijk steunde. „Ik was een gehuurde speler van Chelsea, ik was niet van hen. Dat merkte je aan alles. Dat er door de harde velden nog een stuk of zeven spelers met liesklach ten kampten, viel ze blijkbaar niet op. Er werd niets aan gedaan." Mentaal was het een loodzware pe riode. Hij voelde zich geremd, niet alleen door zijn lichaam, maar ook door de club die het niet in hem zag zitten. Als reserve en allerlaat ste werd hij niettemin aan Oranje toegevoegd. Zonder enige verwach tingen van de buitenwacht, die hem uit het oog had verloren. Des te groter was de verbazing bij ie dereen afgelopen maandag. Ner veus was hij niet geworden toen de bondscoach de opstelling be kendmaakte. „Ik ben nooit gespan nen voor een wedstrijd. Sommige spelers hebben die spanning nodig om zichzelf op te peppen, ik niet. Ik hou van voetbal en waar ik van hou, kan ik niet bang voor zijn." Hij deed wat er van hem werd ver wacht. Hij verdedigde compromis loos en knalde als het moest de ballen hoog de tribune in. Boulahrouz kijkt nu lachend naar al die belangstelling die er plotse ling voor hem is. Hij wordt er niet meer anders van. In die nacht op zijn kamer heeft hij de rust terug gevonden, die hem volledig in ba lans houdt. Wat zullen ze in Sevil la wel niet denken als hij van avond tegen Frankrijk weer in beeld verschijnt? zürich - Met de ontmantelde Itali anen (0-3 tegen Oranje) komt het bij het EK waarschijnlijk toch nog goed. De gevallen wereldkampioe nen verschijnen vandaag in Zürich extra gemotiveerd op het veld voor de tweede groepswedstrijd te gen Roemenië. De Italiaanse MTV-veejay Elena Santarelli (26) heeft haar favorie ten een striptease in het vooruit zicht gesteld bij een overwinning. De bevallige blondine wil met haar bijzondere winstpremie de 'Azzuri' op scherp zetten. Hilversum - De spraakmakende NOS-verslaggever Bert Maalderink krijgt bij het EK voetbal steun uit onverwachte hoek. Vara-radiopre- sentator Rob Stenders gaat zich sterk maken voor de kritische Oranje-watcher, die volgens de po pulaire deejay 'omstreden' is en in de sportwereld 'weinig vrienden' heeft. „Maar daarbuiten groeit de groep gestaag", meent Stenders. De radiomaker heeft speciaal voor Maalderink een profiel aange maakt op Hyves, het vriendennet werk op het internet. WENEN - De Oostenrijkse voetbal lers moeten het lucratieve aanbod voor levenslang gratis bier aan zich voorbij laten gaan. Een brou wer uit Wenen had dit in het voor uitzicht gesteld aan iedere doel puntenmaker van het team van bondscoach Josef Hickersberger. De Oostenrijkse voetbalbond wees de bierstunt af „Niemand zal dit aanbod aannemen", zei secretaris Alfred Ludwig van de Oostenrijk se federatie. „De Oostenrijkse voet ballers willen drie punten tegen Polen en willen geen bierbuik." BERN - Thierry Henry en Patrick Vieira kunnen vanavond met Frankrijk tegen het Nederlands elf tal voetballen. Bondscoach Ray mond Domenech van de volgende tegenstander van Oranje bevestig de gisteren op een persconferentie dat beide spelers geen last meer hebben van een dijbeenblessure. Henry en Vieira misten de ope ningswedstrijd van Frankrijk te gen Roemenië (0-0). Bondscoach Domenech wilde niet vertellen of hij met het duo tegen het Neder lands elftal gaat beginnen. WENEN - De Poolse voetballer Adam Ledwon heeft een einde aan zijn leven gemaakt. Dat heeft zijn club, het Oostenrijkse Austria Karnten, gisteren bekendgemaakt. Ledwon, 18-voudig international maar niet behorend tot de EK-se- lectie van Leo Beenhakker, werd le venloos aangetroffen door een teamgenoot. Hij had zichzelf opge hangen. Een woordvoerder sprak van een groot verlies voor de club: „Hij was een van onze beste spe lers en een onvervangbaar mens." Ledwon is 34 jaar geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58