PZC Rafael van der Vaart klaar voor sleutelrol 55 Fandel is scheidsrechter Van dienst Sergei Gontchar en ri'vV vTG G Hoek treft volgend Sven Nys starten seizoen oude bekenden vandaag in Hulst in de hoofdklasse 59 fff 58 EK-duel, poule C 3 juni, 20.45 uur Stade de Suisse, Bern vrijdag 13 juni, 20.45 uur Nederland - Frankrijk EURO20ÖÜ Elf maanden na start van seizoen nog steeds fit en blessurevrij. i Vrijdag 13 juni 2008 Van der Vaart Van Nistelrooij Nederland en Frankrijk behoren tot de succesvol ste landen op het EK. Alleen (West-)Duitsland speelde meer duels en pakte meer punten. Topscorers aller tijden Nederland Frankrijk Land Duels Punten KjBBS. (West-)Duitsland 34 58 Nederland 30 56 Frankrijk 27 50 'atrick Kluivert 40 Thierry Henry 44 Portugal 21 40 Dennis Bergkamp 37 Michel Platini 41 Italië 24 40 Faas Wilkes 35 David Trezeguet 34 Tsjechië/Tsjechoslowakije 24 38 Abe Lenstra 33 Zinedine Zidane 31 Spanje 25 35 Johan Cruijff 33 Just Fontaine 30 Rusland/Sovjet-Unie 23 29 Ruud van Nistelrooij 32 Jean-Pierre Papin 30 Austria-Switzerland EK-historie Frankrijk 2004 kwartfinalist 2000 winnaar 1996 halvefinalist 1992 gestrand in poulefase 1988 niet gekwalificeerd 1984 winnaar 1960-1980 niet gekwalificeerd 1960 vierde plaats PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert, CN, foto's ANP/EPA door Frans van den Nieuwenhof BERN - De interland tegen Frank rijk zal vanavond een andere wor den dan die tegen Italië. De Fran sen geven minder ruimte weg, Oranje zal die ruimte zelf moeten creëren. Daarbij is een sleutelrol weggelegd voor Rafael van der Vaart. Van der Vaart speelde al een stuk of tien interlands meer dan Johan CruijfF en hij kan tijdens dit EK ook Marco van Basten voorbijste ken. Maar zelfs met 56 caps op zijn naam kan Van der Vaart nog steeds niet terugkijken op een ge slaagde loopbaan als international. Hij is ook pas 25 jaar. Time is on his side. Niettemin staat hij te popelen om op een groot toernooi zijn waarde te laten zien voor Oranje. De vorige keren, in 2004 en 2006, mislukte dat. Deels door het ru moer dat Ajax in de greep hield, deels ook omdat Van der Vaart zelf niet topfit was. Nu heeft hij bij Hamburger SV het beste sei zoen van zijn leven achter de rug. Van der Vaart presteert al bijna een jaar onafgebroken op topni veau. Hij begon op 21 juli met de eerste internationale wedstrijd van het seizoen. HSV moest zich im mers via de Intertoto zien te plaat sen voor de Uefa Cup. Bijna elf maanden later is Van der Vaart nog altijd fris en blessurevrij. Afgelopen maandag was hij tegen Italië de speler die de meeste me ters aflegde, bijna twaalf kilome ter. En dat voor een voetballer die 'Eindelijk kan Van der Vaart van kapitale waarde zijn op een groot toernooi' er lange tijd om bekendstond dat hij het liefst het balletje wil laten rollen. Van der Vaart verrichtte zijn werk niet voor eigen eer en glorie, maar stelde zich volledig in dienst van de ploeg. Omdat hij Pir- lo aan banden legde, kwam Italië nauwelijks aan voetballen toe. Ook vanavond tegen Frankrijk kan Van der Vaart een sleutelrol vervul len. Interessant is de vraag hoe Oranje gaat anticiperen op een mo gelijke tactische aanpassing bij de Fransen. De teruggekeerde Thierry Henry zal voorin waarschijnlijk as sistentie krijgen van de beweeglij ke Franck Ribéry. Wat doet Van Basten? Trekt hij zich nergens iets van aan en hand haaft hij het concept van maan dag? Dan is Oranje verplicht om achterin één-op-één te spelen. In dat geval houdt Nederland een mannetje over op het middenveld: Van der Vaart. Als Van Basten een verdediger wil overhouden, zal hij Nigel de Jong laten terugzakken op Ribéry en komt Van der Vaart waarschijnlijk tegen de beul Clau de Makelélé te spelen. In beide gevallen wacht hem een mooie taak. Van der Vaart zal van avond meer dan ooit het spel van Oranje kunnen vormgeven. Hij moet voorkomen dat hij verstrikt raakt in het hechte, fysiek sterke vierkant dat de Fransen in de as van het veld zullen neerzetten. Dat vraagt om leepheid en rijp heid. En om de moed om verant woordelijkheid te nemen. Einde lijk kan Van der Vaart van kapitale waarde zijn op een groot toernooi. Win een beautyarrangement van Centre d'Esthétique Ga naar: www.pzc.nl WENEN - De Duitse scheidsrechter ren in Wenen bekendgemaakt. Herbert Fandel leidt vanavond de Fandel floot eerder op de ope- wedstrijd tussen Nederland en ningsdag van het Europees kam- Frankrijk in Bern. De Europese pioenschap het duel tussen Portu- voetbalbond Uefa heeft dit giste- gal en Turkije (2-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57