alleen voor internetprijs leegdrinken Kan ik geld uitspe op mijn inkopen? Polen op vaarstage in Vlissingen AH haalt biologische champignons uit schap Neelie Kroes verdenkt Caz de France en E.ON Aantal internetbellers blijft groeien Bierbrouwer InBev doet bod op Anheuser tceiiciiist PZC Vrijdag 13 juni 2008 43 Een klant krijgt in een fotowinkel uitleg over een aan te schaffen camera. foto Phil Nijhuis/CPD mer Jacques van Berge Henegou wen moet daar helemaal niets van hebben. De eigenaar van een au- diospeciaalzaak in Leiden ziet meer in de 'presentatietoeslag' die sommige grote fabrikanten de win kelier gunnen. Fabrikanten zoeken enkele speciaalzaken uit die de nieuwste producten of artikelen uit het duurdere segment mogen verkopen. Die zijn dan niet via in ternet of prijsvechters te krijgen. Van Berge Henegouwen is niet bang voor de groeiende populari teit van internetwinkels en prijs vechters. Zijn negentigjarige spe- dient eerst neer te strijken. Dat is pas eind dit jaar het geval als het ondernemingsplan voor de Ver- brugge Container Terminal klaar is. Dat betekent dat de beter onder zochte WCT (2 miljoen contai ners) in elk geval voorlopig in beeld moet blijven. Het getuigt misschien wel van politieke moed om een ferme ruk aan de stekker te geven, maar van realiteitszin geeft dat geen blijk. Stel je voor dat de Staten eerst de WCT torpede ren en dat vervolgens duidelijk dat de VCT bij nader inzien toch niet haalbaar is. Kom daar maar eens mee aan bij je kiezers. Zorgvuldig heid is de boodschap. Dat bete kent dat de WCT niet kan worden uitgezwaaid voordat een alterna tief zeker is. Dat Vlissingen-Oost een havenge bied is waar grote aantallen contai ners zullen worden overgeslagen, staat inmiddels niet meer ter dis- ciaalzaak zal niet zo snel over de kop gaan. De speciaalzaken heb ben de grote klap een paar jaar ge leden al gehad, meent de winke lier. Van Berge Henegouwen profiteert juist van de concurrentie. „Klan ten kopen bij Dixons hiernaast een fotocamera, maar bij mij de ac cessoires als kabeltjes en fototas. En dat is goeie handel, daar zit veel meer winst op." Ondanks de concurrentie van in ternet en de komst van reuzen als MediaMarkt, leggen winkels niet massaal het loodje. Maar een ver- cussie. De containerstroom vanuit het Verre Oosten blijft de meest optimistische prognoses overtref fen. Wie over mogelijkheden be schikt daar een graantje van mee te pikken en dat nalaat, is dom. De onvermijdelijkheid van grootschali ge containeroverslag in Vlissin gen-Oost wordt inmiddels ook er kend door de Zeeuwse Milieu Fe deratie. Bij haar kritiek op het doorgaan op het WCT-traject te kende Van der Krogt aan dat de ZMF in principe niets zal inbren gen tegen een aanpassing van de Sloehaven om daar grote container schepen makkelijker in en uit te la ten varen. Voorlopig blijven de standpunten in de provinciale politiek over de WCT ongewijzigd: CDA, WD en SGP en PvZ zijn voor, CU, GL en SP tegen en de PvdA weifelt. En dus werkt Zeeland Seaports welge moed aan een nieuw milieu-effect- rapport voor de WCT. schuiving vindt wel plaats, merkt Peters van de Nationale Winkel- raad op. „Nu beginnen startende ondernemers vaak een nichewin kel, bijvoorbeeld een kledingzaak met maar één merk, zoals Street One doet met franchisers." Alleen wie specialiseert, kan in de toekomst een goede boterham ver dienen, zegt Phil Kleingeld. Hij traint verkopers en schreef een boek over service in winkels. „Kijk maar naar de herenmode. De klant wil goed geadviseerd worden en heeft daar best geld voor over." Kleingeld voorziet zware tijden VLISSINGEN - Poolse studenten die een binnenvaartopleiding volgen, krijgen praktijkles in Zeeland. Maritiem Instituut De Ruyter en arbeidsbemiddelaar Oceanwide werken samen met Poolse oplei dingen om leerlingen klaar te sto men voor de Nederlandse binnen- voor winkelketens met veel wisse lend of jong personeel. „Die win kels jagen de klant naar internet. Want de service in de gemiddelde Nederlandse winkel is slecht en ook slechter dan vroeger. De klant vriendelijkheid, maar ook de pro ductkennis is bedroevend." Hij merkte dat onlangs nog. „Zaterdag was ik bij Dixons voor een voicere- corder. Maar ik wist er meer van dan de - oudere - man achter de balie. Toen heb ik de informatie 's avonds op internet opgezocht en het apparaat meteen ook maar be steld." vaart. Veel Poolse studenten wil len in Nederland aan de slag. Hier is het de afgelopen jaren steeds moeilijker is geworden om goed gekwalificeerd personeel te vin den. Vijftig Poolse leerlingen zijn in mei en juni al in Vlissingen voor een eerste stage. ZAANDAM - Biologische champig nons zijn deze week uit het schap van Albert Heijn verdwenen. De levering van de paddenstoelen is stopgezet wegens mogelijke fraude bij de teler. AH eist verbetering van het bedrijf en overweegt een overstap naar een andere leveran cier. De stichting Skal liet weten dat het certificaat van het biologi sche champignonbedrijf afgelopen week is ingetrokken. Volgens Skal bestaat een ernstig vermoeden dat champignons ten onrechte als bio logisch op de markt zijn gebracht. BRUSSEL - Europees Commissaris Neelie Kroes van Concurrentie ver denkt de energiebedrijven Gaz de France en het Duitse E.ON van het maken van afspraken die in strijd zijn met concurrentieregels. De twee energiebedrijven hebben vermoedelijk afgesproken geen gas te verkopen op eikaars markt. Dat strookt echter niet met het Euro pees recht en het beleid van Kroes om de energiemarkt te liberalise ren. Gaz de France en E.ON beho ren tot de grootste energieleveran ciers in de Europese Unie. HOUTEN - Het aantal bellers via in ternet blijft groeien. In de eerste drie maanden van dit jaar nam het aantal aansluitingen met bijna 8 procent toe tot 2,73 miljoen. Dat meldde gisteren onderzoeksbu reau Telecompaper. Telecompaper rekent voor de ko mende tijd op een toename van het aantal aansluitingen van 7 pro cent op kwartaalbasis. De mijlpaal van drie miljoen aansluitingen via voip (voice over internet protocol) zal naar verwachting in het derde kwartaal worden gehaald. ST.LOUIS - De Belgisch-Braziliaanse bierbrouwer InBev heeft een bod van 46,3 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) gedaan op de Ameri kaanse branchegenoot Anheu ser-Busch. InBev, gemeten naar vo lume de op een na grootste bier brouwer ter wereld, biedt per aan deel 65 dollar. Als het tot een overname komt, wordt de combinatie 's werelds grootste bierbrouwer met bekende merken als Budweiser (Anheu ser-Busch), Stella Artois, Hoegaar- den en Beck's (Inbev). Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Meld u nu GRATIS^; deOndernemerm cenchtoP succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45