Nog één keertje op zeebenen Ruzie over toezicht Evides Officier wil handelaren en telers drugs voor forse bedragen plukken DI-RECT Nick Simon Krezip Beef Zeebonk Willem Vos voor de laatste keer op de woelige baren. Delta pikt bemoeienis drie commissarissen niet langer. Eis om drie verdachten tienduizenden euro's te laten inleveren. PZC Vrijdag 13 juni 2008 39 door Mieke van der Jagt ARNEMUIDEN - Een maand of wat terug was hij nog aan het werk, op stappen als werktuigkundige op schepen die een beetje in de buurt bleven. Willem Vos (66) heeft zijn boterham en die van zijn gezin 45 jaar op zee verdiend. Als hoofd werktuigkundige in de koopvaar dij, in de offshore en sinds zijn pensioen ook op de kustvaart. Een beer van een vent was hij: sterk en gewend recht op zijn doel af te gaan. In ruim een maand tijd is Willem Vos echter sterk achteruit gegaan: longkanker. De spiraal ging zo steil omlaag, dat hij zich liet opnemen op de afdeling pallia- tieve zorg in Ter Valcke. Daar doen ze alles om het resterende leven zo aangenaam mogelijk te maken, maar voor een zeebonk valt het niet mee om de hele dag uit het raam te zitten kijken. In Ter Valcke wisten ze van de Stichting Ambulance Wens: ge kwalificeerd ambulancepersoneel dat mensen in hun laatste dagen nog één keer naar een geliefde plek wil brengen. Voor Willem Vos, dat wisten ze bij Ter Valcke wel, is dat het water. Gisteren werd hij dan ook 's ochtends opge laden door Dirk Docter en Arthur Kwakkelstein, ambulancemannen uit Rotterdam, die in hun vrije tijd regelmatig voor de stichting rij den. Het personeel van Ter Valcke had alle medicijnen, zuurstofappa- ratuur en noodspullen ingepakt en zo ging het richting Arnemui- den. Willem Vos werd in de ambu- Willem Vos en zijn dochters Jacqueline en Lydia aan boord van de ms Passi, waar hij nog eens kon zijn waar hij het liefst is: op het water. foto Willem Mieras lance vergezeld door zijn dochters Jacqueline en Lyda en in Arnemui- den lag het motorjacht Passi van Pascal Legierse uit Walsoorden klaar. Vos was nog geen seconde aan boord, had de vertrouwde deining nog maar net in de zeebenen, of hij begon al te glunderen. De aan houdende regen kon hem weinig schelen, de beweging van het wa ter bracht hem in zijn element. De Stichting Ambulance Wens is begonnen doordat ambulanciers wel eens met patiënten bij een af spraak kwamen, die niet doorging. Ze gebruikten de tijd dan maar door naar een bestemming te rij den die de patiënt graag wilde en Sichting Ambulance Wens brengt terminaal zieken naar waar ze willen wezen zagen hoeveel goed dat kon doen. Door giften heeft de club een goed uitgeruste ambulance kunnen ko pen, en de rest gebeurt vrijwillig. Ook de bijdrage van schipper Pas cal Legierse, die via-via werd bena derd voor de klus. Hij bouwde zijn ms Passi helemaal zelf, samen met zijn vrouw. In de twaalf jaar dat de Passi in het water ligt, is het echt paar Legierse er bij elkaar al ander half keer de wereld mee rondgeva ren. Gisteren bleef het schip tussen de Veerse Gatdam en de Zandkreek- dam, maar voor Willem Vos was dat meer dan genoeg. Zijn doch ters zagen hem voor het eerst sinds weken weer lachen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - In de top van water bedrijf Evides is een knallende ru zie uitgebroken over de wijze waar op de Raad van Commissarissen toezicht houdt op de directie. Evides levert drink- en industrie water in Zeeland. Het bedrijf is voor de helft eigendom van ener giebedrijf Delta en voor de andere helft van de provincie Zuid-Hol land en de Rijnmond-gemeenten. De Raad van Commissarissen - die toeziet op de directie - bestaat uit zeven mensen; twee namens Delta, twee namens 'Rijnmond', twee namens de ondernemings raad en een voorzitter. De ruzie gaat over de zogenoemde drie 'onafhankelijken'. Dat zijn oud-vakbondsvoorzitter Greetje Lubbi, Jan Haijkens en voorzitter Guido van Woerkom (tevens voor zitter van de ANWB). Delta vindt dat de drie niet onafhankelijk toe zien op het beleid van het water bedrijf Delta pikt het niet langer dat de drie proberen het waterbe drijf de wet voor te schrijven. In plaats van controleren, gaat het drietal op de stoel van de directie zitten en laat zich bijvoorbeeld uit over welke investeringen aandeel houder Delta zou moeten doen. Voor Delta is de maat vol. Door de ruzie is nog geen besluit genomen over de herbenoeming van de commissarissen. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan had gisteren voor de rechtbank in Middelburg een dui delijke boodschap voor drie inwo ners van Zeeuws-Vlaanderen. „Er wordt niet verdiend aan de hen nepteelt." Hij vroeg de Middelburg se rechtbank dan ook om de drie flink te plukken. Twee inwoners van Hulst en Nieuw-Namen voor respectievelijk 64.710,80 en 43.891,03 euro en een inwoner van Terneuzen voor 26.220,00 euro. De drie mannen hebben volgens de officier van justitie die bedra gen verdiend met hun handel. De eerste twee door een illegale cof feeshop te runnen in Nieuw-Na- men en door hennep te kweken. De derde door ook hennep te kwe ken en elf maanden lang zijn oog sten te verkopen aan coffeeshop Checkpoint in Terneuzen. De officier toonde zich niet onder de indruk van de verweren van de raadsmannen. Volgens hem zegt el ke hennepkweker dat er niets is verdiend. Als dat werkelijk zo is, zou toch niemand in de handel stappen, zei hij enigszins spot tend. Hij daagde de drie uit om met hun boekhouding op de proppen te ko men om zijn berekeningen echt te weerleggen. Want volgens hem heeft elke ondernemer, ook ie mand die iets illegaals doet, de plicht om zijn boekhouding op or de te hebben. Met name de eerste twee verdach ten lieten weten dat de vorderin gen hen zwaar vielen. De inwoner van Hulst vond het volstrekt onte recht dat er beslag op zijn huis was gelegd. Zijn compagnon stelde dat hij slechts werknemer was ge weest en nauwelijks wat had over gehouden aan zijn handel. M. Kalle, de raadsman van de der de man, verwees op zijn beurt naar verklaringen van de eigenaar van Checkpoint dat de Terneuze- naar niet veel had geleverd. Zon dervan stelde op zijn beurt dat die eigenaar alleen maar baat heeft bij het bagatelliseren van zijn handel. Uitspraken 23 juli. 1*5 Officier van jusitie J. Zondervan eist dat drie Zeeuws-Vlamingen hun met handel in en kweek van softdrugs verdiende bedragen aan de Staat betalen. met o.a. Mason Hans Dulfer intwine Shameboy(BE) Marco V The Van Jets(BE) VanKatoen Gerard Ekdom Hans Dulfer DJ Sandstorm Wipneus Pim George Baker DJ Silverius VanKatoen Dano Underground Fly(PL) Jeckyll Hyde Marko (La Rocca - BE) Gizmo DJ Wired Dano Tickets Dagkaart 30,- Combiticket 55,- Tickets verkrijgbaar via aite losse adressen en via Ticketservice (zie website) Kinderen t/m 12 jaar gratis toegang (zie website voor voorwaarden Locatie: Axelse Vlakte, Terneuzen s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41