Xï:%knd Liever een park dan theater in het groen ARTEC 'De kinderen zijn daar eerder gewend dan wij' Omwonenden HKPD vangen bot 50% korting Celstraf geëist voor overval op bejaarde man INTERIM BV Gezin Van der Marei emigreert naar het Oostenrijkse dorpje See. VOORDEEL WEKEN Nu 89,99 met gratis Captiva Luieremmer Von Belle Boby Plan voor theater op plek Miniatuur slecht ontvangen. Voetbalvoorproefje in Trekpaarden te dorpskern Zoutelande kijk op open dag N59 week lang 's nachts afgesloten Kraamverkoop voor ouderen Maasstraat Volgens burgemeester Dijkstra is er geen weg meer terug. 34 I Vrijdag 13 juni 2008 PZC W Wegens de aanstaande emigratie naar Oostenrijk woont het gezin Van der Marei tijdelijk in een vakantiewoning. foto Willem Mieras door Oavid Duijnmayer KORTCENE - Hun huis in Kats heb ben ze in november al verkocht. Sindsdien zitten ze in een vakan tiewoning. Marco en Angelique van der Marei, beiden 38, vertrek ken 7 juli voorgoed naar Oosten rijk. Dochters Elise (9) en Anouk (5) en de katten gaan mee. Fami lie, vrienden en de zekerheid van een vast inkomen blijven achter. In het Tiroler dorpje See (1100 in woners) hebben ze een authen tiek, honderd jaar oud Tiroler huis gekocht. Dat wordt verbouwd, zo dat twee appartementen aan toe risten verhuurd kunnen worden. „Het is niet het eerste land waar we aan dachten", zegt Marco. „Eer der aan Zweden of Noorwegen. Maar dan zit je met de taal, de af standen, het klimaat. Oostenrijk heeft echte winters en echte zo mers. Het is voor toeristen een Angelcare babyfoon AC420 Voorjaarscollectie baby- en positiekleding en de gehele Esprit babycollectie nu bobyspeclooizook van de weinige landen met twee seizoenen." „Vorig jaar, na de wintersport in Oostenrijk, hakten we de knoop door", zegt Angelique. „Toen zijn we meteen begonnen met zoeken, maar het was niet eenvoudig om een huis te vinden. Eerst kregen we het financieel niet rond, vervol gens was een pand net voor onze neus weg." Marco werkt nu nog voor Friesland Foods als product strateeg. Angelique is ambtenaar bij de gemeente Goes. In de toeris tensector hebben ze geen erva ring, maar problemen verwachten ze niet. „Het verhuren van apparte menten is ook gewoon iets probe ren te verkopen en met mensen omgaan kunnen we wel. Maar van de verhuur alleen kunnen we niet leven, dus ik zal ook nog een baan gaan zoeken", zegt Marco. Angelique vraagt zich soms af of het wel goed is voor de kinderen. „Tuurlijk wel", zegt Marco. „Die zijn eerder gewend dan wij." Ziet hij geen moeilijkheden? „Nee, ik heb er alleen maar zin in." door Emile Calon MIDDELBURG - Gemaskerd en drei gend met een (speelgoed)pistool drong een 17-jarige Middelburger begin vorig jaar de woning van een 89-jarige plaatsgenoot binnen. Hoewel minderjarig vond de offi cier van justitie die daad zo schok kend dat ze de rechtbank gisteren vroeg de dader volgens het volwas senstrafrecht te bestraffen. Begin dit jaar, toen hij net meer derjarig was, brak de Middelbur ger in bij een aantal woningen en instellingen in de wijk 't Zand. Overal zocht hij geld omdat hij on tevreden was dat zijn ouders nau welijks wat hebben. Hij drong zelfs bij de buren binnen, mensen die hij al lang kent en ook hielp met tal van klusjes. De officier vond dat de jongeman een flinke waarschuwing verdiende en eiste een celstraf van dertig maanden waarvan tien voorwaardelijk. Daar naast moet hij alle financiële scha de vergoeden. Ze hield hem voor dat de overval op de bejaarde man zeer ernstig uitpakte. De man is zo geschrokken dat hij nu in een ver zorgingstehuis zit. |^f Uitspraak 25 juni door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Is de uitslag van het referendum over het theater gene geerd? „Het is maar hoe je ernaar kijkt", zei wethouder Albert de Vries gisteravond tijdens de infor matieavond over het nieuwe thea ter. „Er waren drie opties voor het Molenwatergebied. Bij elkaar opge teld leverden die meer dan vijftig procent voorstanders op." Gejoel in de zaal. Het theater staat straks midden op de kavel van Miniatuur. Tussen het theater en de Koepoort komt een grote vijver. Binnen komt in ie der geval een kleine zaal met 250 stoelen. Hoeveel stoelen er in de grote zaal komen, is nog onderwerp van stu die. Het wordt een compact thea ter, beloofde De Vries. „Als de ge meenteraad vindt dat het toch gro ter moet, dan moet het op een an dere plek." Waarom is niet eerst met de bewo ners van de binnenstad gesproken voordat er een plan is gemaakt? „Dit is nou typisch zo'n onder werp waarover de gemeenteraad een besluit moet nemen", ant woordde De Vries. „Het heeft geen zin om maandenlang welles en nietes uit te wisselen." En waarom moet de gemeente raad dan al over twee weken een besluit nemen? „Ik denk echt niet dat het helpt om die beslissing uit te stellen. Als dit de plek is, dan is dit het moment. En over hoe het park er precies uit komt te zien, daarmee kunnen we nog allerlei richtingen op." WJ Het theaterplan is niet goed ge- vallen bij bewoners van de bin nenstad van Middelburg. Zij wil len liever een park op het Molen water. Bewoners van de binnenstad heb ben liever een park, dan een thea ter met groen eromheen, bleek uit de reacties uit de zaal. „Dit is een tuin", concludeerde een mevrouw. „Een tuin die het theater mooi aankleedt." „Oooohhhl", riep de zaal toen de architect bekende dat hij op de plaatjes wat meer groen heeft gete kend dan er in werkelijkheid komt. Anderen maken zich zorgen over het verkeer. Auto's moeten door het park naar de parkeerplaats, die achter het theater onder een groen dak verscholen komt te liggen. Op die parkeerplaats en op het plein voor het theater moeten straks 190 auto's komen te staan. „Het ver haal over de bereikbaarheid is niet optimaal", erkende De Vries. Hij verwacht dat de helft van de bezoe kers straks via de Sportlaan en de Noordsingel komt, het eenrich tingsverkeer bij de Koepoort wordt opgeheven. ZOUTELANDE - Kustdorp Zoutelan de is zaterdag in EK-sferen, om de jeugd voor te bereiden op wat nog komen gaat. Van 12.00 tot 16.00 uur kunnen zij in de kern levend tafelvoetbal en panna spelen. Ook is er een demonstratie van freesty le voetbal. Dat is een combinatie van show, muziek, baltrucs en en tertainment. Op het strand bij strandpaviljoen De Branding kan ook de hele middag gevoetbald worden. Daar is een speciale boar ding voor afgezet. OOSTKAPELLE - Hoeve Plantlust is morgen het toneel van Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland, om haar kunsten te vertonen. Za terdag van 11.00 tot 17.00 uur kun nen belangstellenden zien hoe je met trekpaarden kunt werken. Dat kan misschien wel het beste bij een ritje op een authentieke wa gen over het Walcherse land. Dat is gratis. De hoeve zit aan de Wijk- huijsweg 2 in Oostkapelle. ZIERIKZEE - De N59 tussen Zierik- zee en de Philipsdam is vanwege werkzaamheden vanaf maandag een week lang 's nachts afgesloten. Vanaf 22.00 uur tot 06.00 uur moet doorgaand verkeer van en naar Rotterdam omrijden via de Brouwersdam. Bestemmingsver keer kan gebruik maken van de pa rallelwegen. De afsluiting duurt tot en met zaterdagnacht. MIDDELBURG - Om ouderen in de flat een barbecue, zevenkamp en kerstmaaltijd aan te bieden, hou den bewoners morgen van 9.00 tot 16.00 uur een kraamverkoop in de Maasstraat. Met de opbrengst wordt ook de tuin aangekleed. Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal VlissingenT (0118)44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op ZoomT(0164) 23 0612 info 4artec-interim.nl www.artec.interim.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Tegenhouden kan hij het HKPD niet, maar burgemees ter Wim Dijkstra kan wél probe ren het verblijf van drugsverslaaf den in de Dr Stavermanstraat in Vlissingen voor iedereen zo aange naam mogelijk maken. Dat doet hij dan ook. Na een ge sprek met politie en justitie heeft Dijkstra een eisenpakket neerge legd bij Emergis. Van de zorginstelling verwacht hij toezicht, zowel binnen als buiten het pand, inclusief cameratoezicht. Verder wil hij dat in de HK- PD-huisregels komt te staan dat dealen streng wordt aangepakt en dat bij schending daarvan, de ge bruikersruimte wordt gesloten. Ook wil hij een vast aanspreekper- soon voor omwonenden, met een telefoonnummer dat altijd bereik baar is. Emergis moet regelmatig met de buurt overleggen. Diezelfde buren mogen suggesties aandragen voor andere maatregelen in het openba re gebied rond de Dr Staverman straat. Emergis vindt het allemaal prima. Graag zelfs, als ze maar huisves ting hebben. Maar daar denkt de buurt heel anders over. Die rea geerde sceptisch in de commissie vergadering van gisteravond. Fu rieus zelfs. Mevrouw De Vlieger betoogde dat het toekomstplaatje van haar en haar dochter aan diggelen ligt, sinds ze weten wie hun nieuwe bu ren worden. Meneer Van der Maden zinspeelde op politieke spelletjes en dieren arts Bert Diender haalde een ad vies aan van de Koninklijke Maat schappij voor Diergeneeskunde. „Een vestiging van een drugsop- vang direct naast een dierenarts praktijk is onverantwoord", citeer de hij. „De gemeente Vlissingen en Emergis brengen het personeel en de bezoekers onnodig in ge vaar." Ook een laatste smeekbede van de Christenunie haalde niets meer uit. Moeten we eigenlijk wel weg gaan uit de Coosje Buskenstraat, durfde Coen van Dalen de burge meester te vragen. Ja, zei die reso luut. „Blijven is géén optie." President Rooseveltlaan 772 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36